Wyciszenie radia FM podczas nadawania - jak to się stało? :)

wszystko co się wiąże z CB
Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

Wyciszenie radia FM podczas nadawania - jak to się stało? :)

#1

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Witam,

Wczoraj miałem ciekawą sytuację - jeździłem sobie po mieście przy włączonym CB i zwykłym radiu (akurat słuchałem FM). Ktoś zapytał o drogę. Złapałem za mikrofon i odpowiedziałem. Wydawało się, że po wciśnięciu nadawania, przycichło radio. 'No nic' - myślę sobie, pewnie coś mi się przywidziało. Za jakiś czas znowu komuś odpowiadam, znowu słyszę, że radio milknie do czas zwolnienia przycisku.
Zatrzymałem się, zmieniłem kanał i sprawdzam - faktycznie, przycisza się, gdy nadaję (gdy odbieram, to nie) a nigdy tego nie miałem!
Zdziwiony wyłączyłem silnik, obydwa radia, za chwilę znowu wszystko włączyłem i już nie działało :/
Co się mogło stać? :) W sumie to podobało mi się to :) Mój zestaw to President Indiana + Uniden 520 XL, a radio FM to Pioneer DEH 2460R. CB nie jest w żaden sposób połączone z radiem FM. Zasilanie wziąłem bezpośrednio ze skrzynki - ze spryskiwaczy przednich reflektorów, których i tak nie mam.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-11-13, 12:25 ]
Źle trochę napisałem tytuł - chodzi o wyciszenie radia FM, przepraszam ;)

[ Dodano: 2008-11-13, 12:25 ]
Jeśli jakiś Admin mógłby to zmienić, byłbym wdzięczny.

Zmieniony tytuł tematu, KeySee.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2008, 12:41 przez Prince_lookas, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Prince_lookas, sproboj podlaczyc radia do akumulatora ew zastosuj jakies stabilizatory.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

ps2snake, Ale mi to nie przeszkadza :D Powiem nawet, że fajnie tak - gdy nadaję, to ucisza się radio i nie muszę robić tego ręcznie :) Wczoraj nie wiem jak, ale udało mi się tak zrobić przy wyłączonym silniku. Zauważyłem na radiu FM, że tak jakby stacja traciła sygnał - słychać tylko delikatny szum z głośników i cichą muzykę, a na wyświetlaczu gaśnie logo stereo. Myślę, że to antena od CB powoduje po prostu jakieś zakłócenia.
Pytanie tylko, czy jest to bezpieczne dla CB i radia FM?
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Prince_lookas, antena jak naj bardziej moze zaklucac. Wszystkie spadki i zmiany napiec sa nie korzystne fla CB i FM
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

ps2snake pisze:Wszystkie spadki i zmiany napiec sa nie korzystne fla CB i FM
- a napiszesz mi wersje dla ciemniaka? :P Jakie napięcia i czym to grozi? A może jak tego uniknąć i sprawdzić to w ogóle?
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

ODPOWIEDZ