Antena CB zamiast wysuwanej w błotniku

wszystko co się wiąże z CB
Obał

Astro-maniak
Posty: 1065
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Imię: Bartek
Auto: Astra F, Mondeo Mk II
Silnik: X30XE, 1,8TD
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Piękne :)
Kontakt:

Antena CB zamiast wysuwanej w błotniku

#1

Nieprzeczytany post autor: Obał »

Witam

Zwracam się do was z prośbą o wytłumaczenie jak zamontować antene cb zamiast tej w błotniku. Jaką polecacie do tego zabiegu bo moja at 1000 eagle nie zdaje egzaminu bardzo was proszę o poradę
Ostatnio zmieniony 28 maja 2009, 0:28 przez Obał, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

po pierwsze i ostatnie antene montuje sie w naj wyzszym punkcie czyli na dachu
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Ja tak zamontowałem antenę - zapraszam do tematu o mojej Astrze.

ps2snake, wiem, że należy robić tak, jak mówisz, ale ja zrobiłem to w inny sposób i nie narzekam ;)
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Prince_lookas pisze:ps2snake, wiem, że należy robić tak, jak mówisz, ale ja zrobiłem to w inny sposób i nie narzekam ;)
bedzie dzialalo ale malo efektywnie

zacytuje kawalek Twojego postu "Antena od radia zawędrowała na dach, a w miejsce oryginalnej poszła od CB (President Idiana) - zaślepka w fazie "- powinienes to zalozyc odwrotnie.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Yagi-Uda

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2009, 1:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Yagi-Uda »

ps2snake pisze:po pierwsze i ostatnie antene montuje sie w naj wyzszym punkcie czyli na dachu
Prince_lookas pisze:Ja tak zamontowałem antenę - zapraszam do tematu o mojej Astrze.

ps2snake, wiem, że należy robić tak, jak mówisz, ale ja zrobiłem to w inny sposób i nie narzekam ;)
Każdy robi według własnych potrzeb, jeden ma w błotniku drugi ma w dachu.
Jednemu wystarczy zasięg 5 km drugiemu 40 km jest mało.
Jeden robi zakupy w Biedronce drugi w Delikatesach.
Itd, itd...

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

ps2snake, wiem, że powinno być odwrotnie, ale...!
Podczas tego rozwiązania musiałbym odczepiać podsufitkę, progi, kombinować z prowadzeniem kabla i kupić wysuwaną antenę FM.

Przy moim rozwiązaniu wystarczyło poprowadzić kabel po progu i odkręcić boczek w bagażniku. Nic nie musiałem dokupywać ani cudować z rozbieraniem połowy samochodu.

Wolałem na początku iść na łatwiznę i sprawdzić, jaki będzie efekt. Jeśli byłoby źle, to wtedy zrobiłbym odwrotnie, rozbierał pół samochodu i płacił za antenę wysuwaną.
Ponieważ efekt, jaki osiągnąłem w zupełności mi wystarczy (7-8 km w mieście), to po co kombinować?
Yagi-Uda pisze:Każdy robi według własnych potrzeb, jeden ma w błotniku drugi ma w dachu.
Jednemu wystarczy zasięg 5 km drugiemu 40 km jest mało.
Jeden robi zakupy w Biedronce drugi w Delikatesach.
Itd, itd...
Otóż to! ;)
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: thot »

Witam

dorzucę parę groszy do tematu ;)


Co do rozbierania połowy samochodu to troszkę przesadzone.

Fakt faktem nie robiłem tego sam tylko zleciłem to firmie która się tym zajmuje, ale trwało to około 40 minut, kosztowało mnie 70zł.
Co zostało zrobione:
- antena zamontowana w dziurze w dachu
- radyjko podstrojone, aby było wszystko jak należy
- "poprawiona" funkcja ASC (działa troszkę lepiej nie ucina nic)
- przerobione zasilanie na złączki pod zapalniczkę, ale wpięte od tyłu. Dorobienie dodatkowej złączki na pozostałym kablu z wtykiem zapalniczki (na wszelki wypadek jakby gdzieś radyjko trzeba było na szybko zabarać)
- zestrojenie anteny

Wydaje mi się że jak na taki zakres działań to cena nie była wygórowana.


