Strojenie anteny Midland ML-145

wszystko co się wiąże z CB
bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

Moc anteny? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

kris_kubice pisze:To dlaczego na stronie Urzędu Komunikacj Elektronicznej to radio widnieje jako zakazane do użytku na terenie RP. Ciekawe.
Podaje link do strony z listą :
http://www.bip.uke.gov.pl...ut=11&page=text
Kogo obchodzi UKE ?? :P
bodzio pisze:Moc anteny? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pewnie chodzi o peak envelope power
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Usunięty użytkownik 5195

#23

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

snajpi84 pisze:miikii83, ja tez mam taki właśnie zestawik i mi majster ze sklepu specjalistycznego powiedział i wmawiał że tej anteny nie ma co stroić bo można uzyskać ewentualnie poprawe w wielkości 5 % ale pewnie ściemniał i będę musiał szukać inne serwisu (niestety w innym mieście)
No to albo ten Twój majster robił Cię w jajo, albo ten mój mnie naciągnął na 20PLN...
snajpi84 pisze:możesz mi powiedzieć w którym miejscu masz antene bo ja mam z tyłu na dachu po lewej stronie zaraz obok relingu.
Ja mam antenę mniej więcej na środku, po stronie pasażera, kabel wypuszczony przez tylne drzwi pasażera, bo do bagażnika nie starczy.

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

miikii83 pisze:kabel wypuszczony przez tylne drzwi pasażera, bo do bagażnika nie starczy.
no mi tez niestarczyło więc miałem przedłużany kabel.
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

Awatar użytkownika
sevi

ex-Staff
Posty: 2459
Rejestracja: 31 maja 2008, 13:49
Imię: Severyn
Auto: Volvo V40
Silnik: 2.0 T
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#25

Nieprzeczytany post autor: sevi »

jest u nas w promocji antenka Sirio Ml-145 za dobrą cenę i zamierzam kupić, ale zauważyłem że Sirio ma zysk 2,5dB a Midland 4dB . to ma jakiś wpływ na jakość odbierania , strojenia , nadawania ?

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#26

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

To dwie blizniacze anteny zysk to troche taki maly chwyt markietingowy, ja osobiscie bralbym sirio, troche lepsza jakosc wykonania. Pamietaj antene nalezy stroic do miejsca montazu gdyz mozesz spalic radio , przeczytalem kilka postow wyzej o serwisancie ktory odradzal strojenie, gdyby mnie tak powiedzial to kopnolbym go w 4 litery i na dodatek rozglosilbym zeby ludzie jego serwis omijali z daleka chyba ze byl to serwisant od lodowek a nie od CB. 73 Lipek

Rafał_79

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 08 cze 2011, 22:59
Imię: Rafał
Auto: Signum 2.0T 175KM
Silnik: z20net
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Chełm

#27

Nieprzeczytany post autor: Rafał_79 »

sevi pisze:jest u nas w promocji antenka Sirio Ml-145 za dobrą cenę i zamierzam kupić, ale zauważyłem że Sirio ma zysk 2,5dB a Midland 4dB . to ma jakiś wpływ na jakość odbierania , strojenia , nadawania ?
Tylko ta dobra cena żeby nie oznaczała że antenka jest podrabiana. Poczytaj z wujkiem google jak odróżnić podróbkę. :)

Awatar użytkownika
swiety.25

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 04 lut 2012, 17:45
Imię: Marcin
Auto: Astra g
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie

#28

Nieprzeczytany post autor: swiety.25 »

Z tym midlandem to ci niezłą kupe wcisneli. Radio w plastikowej obudowie i 12 watt :lol: takie mocne końcówki mocy jak już ktoś wcześniej wspomniał siedzą w radiach typu President Jackson a nie w takim wynalazku. Co do tych 300W anteny to może ona i tyle wytrzyma ale jak sie jej to poda z ostrego dopału. Z kąd wezmiesz taką moc :?: to 300W a midlandzik pluje tylko czterema :lol: Co do jakości anten to patrzysz na zysk (np 2, 4 lub 6db) Z uzyskaniem najlepszego SWRa nie ma problemu na dachu za to na klapie niektóre antenki mają problem gdy słupek i dach będący jej masą znajduje sie wyżej od promiennika, czasem pomaga lekkie pochylenie anteny, sygnał anteny promieniuje na boki więc nie odbija sie bezpośrednio od słupka i dachu auta

ODPOWIEDZ