Uszkodzenia antenty przy otarciu ??????!!!!!

wszystko co się wiąże z CB
Awatar użytkownika
tykt

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2008, 17:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: xxx
Kontakt:

Uszkodzenia antenty przy otarciu ??????!!!!!

#1

Nieprzeczytany post autor: tykt »

Siemka wszystkim. Własnie zamówiłem sobie antenke Sirio ML 145. Jej długosc nie pozwoli mi swobonie wjechac do garazu. Czy jesli zostawie ja na dachu i wjade do garazu pocierajac o sufit moge ja jakos uszkodzic??? Czy raczej nie ma takiej opcji i nie bede musiał sciagac antenki przed kazdym wjazdem do garazu??

Kazaa

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Kazaa »

W apartamentowcu gdzie pracuję od pół roku wjeżdża gość do parkingu poziemnego i jedzie w jedną stronę 50 metrów trąc anteną o sufit i nic mu nie jest.

Mnie też zdarzyło się wjechać do jakiegoś pasażu handlowego na parking i przejechałem anteną po suficie, gdzie mam nadzieję, że problem, który ostatnio się u mnie pojawił nie ma z tym nic wspólnego.

Sirio Ml-145 ma taki gumowy czubek (ochronny) zakładany na antenę - mój odpadł podczas tarcia. Może zanim go założysz to daj kropelkę 'kropelki'?

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Nic sie nie stanie. jedynie magnes moze sie oderwac od dachu i porysowac ci samochod. zamontuj w dziure i problem z glowy.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Awatar użytkownika
tykt

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2008, 17:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: xxx
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tykt »

Nie no magnes to chyba mi sie nie przesunie. Podstawa ma tam ok 12 cm. a mi zmiesci sie 80 cm pod sufit wiec 70 cm sie troche nagnie. Ale jesli mówicie ze to raczej nie ma problemu to oki.

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

przesunie a odpadnie to jest wielka roznica. zalezy tez od powierzchni sufitu
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Kapsel

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 sie 2008, 22:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Kapsel »

ogólnie to najlepiej aby się zginała antenka powyżej połowy bata...no i raczej rzecz naturalna aby jak wiedziesz do garażu już to odwróć wygięty bat o 180stopni że jak będziesz wyjeżdżał to się będzie ładnie ślizgała... to nie powinno się stać z nią nic...
ja mam 2m na dachu i raczej jest normą dla mnie że gdzieś przywalę nią i nic się jej nie stało jeszcze:) także nie masz się o co bać..
Radio: Uniden pro 520 xl
Antenka: Lemm 2001 TURBO w 'dziurce' na miejscu fm'ki

Awatar użytkownika
tykt

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2008, 17:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: xxx
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: tykt »

Z tego co tu czytam nie mam powodu do obaw nie powinno sie nic z moja antenka stac. Wiec dzieki

ODPOWIEDZ