Co do montowania anteny CB w miejscu FMki to jak ktoś nie montuje tam jakiegoś badziewia to proszę bardzo ja nie mam nic przeciwko ;)
Zmienia się troszkę kierunkowość anteny i lekko zasłonięta, no ale to już kwestia wyboru użytkownika ;)


ps2snake także nie ma co się "denerwować i krzyczeć" że antena na dach :P
jest wiele innych reguł które powinno się stosować a nie którzy ich nie stosują (np. zakup bardzo krótkich anten, no ale jeśli lepszej nie potrzebują?? to zostaje nam podkręcić SQ żeby nie słyszeć ich pisków i trzasków)

Także każdy dobiera i montuje sprzęt jak mu wygodnie.

Co do samego montażu, to posiadam wiedzę jedynie teoretyczną ;)

wyjmujesz FMke, przy niektórych antenach trzeba lekko podpiłować dziurę bo jest taka bardziej owalna niż okrągła
wkładasz końcówkę od CB, przykręcasz jak należy
przeciągasz kabelek
podłączasz pod radyjko
wkręcasz antenkę i trza tylko zestroić i gotowe ;)

pozdrawiam
Opel Astra 1.4 CEO 2777
CB: President Harry II asc + President Texas

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

thot pisze:- radyjko podstrojone, aby było wszystko jak należy
Radia sie nie stroji
thot pisze:- "poprawiona" funkcja ASC (działa troszkę lepiej nie ucina nic)
Nawet poprawione asc nie dziala tak jak mialo dzialac
thot pisze:- przerobione zasilanie na złączki pod zapalniczkę, ale wpięte od tyłu. Dorobienie dodatkowej złączki na pozostałym kablu z wtykiem zapalniczki (na wszelki wypadek jakby gdzieś radyjko trzeba było na szybko zabarać)
Jesli zaplaciles 70zl za taka fuche to wspolczuje. Skoro juz ci rozbierali samochod to mogli pod akumulator podpiac zasilanie.
thot pisze:ps2snake także nie ma co się "denerwować i krzyczeć" że antena na dach :P
Nie denerwuje sie
thot pisze:jest wiele innych reguł które powinno się stosować a nie którzy ich nie stosują (np. zakup bardzo krótkich anten, no ale jeśli lepszej nie potrzebują?? to zostaje nam podkręcić SQ żeby nie słyszeć ich pisków i trzasków)
Jedyna regula co do montazu anteny (oczywiscie poprawna) jest montaz najwyzszym punkcjie.Takie barany co maja drucik typu georgia na dachu sie pytaja co chwile bo nie slysza. Czemu mam podkrecac SQ skoro moge zjechac goscia ktory piszczy i juz sie nie odezwie. Pewnie nie wiedza ze sa sami w eterze.
thot pisze:Co do samego montażu, to posiadam wiedzę jedynie teoretyczną ;)
Widac
wyjmujesz FMke, przy niektórych antenach trzeba lekko podpiłować dziurę bo jest taka bardziej owalna niż okrągła
wkładasz końcówkę od CB, przykręcasz jak należy
przeciągasz kabelek
podłączasz pod radyjko
wkręcasz antenkę i trza tylko zestroić i gotowe ;)
Tego to chyba nie trzeba pisac.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: thot »

ps2snake nie będę z Tobą dyskutował bo ja się nie znam, ale z tego co wyczytałem na forum które jest poświęcone jedynie tematyce CB to ludzie z firmy SINAD z Częstochowy wiedzą co i jak w CB.

Co do strojenia radia?

z tego co mi wiadomo to CB działa albo w zerach albo w piątkach (w szczegóły nie wnikam bo się nie znam, posługuje się jedynie wiedzą zaczytaną)
Więc jeśli radio jest w innym systemie niż powinno być u nas w kraju to co się z nim robi? Wydaje mi się że przestraja, a więc idąc dalej jeśli się przestraja to i chyba stroi bo może odbiegać od ogólnie przyjętych norm... No chyba że się mylę to mnie popraw.

