Wkurzajacy swist anteny

wszystko co się wiąże z CB
mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wkurzajacy swist anteny

#1

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

Zapewen to kwestia przyzwyczajenia ale moze da sie cos na to poradzic .. choc watpie

Przy wiekszych predkosciach u mnie juz ok 80-90 km/h slychac mataliczny dzwiek - swist anateny . No normlane tnie powietrze ale moze sa jakies sposoby aby nie byl to taki metaliczny dzwiek.
Antena na magnes ok 1 m

AHA to na pewno ANTENA .. bo zaraz znajda sie tacy co beda sie doszukiwac czegos innego

Da jakos to wylimnowac.... myslalem aby ja posmarowac czyms.... zmniejszyc tarcie :P
Jak wam sie to widzi ???
[External Link Removed for Guests]

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

Zmiana anteny;p Jaką masz teraz antenę?? Podejrzewam, że jest to jakiś helikal. U mnei ML-145 nie świszczy w ogóle, a jak mam floridę to ją bardzo słycać tak w przedziale 80-100Km/h przy innych prędkościach nie, w sumie tez kwestia przyzwyczajenia, czasem pomaga pochyelenie anteny, ale bardzo rzadko, więc pozostaje albo przyzwyczaić się, albo kupić inna.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

ML-145 ma bardzo miękki bat, bardzo łatwo się wygina. Może masz bat zrobiony z twardego materiału i stawia duże opory.

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Ja mam Floridę, która jest sztywna i też świszcze przy prędkości 80-100 km/h, tak więc tak jak mówili poprzednicy nie wyeliminujesz świstu jeżeli masz antenę z twardego materiału a te do 1m zazwyczaj są z czegoś takiego zrobione. Po prostu przyzwyczaj się do tego, bo jeżeli antena jest sama w sobie dobra to nie ma sensu żebyś ją wymieniał tylko dlatego, że przy pewnych prędkościach świszcze.

mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

wilsona mam a czy to twardy czy mieki metal to juz nie wiem :P
ale dzieki za opinie panowie
[External Link Removed for Guests]

dziadek1982

Astro-maniak
Posty: 1210
Rejestracja: 08 sie 2008, 22:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dziadek1982 »

mysza199, Wilson jest anteną o długości ok 1m, więc jest krótka, ja mam Hustlera IC 100 i tez ma ok 1m też słychać delikatny pogwizdywanie.
Z tego co zdążyłem się zorientować anteny o dł. 1m są poprostu krótkie i sztywniejsze, a co za tym idzie mniej podatne na gięcie - stad świst.
Obecnie oczekuję na antenę Laffayete ML-145.
Im dłuższa antena tym cieńsza by mogła być elastyczniejsza przy większych prędkościach.
CB: Lafayette Zeus + antena Lafayette ML-145

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

dziadek1982 pisze:mysza199, Wilson jest anteną o długości ok 1m, więc jest krótka, ja mam Hustlera IC 100 i tez ma ok 1m też słychać delikatny pogwizdywanie.
Z tego co zdążyłem się zorientować anteny o dł. 1m są poprostu krótkie i sztywniejsze, a co za tym idzie mniej podatne na gięcie - stad świst.
Obecnie oczekuję na antenę Laffayete ML-145.
Im dłuższa antena tym cieńsza by mogła być elastyczniejsza przy większych prędkościach.
Z tym ze hustler jest sztywny sie nie zgodze. Willson tak samo jak Hustler slyna z tego ze sobie pogwizduja i nic nie da sie z tym zrobic trzeba sie przyzwyczic :P

aallen

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 22 gru 2008, 0:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: aallen »

Thomas87 pisze:ML-145 ma bardzo miękki bat, bardzo łatwo się wygina. Może masz bat zrobiony z twardego materiału i stawia duże opory
miałem tą antene. Powiem ci że świszczy ta szparka którą masz poprowadzony kabel miedzy drzwiami a dachem. Bynajmniej było tak w moim wypadku. Teraz mam antene montowaną na pół stało przy bagazniku na uchwycie bagaznikowym i nie slysze nic :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

aallen pisze:
Thomas87 pisze:ML-145 ma bardzo miękki bat, bardzo łatwo się wygina. Może masz bat zrobiony z twardego materiału i stawia duże opory
miałem tą antenę. Powiem ci że świszczy ta szparka którą masz poprowadzony kabel miedzy drzwiami a dachem. Bynajmniej było tak w moim wypadku. Teraz mam antenę montowaną na pół stało przy bagażniku na uchwycie bagaznikowym i nie słyszę nic :) Pozdrawiam
Zgadza się, może "gwizdać" ten kawałek kabla który biegnie od anteny do drzwi/bagażnika ;)

aallen

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 22 gru 2008, 0:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: aallen »

szczególnie bardzo było to irytujace na Autostradzie jak powietrze wbijało się przez tą szparke do środka i hałasowało

ODPOWIEDZ