Antena do cb helikalna SUNKER ELITE CB118 vs INDIANA

wszystko co się wiąże z CB
unihorn

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Antena do cb helikalna SUNKER ELITE CB118 vs INDIANA

#1

Nieprzeczytany post autor: unihorn »

Witam tak jak w temacie zastanawiam się nad zakupem którejś z tych anten proszę o wypowiedz tych którzy posiadali takie antenki jak sie sprawują. Bedzie to chodziło z radyjkiem Uniden 520 XL montaż anteny w tylniej klapie zamiast wycieraczki a i oczywiście w Astra G hatchback

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Polecam Sirio T3-27 osobiscie mam taka i naprawde antena warta uwagi. Osiagi w stosunku do gabarytow sa wrecz powalajace.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

unihorn

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: unihorn »

Powiem szczerze ze ten Sirio t3 - 27 jest bardzo ciekawą opcją , trochę teraz sie zamieszałem gdyż chciałem założyć antenę w miejsce tylniej wycieraczki szyby, ale jak ten sirio ma tylko 62 cm to jest opcja aby władować ja w miejsce orginalnej FM

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

unihorn pisze:Powiem szczerze ze ten Sirio t3 - 27 jest bardzo ciekawą opcją , trochę teraz sie zamieszałem gdyż chciałem założyć antenę w miejsce tylniej wycieraczki szyby, ale jak ten sirio ma tylko 62 cm to jest opcja aby władować ja w miejsce orginalnej FM
Tak jest to ciekawy pomysl lecz w astrze g antena fm jest zintegrowana ze spryskiwaczem szyby tylnej. Mozliwosc przeniesienia spryskiwacza jest jedynie na wycieraczke. Mozna wywiercic dziure ok 10-15cm od fm a wrazie ewentualnej sprzedazy wsadzic tam antenke od gpsu.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Yagi-Uda

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2009, 1:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Yagi-Uda »

Jeśli helikal to polecam Sirtel Gamma II, zbiera jak to helikal mało szumów a zasięg porównywalny z Turbo 5000.

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Nie mam doświadczenia w temacie CB, ale podłączyłem pod U 520 XL właśnie Indianę i jestem zadowolony :)
Niektórzy straszyli mnie, że będzie 'buczeć', jak to helikal, ale nie zauważyłem niczego takiego. Zamontowałem ją w miejsce oryginalnej anteny FM w błotniku.
Możesz sobie zobaczyć, jak to wygląda w 'F' w moim temacie:

[External Link Removed for Guests]

Odradzano mi taki sposób montażu anteny, ale w mieście mam zasięg 7-8 km, co jest dla mnie wystarczające.

Ale jak już wcześniej podkreślałem - jest to moja pierwsza przygoda z CB, dlatego też nie mam żadnego porównania.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

unihorn

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: unihorn »

No ciekawe rozwiazanie z anteną w miejsce orginalnej ale Astra F posiada taką możliwość niestety Astra G jest tak zaprojektowana ze powala na kolana stylistyką nadwozia lecz jak to bywa w zyciu nie zawsze to co piekne super sprawdza sie w praktyce a przy modelu G bardzo szybko można przegiąć i pomysł na montaz anteny w nieodpowiednim miejscu moze spowodowac to ze nie bedzie to działało jak nalezy oraz wuzualnie bedzie kaszana dlatego tez wole przeanalizowac to 10 razy niż raz wywiercić dziurę tam gdzie nie trzeba :)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Odradzano mi taki sposób montażu anteny, ale w mieście mam zasięg 7-8 km, co jest dla mnie wystarczające.
Antena nie ma stalego zasiegu.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

Tylko przy helikalu musisz wziac pod uwage to ze bedzie troszke szumiec, ale jest na to rada delikatnie ja pochylic i szum praktycznie staje sie nie slyszalny :P Ogolnie jeszcze nie czytalem zlej opini o T3-27 wiec mozesz brac w ciemno.
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Raczej gwizd. Mozna takowa antene owinac zylka i zalozyc koszulke termiczna. Swisty znikaja majac antene w pelnym pionie
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

ODPOWIEDZ