Kulturalna 19-stka

wszystko co się wiąże z CB
Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#51

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Pysia to w calej polsce gada,swoja droga ze tez ludziom tak sie chce nieraz naprawde czlowiek jedzie ostatkiem sil a tutaj sie jeszcze naslucha pierdolnikow zamiast sie dowiedziec czegos pozytecznego
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#52

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

hehe... ja nie mam tego problemu:P nie mam CB:P

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#53

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Dzisiaj trafilem na iteligenta w seacie, najpierw chcial nas pozabijac a pozniej jeszcze wysypal wyzwiskami, nawet chcial sie bic ehhh ludzie mozgi juz chyba zaczynaja w bagaznikach wozic
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#54

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

nize ni ktos wyjasnisc skrót 489

szary

#55

Nieprzeczytany post autor: szary »

O takich skrótach słyszałem

55 ~ powodzenia
73 ~ pozdrowienia
88 ~ ucałowania
99 ~ znikaj, wszystkiego najgorszego, wyp******
51 ~ nie daj się złapać

Ale 489 to nie mam zielonego pojęcia co oznacza

Awatar użytkownika
mike00

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2008, 16:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#56

Nieprzeczytany post autor: mike00 »

ostatnio zasłyszane nad morzem
m1:jak sciezka na hel
m2:no do helu czysto ale dalej to sie musisz zapytac :D

albo
m1:mobile jak mnie słychac??
m2:jak panewki w polonezie

apropo Pysi to jakas porazka co ten człowiek robi :P
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#57

Nieprzeczytany post autor: Denek »

duszek.sindbad pisze:Co do przekleństw na cb to Opolszczyzna tu raczej króluje.Jeszcze nie było kwadransu aby jakies słowa przekleństw nie weszły do eteru.Najczęściej to jest w momencie jak ktoś komuś wymusi lub już w jego mowie potocznej powiedzenie ku....wa lub c..j albo ja to pi.....e
to jak pobranie oddechu.
O, kolega z Opola.

Ano mogę stwierdzić to samo. Autokarem nie jeżdżę, tylko osobówką. Doświadczenia nie mam, ale staram się nie przeklinać i nie blokować niepotrzebnie innych. Na pytania odpowiadam, chociaż nie zawsze.

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#58

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

ah ta 19, niby każdy stara sie o kulturę na tym kanale. Ale ciężko co niektórym to przychodzi. Nieraz to aż boję się załączyć CB jadąc z kimś w aucie.

borass

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#59

Nieprzeczytany post autor: borass »

Prawda jest taka ze CB w mobilach zaczęło się od truckerów - oni zawsze lecieli mięsem. Nagle zrobiła się moda na CB i każdy kto jeździ trochę dalej, po zapłaceniu 2 mandatów robi rachunek zysków i start i kupuje CB. Od tych ludzi wziął się cały pomysł ulepszania czegoś w co dopiero weszli 2 tygodnie temu.

Wolę przeklinającego truckera od kolesia który ma CB 2 tygodnie i nie odpowiada na pytanie o dróżkę bo jest tylko "słuchaczem (=sępem)" a jak już odpowie to tylko wtedy gdy ktoś przeklnie w eterze (o ile oczywiście Pan w sklepie powiedział mu po tym jak mu wcisną zestawik za 1000 pln że jak się nie chce być tylko słuchaczem to wypada sprawdzić parametry SWRem przy nadawaniu).

Dla ludzi jeżdżących z dziećmi słuchaweczki polecam (mini jack do wejścia EXT z tyłu radia)

A tak generalnie, Waszym zdaniem koledzy: Czy taka akcja ma w ogóle szansę powodzenia? (szczerze) Bo moim zdaniem to tak troche jak z akcjami feministek w centrum Warszawy czy gejami w Krakowie.. przyjdą, pogadają, pójdą - i nic z tego nie wynika.

salus1973

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#60

Nieprzeczytany post autor: salus1973 »

A tak generalnie, Waszym zdaniem koledzy: Czy taka akcja ma w ogóle szansę powodzenia?
Nie sądzę ponieważ nawet jeśli dziesięciu będzie rozmawiać normalnie to znajdzie się jedenasty z mięsem albo ze swoją muzyką - chociaż osobiście nie wiem co gorsze muzyka czy mięso.
DKW F- 102>>FSO 1500>>AUDI 80 1,6>>VW GOLF I 1,6>>FSM 126p>>VW GOLF II 1,6>>FIAT TIPO 1,4>> OPEL ASTRA F 1,6 8V CARAVAN>>jest CHRYSLER GRAND CARAVAN

ODPOWIEDZ