CB-radio w ASTRA III

wszystko co się wiąże z CB
stalowy22

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 16 mar 2011, 21:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra K ST 2017;
Silnik: 1.4 TURBO 150 KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: CB-radio w ASTRA III

#181

Nieprzeczytany post autor: stalowy22 »

Ja miałem podobnie ale zmieniłem bo mnie wkurzało, że podczas jazdy na tempomacie nie mam gdzie położyć stopy :)
Astra 5?

Awatar użytkownika
julian87

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2011, 18:58
Imię: Dawid
Auto: Astra 3
Silnik: 1.7 CDTi

#182

Nieprzeczytany post autor: julian87 »

Witam. Ja troszkę zmienie temat. Zamontowałem w mojej Astrze H radyjko tylko mam problem z przeprowadzeniem kabli do akumulatora. Jest gdzieś na forum może jakiś manual?? Dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
wroneq

Astro-maniak
Posty: 537
Rejestracja: 23 mar 2011, 19:27
Imię: Marcin
Auto: GTC OPC Line
Silnik: mam silnik
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

#183

Nieprzeczytany post autor: wroneq »

julian87 pisze:Witam. Ja troszkę zmienie temat. Zamontowałem w mojej Astrze H radyjko tylko mam problem z przeprowadzeniem kabli do akumulatora. Jest gdzieś na forum może jakiś manual?? Dzieki za pomoc
A dlaczego chcesz się bezpośrednio do akumulatora wpinać ? Nie lepiej podpiąć się pod zasilanie zapalniczki ?
W ścianie grodziowej ( na wysokości lewego ramienia od wycieraczki ) jest otwór z czarną zaślepką, wystarczy ją przebić/przekuć i można przeciągnąć kabel.
Była Corsa C jest Astra GTC
[External Link Removed for Guests]

MisiuGD

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 15 sty 2011, 23:30
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTJ
Lokalizacja: Gdańsk

#184

Nieprzeczytany post autor: MisiuGD »

julian87 pisze:Witam. Ja troszkę zmienie temat. Zamontowałem w mojej Astrze H radyjko tylko mam problem z przeprowadzeniem kabli do akumulatora. Jest gdzieś na forum może jakiś manual?? Dzieki za pomoc
Na CAR AUDIO zamieszczałem opis z fotografiami, gdzie znajduje się otwór technologiczny, którym możesz przeciagnąć kable z wewnątrz do komory silnika
Obrazek

Mis

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2009, 20:20
Imię: Michał
Auto: Astra J sedan
Silnik: 1,6 XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom
Wdzięczny: 1 raz
Kontakt:

#185

Nieprzeczytany post autor: Mis »

Ja zasilanie do CB pociągnąłem z zapalniczki, plus z podświetlania zapalniczki ( cienki czarny kabelek) a minus z zapalniczki

Usunięty użytkownik 806449

#186

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 806449 »

Mis pisze:Ja zasilanie do CB pociągnąłem z zapalniczki, plus z podświetlania zapalniczki ( cienki czarny kabelek) a minus z zapalniczki
Zrobiłem to samo tylko że + z podświetlenia u Mnie ma kolor niebieski ( ale to nie problem). CB ma napięcie dopiero jak przekręcę kluczyk, i tak chciałem. Nareszcie mam gniazdo zapalniczki wolne, jak będę jechał do Chorwacji to spokojnie mogę tam podłączyć lodówkę.

Biguś

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 sty 2011, 19:33
Imię: Kamil
Auto: H kombi
Silnik: 1.7 DTH
Województwo: śląskie

#187

Nieprzeczytany post autor: Biguś »

Panowie powiedzcie czy standardowy kabel przy antenie (3,6m) jest wystarczający do kombi aby go ukryć gdzieś pod plastikami przez całe auto czy najlepiej od razu przedłużkę zastosować?

Pozdrawiam.

stalowy22

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 16 mar 2011, 21:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra K ST 2017;
Silnik: 1.4 TURBO 150 KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#188

Nieprzeczytany post autor: stalowy22 »

Biguś pisze:Panowie powiedzcie czy standardowy kabel przy antenie (3,6m) jest wystarczający do kombi aby go ukryć gdzieś pod plastikami przez całe auto czy najlepiej od razu przedłużkę zastosować?

Pozdrawiam.

3,6 m to tak powiedzmy na styk jesli polozysz obok lewarka ale musiasz zastosowac skroty czyli np pod tylnymi dywnikami na ukos itd...nie mam mowy o wolnej przestrzeni i swobodnym ukladaniu...ja np przeedluzylem do 4 m i spokojnie ulozylem ;)

ale odpowiadajac konkretnie na pytanie da sie ale potrzebny jest porzadny sposob ulozenia...i postawienie anteny zaraz za tylna klapa na skraju dachu...
Astra 5?

Biguś

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 sty 2011, 19:33
Imię: Kamil
Auto: H kombi
Silnik: 1.7 DTH
Województwo: śląskie

#189

Nieprzeczytany post autor: Biguś »

dzięki Stalowy!
Zamówię od razu przedłużkę.
A generalnie jak ciągnąłeś kabel? co trzeba było demontować żeby dostać się pod wykładzinę? Ściągałeś wszystkie plastiki na dole i wtedy wykładzina do góry?

Pozdrawiam!

stalowy22

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 16 mar 2011, 21:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra K ST 2017;
Silnik: 1.4 TURBO 150 KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#190

Nieprzeczytany post autor: stalowy22 »

Biguś pisze:dzięki Stalowy!
Zamówię od razu przedłużkę.
A generalnie jak ciągnąłeś kabel? co trzeba było demontować żeby dostać się pod wykładzinę? Ściągałeś wszystkie plastiki na dole i wtedy wykładzina do góry?

Pozdrawiam!

Tutaj trochę zdjęć: [External Link Removed for Guests]

A jak puściłem kabel...zacznę od strony radia:

Przyklejone na rzepy od strony pasażera na wysokości lewarka;
Dalej pod siedzeniem pasażera, pod dywanikiem pasażera prawa strona tył, pod plastikiem przy drzwiach tylnych ( wystarczyło lekko odciągnąć plastik i kabelek się ułożył ) wzdłuż tylnej kanapy, do bagażnika, w bagażniku pod plastikiem na którym normalnie są zaczepy Flexi cośtam ( nie wiem jak to ustrojstwo się nazywa), aż do miejsca gdzie zaczyna się zaślepka tylnych kloszy, tam kabel wyszedł, jest lekki zapas żeby można było antenę schować do bagażnika i dalej na dach jak na zdjęciu nr 11 z powyższego dziennika, żeby łatwiej można było ściągać antenę z dachu...w takiej opcji 3,6 m z anteny Sirio AS-100mag wystarczyło od początku do końca...dla wygody przedłużyłem kabel do 4m i teraz kabel nigdzie nie idzie napięty i mam pełną swobodę w jego układaniu :)

Powodzenia... :)
Astra 5?

ODPOWIEDZ