Podpiecie pod bezpieczniki

wszystko co się wiąże z CB
Awatar użytkownika
Ostol89

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2009, 9:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Podpiecie pod bezpieczniki

#1

Nieprzeczytany post autor: Ostol89 »

Witam. Ze wzgledu ze radyjko mam przymocowane do klapki od bezpiecznikow chcialbym podpiac zasilanie pod bezpieczniki. Czy moze mi ktos wytlumaczyc jak to zrobic? Dodam ze jestem kompletnym zoltodziobem. Pozdrawiam :)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

nie przejdzie, pociagnij kabel od akumulatora
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Awatar użytkownika
Ostol89

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2009, 9:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ostol89 »

Probowalem ale nie wiem ktoredy mam przeciagnac kable. Dlatego wolalem gdzies miec podpiete w kabinie.

Awatar użytkownika
safi

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2009, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: safi »

przy cb-radyjku na kablu zasilającym jest bezpiecznik, jeśli nie ma go tam, jest ukryty we wtyczce do zapalniczki. Nie ma potrzeby podpinania go na siłę do skrzynki bezpieczników, tymbardziej, żę tamte są wszystkie dostosowane do różnych urządzeń, musiałby kolega troszkę rozebrać skrzyneczkę. Połączenie bezpośrednio z akumulatorem jest świetnym sposobem, ale jeśli kolega nie preferuje tego rozwiązania, to naprawde polecam podłączenie tradycyjną zapalniczką. Nawet jeśli nie ma kolega wtyczki, zarobienie jej to szybka i dość łatwa sprawa. Wtedy korzystasz z bezpiecznika zapalniczki. pozdrawiam

merad

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2008, 18:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: merad »

ale przy wyłączonej stacyjce w zapalniczce nie ma prądu i radyjko nie będzie działało - tak jest u mnie i noszę się z zamiarem podpięcia pod akumulator. I tak jak Ostol89 też jestem zielony w elektryce samochodowej, lecz jeśli ktoś chciałby podpowiedzieć co i jak to chętnie bym skorzystał. Czy wystarczy wziąć dwa pierwsze kable i tak prosto z klem przez jakiś otwór prosto do CB?

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

ale przy wyłączonej stacyjce w zapalniczce nie ma prądu i radyjko nie będzie działało - tak jest u mnie i noszę się z zamiarem podpięcia pod akumulator. I tak jak Ostol89 też jestem zielony w elektryce samochodowej, lecz jeśli ktoś chciałby podpowiedzieć co i jak to chętnie bym skorzystał. Czy wystarczy wziąć dwa pierwsze kable i tak prosto z klem przez jakiś otwór prosto do CB?
Podlaczajac pod ako unikacie zbednych zakłóceń. Montaz jest banalnie prosty wystarczy przewiercic sie przez przegrode i zalozyc uszczelke :)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

ps2snake pisze:wystarczy przewiercic sie przez przegrode
... lub przeciągnąć kabel obok przechodzacej wiązki... jesli nie ma bezpiecznika lub macie wątpliwości, to można założyć taki ,,przelotowy'' - w sklepie elektrycznym do 5 pln...Pozdro...

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

mozna tez sprobowac :) oczywiscie jak nie ma bezpiecznika trzeba jakis zalozyc
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Awatar użytkownika
safi

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2009, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: safi »

aa ;D chyba że ;] myśle że tu nie trzeba być jakimś wielkim szpecem, samo podłączenie jest sprawą banalną. Tylko odłóż na to troche czasu, żeby wszystko elegancko poprowadzić i poskładać, powinieneś dać sobie rade. Pozdrawiam ;D

merad

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2008, 18:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: merad »

Tak, tak trochę czasu i jak się zrobi cieplej wtedy będę dłubał. Dzięki, może coś z tego wyjdzie.

ODPOWIEDZ