Strojenie anteny Midland ML-145

wszystko co się wiąże z CB
PabloS

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 16 gru 2008, 17:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Strojenie anteny Midland ML-145

#1

Nieprzeczytany post autor: PabloS »

Witam. Chce sie dowiedziec cos na temat tej antenki czy da sie ja dobrze zestroic? Jestem swiezym posiadaczem CB-radia wiec pytam
Mam zestaw Midland 1001Z+antena Midland ML-145 i na SWR miarce nie mogłem zejscv ponizej SWR=2 i moc radia=12WAT. Antene mam na asterce f na klabie bagaznika (sedan) magnesówka. Pytam sie czy ciac ja dalej bo sie boje ze za duzo utne a uciolem juz ok 3cm. Poczatkowo byl SWR=3 a zeszlem do 2. Jest to dobry SWR czy nie? I jak zejsc do np1,1?
Moja Asterka!

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

1) moc radia powinna być 4 Wat !
2) tniesz antene?! masz takie śruby imbusowe... odkręca się je, tzn luzuje i tak to się przestawia... jeszcze nie widziałem,żeby ktos ciał... ale może sie nie znam... ktoś Ci tak radził ?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

PabloS

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 16 gru 2008, 17:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: PabloS »

wencik, Jak sie nie da wyregulowac na tych srubkach to sie wlasnie wtedy tnie antene a dopiero potem juz srubkami dostraja dlokladniej! A moc radia to i powinna byc 4waty ale to jest Midland 1001Z zabroniony w posce wlasnie z tego powodu tez ze ma 12 wat!

Jakies inne sugestie od innych??
Moja Asterka!

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wencik »

To po co go używasz? przecież jest zabroniony z jakiś konkretnych powodów... później się jedzie i zakłucenia same...
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

PabloS

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 16 gru 2008, 17:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: PabloS »

wencik, Zaklucenia to robia biedne Cobry a to jest dobre radio i nie robi zaklucen bo pytalem ludzi i super mnie slychaac
Moja Asterka!

Usunięty użytkownik 5195

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

PabloS, nie wiem jak u Ciebie, ale mi koleś w serwisie CB właśnie tymi śrubkami wyregulował o których pisze PabloS. Tyle że ja mam radio Uniden 520XL i antenę Sirio ML-145

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

miikii83, ja tez mam taki właśnie zestawik i mi majster ze sklepu specjalistycznego powiedział i wmawiał że tej anteny nie ma co stroić bo można uzyskać ewentualnie poprawe w wielkości 5 % ale pewnie ściemniał i będę musiał szukać inne serwisu (niestety w innym mieście)

możesz mi powiedzieć w którym miejscu masz antene bo ja mam z tyłu na dachu po lewej stronie zaraz obok relingu.
w sumie chodzi mi radio dobrze, słychać mnie głośno i wyrazie a i ja zbieram z bardzo daleka więc chyba dam sobie spokój. :m
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

PabloS

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 16 gru 2008, 17:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: PabloS »

miikii83, Ale jak wiesz to antene stroi sie do radia i do miejsca i na kazdym jest inaczej. A mowie ze jak srobkami sie nie da nastroic to sie wlasnie odcina po kawalku az SWR bedzie jak najnizszy!
Moja Asterka!

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Ja mam ją wystrojoną praktycznie na SWR= 1 :D Na alanie 100+(3W pokazuje miernik) :D zasięg rewelacyjny. Tak więc można dobrze zestroić :D

A masz skrót mocy w tym radyjku? spróbuj zobaczyć na np 4W jak to wygląda

PabloS

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 16 gru 2008, 17:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: PabloS »

JOszi, Nie mam przelacznika 4w/12w podejzewam ze radio fabrycznie nie zostalo skrecone ale to ze ma 12w to jest plus bo wiekszy zasieg bedzie! Radyjko ladnie mi odbiera i nawet za ladnie bo duzo smieci zbiera ale tylko ten SWR bym chcial mniejszy bo to tez poprawi zasieg i wtedy bedzie git!:)
Moja Asterka!

ODPOWIEDZ