A co do opisu montaży anteny w miejsce FM'ki to kolega w pierwszym poście pytał jak to zrobić, więc czemu uważasz że tego nie trzeba pisać?


A co do ASC, nie napisałem że działa jak należy i jest the best
napisałem że działa lepiej niż fabryczne. Przed tym zabiegiem często zdarzało się ucinało mi odbiór, teraz to się nie zdarza. Chociaż i tak nauczyłem się bardziej korzystać z mojego radyjka i ASC w tym momencie nie jest mi już potrzebne.

Z podpięciem pod akumulator nie taka prosta sprawa, brak u mnie przejścia i trzeba by robić dziurę. Posprawdzali wszystko i stwierdzili że nie ma przeciw wskazań aby zostało pod zapalniczkę.

Co do ceny to czy ja wiem, jak rozmawiałem z gościem przed przyjazdem to powiedział mi 50zł za montaż anteny w dziurę (ze strojeniem już, cena strojenia na moim terenie to około 20zł) wiec pozostałe rzeczy (zasilanie, i majstrowanie w radyjku) 20zł to tak tragicznie nie jest.

Pozdrawiam



BTW

A co do zjechania gościa który piszczy. I potem są efekty że się radia słuchać nie da bo co chwile kur... etc. Nie ma jak to kultura u nas w kraju. Uważam że pozwolenie na CB powinno wrócić tak jak było wcześniej.
Opel Astra 1.4 CEO 2777
CB: President Harry II asc + President Texas

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

thot pisze:Więc jeśli radio jest w innym systemie niż powinno być u nas w kraju to co się z nim robi? Wydaje mi się że przestraja, a więc idąc dalej jeśli się przestraja to i chyba stroi bo może odbiegać od ogólnie przyjętych norm... No chyba że się mylę to mnie popraw.
"przestraja" czestotliwosc jak juz
thot pisze:A co do ASC, nie napisałem że działa jak należy i jest the best
napisałem że działa lepiej niż fabryczne. Przed tym zabiegiem często zdarzało się ucinało mi odbiór, teraz to się nie zdarza. Chociaż i tak nauczyłem się bardziej korzystać z mojego radyjka i ASC w tym momencie nie jest mi już potrzebne.
Wiec ASC juz Ci nie jest potrzebne czyli powinienes sam sie domyslec dla kogo jest stworzone
thot pisze: Z podpięciem pod akumulator nie taka prosta sprawa, brak u mnie przejścia i trzeba by robić dziurę. Posprawdzali wszystko i stwierdzili że nie ma przeciw wskazań aby zostało pod zapalniczkę.
Prad z akumulatora jest stabilniejszy, przy nadawaniu nie ma takich spadkow mocy
thot pisze:Co do ceny to czy ja wiem, jak rozmawiałem z gościem przed przyjazdem to powiedział mi 50zł za montaż anteny w dziurę (ze strojeniem już, cena strojenia na moim terenie to około 20zł) wiec pozostałe rzeczy (zasilanie, i majstrowanie w radyjku) 20zł to tak tragicznie nie jest.
montaz montazem ale za strojenie anteny 20zl to przesada
thot pisze:A co do zjechania gościa który piszczy. I potem są efekty że się radia słuchać nie da bo co chwile kur... etc. Nie ma jak to kultura u nas w kraju. Uważam że pozwolenie na CB powinno wrócić tak jak było wcześniej.
Dokladnie, aby otrzymac licencje KF trzeba miec o tym jakas wiedze, nie tylko ksiazkowa (70% posiadaczy radio telefonow by owej licencji pewnie nie dostalo). Nie slyszalem jeszcze piszczacego KFowca. Ci ktorzy piszcza wiedzy tej nie posiadaja. Piszczenie w eterze to rowniez brak kultury.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

ODPOWIEDZ