Kulturalna 19-stka

wszystko co się wiąże z CB
Awatar użytkownika
krzysiekpian

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2011, 12:32
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 8V C14NZ

Re: Kulturalna 19-stka

#71

Nieprzeczytany post autor: krzysiekpian »

Koledzy w wawie miedzy godziną 18-19 jak wracam akurat z pracy, w stronę mostu siekierkopwskiego, przez dolinkę służewiecką to jest typ co od poniedziałku do piatku, między w/w godziną beka, udaje że pierdzi i takie tam. Za przeproszeniem Idiotów u nas w Polsce korzystających z Cb jest wiele.
A przyłączając sie do postu kolegi z sytuacją pytającej kobiety na cb o droge to spotkałem się też wiele razy.

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#72

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

[center]
krzysiekpian pisze:beka, udaje że pierdzi i takie tam. Za przeproszeniem Idiotów u nas w Polsce korzystających z Cb jest wiele.
Dla tego też, chyba powinni wprowadzić opcję, że przy zakupie CB pokazywać będzie się wyniki testów psychologa i psychiatry. Czasem aż uszy opadają jak się słucha tej trzody chlewnej.
[/center]
[External Link Removed for Guests]

thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#73

Nieprzeczytany post autor: thot »

Odkope kotleta troszkę,

ja uważam że przywróćenie pozwolenia na CB było by bardzo rozsądne i zapewne baranów na falach było by mniej ;)

73!
Opel Astra 1.4 CEO 2777
CB: President Harry II asc + President Texas

Wolfintruder

Astro-maniak
Posty: 1398
Rejestracja: 13 wrz 2008, 17:42
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: 1,7 TDS
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#74

Nieprzeczytany post autor: Wolfintruder »

Wystarczy, że znów trzeba będzie płacić za używanie CB to zmniejszy się liczba osób posiadających radio.
Zapraszam do sklepu internetowego, gdzie można zrobić zakupy od 5% do 30 % taniej z darmową dostawą do domu. Podaję linka do darmowej rejestracji (tel. 604-968-956):
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
JerryP

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:45
Imię: Jerry
Auto: Astra
Silnik: 1,7 CDTI

#75

Nieprzeczytany post autor: JerryP »

Wolfintruder pisze:Wystarczy, że znów trzeba będzie płacić za używanie CB to zmniejszy się liczba osób posiadających radio.
Te ww. 20 lat temu gdy obowiązywało rejestracja na każdą sztukę CB i tak większość działała na czarno. dziś też jest nie możliwe wyłapanie baranów w eterze.

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#76

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

W Poznaniu był kiedyś przypadek że kierowcy namierzyli delikwenta który z nudów bawił się CB-radiem.Dostał ponoć niezłe lanie...

I podejrzewam że nawet gdyby wprowadzili opłatę legalizacyjną to większość kierowców by NIE zrezygnowała z CB, bo zapewne nie jednemu to urządzenie uratowało życie bądż uchroniło przed mandatem :D
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

OGÓR

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2011, 20:49
Imię: Marcin
Auto: Astra F 92r
Silnik: 1.6
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Dopiewo

#77

Nieprzeczytany post autor: OGÓR »

ja mialem zawsze przypadek jak jezdzilem na delegacje do czech przez wroclaw to zawsze jakis pajajac o pseudonimie psycholog puszczal metal i darł sie na radyjku potem on ucichl ale pojawil sie jakis nastepny pajac co pewnie mial stacjonarne cb i prdzielil o dupie maryni to bylo nudne i wkur.... jak stalo sie w korku a on caly czas nawija...
juz pozniej wiedzialem ze przed wrockiem musze wylaczyc radio
...nie ważne czym jeździsz, ważne jakim jesteś kierowcą...

