Które radio wybrać?

wszystko co się wiąże z CB
kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Które radio wybrać?

#1

Nieprzeczytany post autor: kita »

Zastanawiam się nad kupnem radia CB. Rozważam zakup radia jednego z tych modeli firmy President tzn Harry II ASC 550zl lub Johnny II ASC 460zl Harry II Classic 450zl.

Który model wybrać, który lepszy parametrami, jakością odbioru. Chciabym zamontować do tego jednego z tych modeli na który się zdecyduję antenę president ml-145 lub missouri.Raczej president ml -145.

Czym się różni modulacja AM od FM?
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Modulacja AM to modulacja amplitudy, modulacja FM to modulacja częstotliwości. Najczęściej na drodze używa się AM, chociaż pewnie znajdą się tacy, co nadają w USB albo FSB. Jeśli o mnie idzie, to brałbym Harrego Classic, ze względu na FM. ASC to narazie bajer, który nie usprawiedliwia zwiększonej ceny.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

Ja mam Harrego II ASC, AM - używa się go w PL, FM za granicą ... więc jak nie jeździsz za granice to Johnny II ASC Ci wystarczy :), Za granicą Polacy siedzą też w AM na kanale 28 bodajrze ^^. ASC, niektórzy mówią bajer, kto inny powie Ci super sprawa, dla mnie zdaje egzamin, tylko ja mam problem bo mam zakłócenia od silnika , instalacji elektrycznej, wiec u mnie chodzi tak sobie ;) .
Ps. jak coś źle napisałem to proszę o poprawkę :P

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Jesli musza byc te radia to wez harrego classic i antene sirio ml 145 zaoszczedzisz na niej 100zl i jest o wiele lepsza jakosciowo. Sam polecal bym radio unidena 520xl pierwowzor presidenta. ASC nie zdaje egzaminu kolejny bajer presidenta :)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

ps2snake pisze:Sam polecal bym radio unidena 520xl pierwowzor presidenta.
Osobiście też używam tego radyjka i jest OK. Co zaś się tyczy ASC, to fakt, niektórzy polecają je, bo "super wycisza" i nie słychać żadnych szumów. Tylko później po kilka razy trzeba im coś powtarzać, bo ASC za dużo im wycięło, a oni nawet o tym nie wiedzą ;-)

P.S. Sandro01, jakie Ty masz zakłócenia od diesla?.. Ja też mam podobny silnik (DTI) a zakłóceń zero.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

lucek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:53
Imię: Marcin
Auto: Opel
Silnik: X14NZ
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lucek »

uniden = president w tańszym pudełku, to poco przepłacać za presidenta skoro i tak w środku siedza podzespoły unidena , a z tym ASC jest tak jak kolega wyżej napisał to tylko gadżet , ale wybór należy do ciebie (no oczywiście różnica jeszcze w tym że president ma koncesje a uniden już nie )

[ Dodano: 2009-03-04, 17:04 ]
uniden = president w tańszym pudełku, to poco przepłacać za presidenta skoro i tak w środku siedza podzespoły unidena , a z tym ASC jest tak jak kolega wyżej napisał to tylko gadżet , ale wybór należy do ciebie (no oczywiście różnica jeszcze w tym że president homologacje a uniden już nie )
Astra f 1.4 i aktualnie Omega bfl 3.0 v6

Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

P.S. Sandro01, jakie Ty masz zakłócenia od diesla?.. Ja też mam podobny silnik (DTI) a zakłóceń zero.
Ty masz DTI, ja mam DTH, ( CDTi ) comon rail, przewaznie kazdy taki silnik emituje zakłocenia, np HDI w peugot'ach, JTD, fiatowskie ... Znajomy ma własnie Astre G 2.2 , 125km i CB harry II ASC i też nie ma zakłóceń, a ma Peugota Boxera HDI i juz lipnie chodzi nawet President JFK II ( trzeba duzo operowac pokrętłami ) ... Ja tez nigdy nie jeździłem z CB, ale jakoś kupiliśmy z ojcem i jest problem ... musimy podjechać do serisu CB i podłączyć pod Aku :).

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

Ale przeciez wiadomo nie od dzis ze tansze i nowsze presidenty nie maja zbyt dobrych filtrow i zdarzaja sie zaklocenia, ktorych nie da sie wyeliminowac. Ja osobiscie nieodczulem dolegliwosci CDTi, HDI, DTI czy CDI na zadnym z cb ktorych uzywalem.
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Mozesz popatrzec rowniez za starymi herbertami 8) 8) 8) 8) 8) mmmmm miodzio sa
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

ps2snake pisze:Mozesz popatrzec rowniez za starymi herbertami 8) 8) 8) 8) 8) mmmmm miodzio sa

Może i miodzio, ale trafić na dobry nie grzebany egzepmlarz to dopiero jest sztuka!
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