Podpiecie pod bezpieczniki

wszystko co się wiąże z CB
ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Podlaczenie cb radia zajmuje jakies 10 min
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

jajo

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 11 sie 2008, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Proszowice
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: jajo »

Witam!
a co myślicie o podłączeniu dodatkowego gniazda zapalniczki (oczywiście tylko dla CB) od bezpiecznika nr 23, który jest przeznaczony dla spryskiwacza reflektorów w asterce? :mrgreen:
Właśnie tak zrobiłem, mam prąd bez załączania kluczyka. A po za tym nie muszę ciągnąć kabla od akumulatora.
Tylko jest jeden feler - słyszę jaki szum - mam nadzieję, że to od radia.
Zresztą jutro sprawdzę i powiem co mi wyszło.

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

jajo, właśnie czytam ten temat i chciałem to napisać :)
U mnie jest to zrobione właśnie w ten sposób. Dorobiłem sobie wtyczkę: jeden koniec podłączyłem pod masę, a drugi (na wsuwce) do plusa z gniazda bezpiecznika spryskiwaczy reflektorów. Oczywiście po drodze jest bezpiecznik. Wtyczka wychodzi przez otwór od klapki, na której mam zamontowane radio. Żadnych szumów nie słyszę, choć przyznaję się, że nie mam porównania. I tak była to wersja 'na leniwca', gdy zrobi się cieplej, pociągnę prąd bezpośrednio z akumulatora.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

jajo

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 11 sie 2008, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Proszowice
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: jajo »

Prince_lookas - ja zostawię tak jak jest, zawsze przez skrzynkę bezpieczników lepiej (przynajmniej według mnie). Co do tych szumów to prawdopodobnie pochodzą z samego radyjka. Ale jeszcze nie miałem możliwości spróbowania w trasie.
A mam do ciebie takie pytanie: skąd podłączyłeś masę?
dodatkowo - wiem, że jest to osobny temat - ale gdzie masz założone radyjko? bo ja nie moge się zdecydować. Co chwilę, ktoś podaje inne miejsce i w końcu zgłupiałem.

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

jajo, Twoje podlaczenie moze generowac szumy. Podłącz plus do akumulatora, a mase gdzieś blisko radia zgarnij.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

jajo

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 11 sie 2008, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Proszowice
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: jajo »

ps2snake - tak jak pisałem jeszcze nie próbowałem radyjka na nowym podłączeniu w czasie jazdy. Nie wiem na razie z czego, ale generuje mi świst od silnika, tylko jak na razie testuję nowe miejsce dla radyjka i wydaje mi się, że kabel od anteny biegł za blisko innych przewodów. Muszę zresztą wszystko przetestować i wtedy będę się chwalił co wymodziłem. A jeżeli okaże się, że takie podłączenie nie zda egzaminu, to prawdopodobnie zrobię to co wszyscy i podłączę się bezpośrednio pod akumulator.
Jednak dzięki za zainteresowanie tematem. Bo niby rzecz łatwa, a jednak trzeba dobrze pomyśleć. :)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Swist od silnika to jest ciezki przypadek, trudno go wyeliminowac. Malo prawdopodobne ze to kabel, ja przyczepil bym sie anteny.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

jajo, masę podłączyłem w taki sposób, że po lewej stronie od skrzynki bezpieczników zauważyłem śrubę dokręconą do karoserii. Odkręciłem ją, założyłem oczko do wtyczki i przykręciłem.
Ja radyjko zamontowałem na klapce od bezpieczników (możesz sobie zobaczyć te rozwiązanie w temacie o mojej Astrze na dole mojego posta). Wydaje mi się bardzo dobre, bo mam bezpośredni dostęp do radia i możliwy jest b. szybki demontaż (odpięcie wtyczki, anteny i wyjęcie radia wraz z klapką).
Dla mnie jedynym problemem jest umiejscowienie 'gruszki'. Tymczasowo wylądowała w boczku drzwi i siedzi tam do dzisiaj - w sumie nie przeszkadza ;)
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

jajo

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 11 sie 2008, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Proszowice
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: jajo »

Dzisiaj wypróbowałem moje podłączenie radia do bezpiecznika nr 23. Wszystko gra. - w czasie jazdy, żadnych niepożądanych dźwięków. Okazał się, że wyeliminowałem świst od silnika przekładając kabel antenowy w inne miejsce. Teraz jest OK.
Masę tak jak ps2snecke powiedział, ulokowałem jak najbliżej radia, i wszystko gra.
Jedyne co mnie jeszcze zastanawia, to miejsce na moje radyjko. Ale to rozwiążę dopiero po założeniu wyremontowanej podsufitki. :lol:

ODPOWIEDZ