Falconn

Astro-maniak
Posty: 172
Rejestracja: 21 kwie 2011, 14:51
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1600
Lokalizacja: Żywiec

#78

Nieprzeczytany post autor: Falconn »

Nie bójta się bo za niedługo nasz rząd i na to wprowadzi opłaty, akcyzy itp xD A kultury w eterze i tak nie będzie, debili tam nie brakuję. Jak kiedyś była opłata na cb to wiele ludzi miało je ... w domu, choć zupełnie nie wiem po co ale tak było. Prawda jest taka, że teraz każdy może je mieć, są w tym plusy i minusy. Na minus oczywiście jest to, że proporcjonalnie do tego rośnie szansa, iż znajdzie się kolejny idiota zakłócający swoimi bekami, muczeniem, puszczaniem "jesteś szalona" czy meeeeeczeniem, ale natomiast łatwiej jest się teraz dowiedzieć coś na temat trasy bo już więcej mobilków na drodze można spotkać, wystarczy konkretnie do kogoś zagadać i masz odpowiedź :) Gorzej z tirowcami, Ci którzy mają uraz do małych mobilków za nic odpowiedzi Ci nie dadzą :) Natomiast jeśli przyjdzie potrzeba by dowiedzieć się jak gdzieś dojechać do firmy to wtedy są pierwsi z pytaniami i do mniejszych... Wyznają zasadę "duży może więcej" i na ten temat można pisać i pisać... temat rzeka, ale jeśli już się na radiu odzywają to raczej są to kulturalne odpowiedzi, pytania. Za większość bluzg niestety wypadało by winić tych "mniejszych" :)

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#79

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Falconn pisze:Gorzej z tirowcami, Ci którzy mają uraz do małych mobilków za nic odpowiedzi Ci nie dadzą
Coś o tym wiem 8-) Ja miałem kiedyś sytuację taką, że w Olsztynie musiałem załatwić urząd celny.Oczywiście jechałem zestawem (długość ok 18m). Wiadomo abym mógł bezpiecznie wjechać na parking to musiałem się porządnie zadać czyli wykonać skręt z pasa dla ruchu przeciwnego.Oczywiście na CB radiu kierowcy z osobówek zamiast chwilę poczekać to przez CB zaczęli mnie ostro opierdzielać, że co ja robię, ze swojego pasa się skręca itd...I jak tu takim ludziom potem pomagać w dotarciu do celu :?: :?: Takim ludziom się wydaje, że ciężarówką się jeżdzi jak osobówką. Także nie ma się co dziwić, że kierowcy Tirów nie cierpią tych z osobówek.
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

Falconn

Astro-maniak
Posty: 172
Rejestracja: 21 kwie 2011, 14:51
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1600
Lokalizacja: Żywiec

#80

Nieprzeczytany post autor: Falconn »

Wiadomo, w każdej grupie społeczności znajdują się zakały. Ale nie należy też wrzucać wszystkich do jednego wora, ja osobiście zmieniłem swoje niegdysiejsze podejście do tirowców z nabraniem doświadczenia na drodze, pojeżdżenia dużym dostawczakiem w trasie i obczajeniu kilku sytuacji. Kierowcy tirów często wykazują się ignorancją na drodze, panoszeniem i dlatego kierowcy małych mobilków ich nie lubią, uważają ich także za zawali dróg o czym można często posłuchać stojąc w korku (w zimie szczególnie) , oczywiście zaczyna się wtedy kłótnia, lecą bluzgi i wyzwiska bo często właśnie w tej chwili kończy się kultura jednej i drugiej grupy, dołącza się jedna osoba, druga i tak w koło macieju... mimo to ja zacząłem z czasem szanować tych "dużych", bo tak jak pisałeś Rajdowiec w swoim przykładzie, jak kierowca dużego zestawu ma na światłach skręcić w prawo z przeznaczonego na to pasa? Bardzo często po prostu sie NIE DA i musi przybrać na pas przeznaczony do jazdy na wprost, pretensje powinni mieć wszyscy do drogowców czy projektantów danego skrzyżowania, a nie samych kierowców, to samo ma się z małymi rondami gdzie tiry muszą się wlec, już nie raz byłem świadkiem popędzania takich na cb przez małe mobilki tekstami "zatwardzenie masz?", "ty pchasz tą scanie czy jedziesz?". Wstyd...
Najbardziej boli mnie to, że ja staram się ułatwiać tirowcom często sytuacje i przy właśnie takim manewrze jaki pisałeś sam przyblokuje lewy pas i pomrugam światłami lub zawołam na cb, bardzo często wpuszczam duże mobilki przed siebie z bocznych dróg na mieście czy z wyjazdu z pod firmy, a mimo to często gdy zapytam na radiu bezpośrednio mijającego mnie tira i tak odpowiedzi nie dostane, jestem wrzucany do jednego wora wraz z tą hołotą...

ODPOWIEDZ