Anteny i wszystko co z nimi związane. Opinie, rady, pytania.

wszystko co się wiąże z CB
Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#341

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

grzechu86tonie pisze:tu bym byl przeciwnego zdania...
No a co masz na myśli, rozwiń swoją wypowiedź ... :D

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#342

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

o tym ze kazda antena z kazdym radiem dziala bez zaklucen. juz nei wiem gdzie ale widzialem nie jeden wątek na ten temat czego z czym nie łączyć (chodzi o radio i antena) zreknij na cb forum tam jest sporo tego
kupie podłokietnik przód astra g

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#343

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Kupiłem antenę Midland ML 145cm i mam radyjko TTI 770 i wbrew pozorom jak piszą i mówią działa a nie świeci. I moje pytanie czy musze tą antenkę stroić ? Jak na razie jest okej nic nie szumi nie trzeszczy dogaduje sie ale czasami mam wrazenie bo słysze rozmowy w tle, ja sie o coś pytam i jak by mnie nikt nie słyszał...

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#344

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

tez mam tą antenę i tak jedz na regulacje to zestroją ci ładnie i sprawdzą czy jest poprawna modulacja itp itd. U mnie jak stroiłem u kolesia co robi to "na czarno" zapłaciłem 10zl i miało byc git. Po paru mieś pojechałem do serwisu car audio i chłopczek mi ponownie dostroił antenę i podczas sprawdzania nadawania wydało sie ze kabel jest naderwany przy wtyczce i stad czasem mnie słyszeli a czasem nie:) koszt strojenia z wymiana kabla juz nie pamietam ale nie wiecej jak 40zl. A bat masz na uchwycie czy magnes? A i dodam że prawidlowo powinno sie przycinac bat od dołu a mi pierwszy paprak cioł z góry nie wiem jaka to różnica ale tak się rzekomo powinno nie robić
kupie podłokietnik przód astra g

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#345

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

na magnesie tylko moja ma końcówke to nawet jak bym chciał nie da sie jej uciąć :) juz sie dowiedziałem i chłopaki mi dostroją na spocie :) dzieki

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#346

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

końcówa jest i u mnie ale to paluchami łatwo schodzi, troche szkoda budy na magnes no ale szybko i łatwo się chowa. pozdro
kupie podłokietnik przód astra g

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#347

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Dokladnie magnes bardziej niszczy lakier niz otwor wywiercony w dachu, zawsze mozna tez wstawic antene w miejsce FM lub na uchwyt , przy magnesie istnieje tez takie ryzyko ze dostaje sie pod niego woda i wtedy SWR niestety rosnie i stosowanie mikrofonu ze wzmocnieniem raczej tez niewskazane gdyz lubi sie to sprzegac .73 Lipek

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#348

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

lakier jak lakier.. mialem metrowa magnesowke i po ok. pol roku dach tak sie odkształcił że teraz jak auto stoi na deszczu to mam kałużę na dachu, tak maly magnes z malym batem zrobil, a tu kolega ma sporo wiekszy.. a druga sprawa to deszczowe dni i zima, przy magnesie te warunki atmosrefyczne nie są przyjemne. nie wiem jak w kraju ale np u mnie zima jest wiekszy spokój na radiu bo 80% uzytkownikow to z montowanymi na stale lub na uchwyt. No ale do rzadkiego uzytku to miodowe sa magnesy.
kupie podłokietnik przód astra g

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#349

Nieprzeczytany post autor: Denek »

Lipek pisze:Dokladnie magnes bardziej niszczy lakier niz otwor wywiercony w dachu, zawsze mozna tez wstawic antene w miejsce FM lub na uchwyt , przy magnesie istnieje tez takie ryzyko ze dostaje sie pod niego woda i wtedy SWR niestety rosnie i stosowanie mikrofonu ze wzmocnieniem raczej tez niewskazane gdyz lubi sie to sprzegac .73 Lipek
Zależy jak to wszystko jest zrobione. Przy AH nabrałem trochę doświadczenia. Jakby ktoś montował w dziurkę to od razu omijać stopkę DV - szybko zużyją się ząbki i będzie jazda z wymianą. Natomiast stopka z szerszym gwintem jak najbardziej ok (polecana marka - CTE). Od roku na aucie, ostatnio zdejmowałem podsufitkę bo wygłuszałem dach - do tej pory jest tam sucho i ani mm rdzy.

Mam natomiast pytanie:
- montował może ktoś z Was helikala o długości ok 1m na klapę od sedana? Interesuje mnie konkretnie głośność takiego rozwiązania i ew. problematyka przy otwieraniu klapy.

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#350

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Denek ja mam sirio DV27 co prawda nie na sedanie a na kombi w dziurze po FM i antena tez nie do konca helikalna powiem , czasami zamieniam ja z cte 1800 i jakiegosz szczegolnego wzrostu chalasu nie slysze , lecz gdyby Tobie chalasowalo sa na to sposoby trzeba okrecic antene grubsza zylka ( cos w rodzaju rozciagnietej sprezyny) i na to koszulka termokurczliwa. Kolega fiatem brawa jezdzi z czyms takim [External Link Removed for Guests] i tez nie narzeka. 73 Lipek

ODPOWIEDZ