Montaż CB w Poznaniu

wszystko co się wiąże z CB
Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

kita, Po podłączeniu CB pod zapalniczke , i włączeniu kanału #19 słuchać pracę silnika w głośniku Radia CB ( taki pierd, może dziś nagram jak to u mnie jest to zobaczysz ;) ), ale myślę, że nie będzie problemów, usunąć jest to trudno, trzeba sie bawić, np. w podłączanie CB pod Aku ( bezpośrednio ), inne radia sprawdzać, inne anteny, np, na uchwyt. Myślę, że u Ciebie Harry II ASC będzie śmigać jak ta lala :) ( na 87% :P ). Pozdro ;)

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: kita »

Czyli jak podłączę bezpośrednio pod aku to nie będzie żadnych zakłóceń?
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Glovash

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 03 lut 2008, 17:10
Imię: Łukasz
Auto: Alfa 147
Lokalizacja: CSW w PO
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Glovash »

Kita, niekoniecznie. zależy od auta... ale są różne filtry do kupienia na allegrogo...
ASC jest fajną funkcją, ale średnio przydatną, bo strasznie obcina zasięg...
Ja mam U520 + ML i styka... jak podjadę to oblukasz .../

edit: w temacie: Róg Św. Michała - spory wybór mają.., Al. Solidarności, Rondo obornickie - mniejsze punkty. na allegro są jeszcze 2 sklepy z CB z PO.
Ubezpieczenia OFE AXA Poznań

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Nie jest to takie latwe. Filtry z alledrogo zadko dzialaja. Radio podlacza sie do akumulatora poniewaz daje stabilny prad i jest malo spadkow napiecia. Piski sciaga antena, kabel, rzadko co radio od anteny i rdia fm jak i alternatora. Wyeliminowanie tego jest bardzo trudne. Dobrym rozwiazaniem jest antena zamontowana na stale lub w przypadku pol srodkow zastosowanie dodatkowej masy co ciagnie za soba wiele plusow.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: kita »

Dzisiaj jak byłem się pytać o cb radio to mi powiedzieli że zamiasta harrego II ASC i wziąść johnnego II ASC oraz zamiast anteny sirio ml145 lepiej presidenta ml-145.

Co o tym śądzicie? Z tych 4 rzeczy jaki komplet lepiej wybrać? Czy przy modulacji tylko AM tak jak ma johnny II ASC to czy można go używać za granicą np w niemczech ?
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Mozna uzywacz w niemczech poniewaz ma multistandart. Szczerze to nie ma zbyt duzej roznicy miedzy radiami sam polecal bym ci o ok 100zl drozsze ale o wiele lepsze radio president Walker a naj lepszym rozwiazaniem byl by Uniden 520 (harry i johny sa jego kopia a w srodku maja czesci unidena). W tych presidentach jest jedna wielka wada- pikanie przy zmianie kanalow (mozna wylaczyc poprzez ingerencje mechaniczna).

Co do anten roznica jest piorunujaca!! CENA !! Za presidenta musisz wylozyc conajmniej 220zl za sirio 120. Wniosek ?? Sirio jest lepsza jakosciowo a parametry te same :) Powiedzieli Ci tak poniewaz w takich punktach lubia pieniadze (kiedys pewien mechanik skasowal znajomego za zamienienie dwoch kabli 120zl, jak sie zapytal czemu tyle za to- odpowiedz byla taka- za nie wiedze trzeba placic)

Podsumowujac antene wybral bym sirio (presidentem napewno na nikim nie zrobisz wrazenia), radio w pierwsszym rzedzie unidena 520 (tanszy od presidenta a jest to dokladnie to samo).

Zestaw unidena z antena sirio= ok 360zl
president z antena president= ok 700zl
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: kita »

Facet twierdził że president ma lepszą moc bo 600W i zysk 6db - Najwięcej ze wszystkich - a sirio ma moc 300W
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

a co to jest moc ?? antena nie ma zadnej mocy :m Przy radiu 4 wat nie robi to roznicy jak juz liczyc to szczytowa moc ma 16W a sredniej 6W. Radio ma ograniczniki modulacji wiec mozesz kupic spokojnie nawet "20W" antenke
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

Moim zdaniem, Jak miałbym wybierać między harrym a johnnym to brałbym johnnego, chyba że johnny nam nie wystarcza to juz dopłacić do Walkera ... wogóle to zastanów się na Unidenami 68xl lub Pc 78xl/Elite , ale to już zależy od funduszy :). Mam teraz porównanie Harry II ASC vs U PC 76XL , Uniden bije go w "twarz" ^^. :). Jak miałbym brać antenke to nie wiem, kusiłoby mnie na ML'ke Presidenta, ale raczej wziołbym Sirio/Midland, obojętne ^^. Kolego Ty masz Kombi, może wolałbyc coś na uchwyt SF-40 ?? 8)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

No jak kombi to mam jeszcze lepszy pomysl :m wywalic fmke i wstawic sirio performer 5000 :D
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

ODPOWIEDZ