Wybór miejsca na radio CB w Astrze.

wszystko co się wiąże z CB
thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#201

Nieprzeczytany post autor: thot »

marcin84 aby wstawić zdjęcia wrzuć np. na [External Link Removed for Guests] jak załadujesz tam fotki to będziesz miał do wyboru różne linki do wstawienia, nie pamiętam który trzeba wybrać, najlepiej każdy wkleić i w podglądzie posta sprawdzić ;)


A co do montażu to u mnie jest na max u góry aby można było je swobodnie włożyć i wyjąć a jednocześnie zamknąć klapkę, zwróć uwagę, że jeśli drążek zmiany biegów jest np. na jedynce radyjko jest dość ciężko wyjąć.

Wrzuć fotki zobaczymy jak CI to wyszło ;)

Pozdrawiam
Opel Astra 1.4 CEO 2777
CB: President Harry II asc + President Texas

marcin84

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2008, 10:43
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16NZ
Lokalizacja: Złoczew
Kontakt:

#202

Nieprzeczytany post autor: marcin84 »

Narazie nie robię bo przeziębienie mnie dopadło. Aż mnie skręca że asterka rozwalona jest.

thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#203

Nieprzeczytany post autor: thot »

eenndd ja zrobiłem sobie coś na wzór szufladki na radio (zdjęcia na stronie 19 lub 20, nie pamiętam) wykonałem ją z profilu C o przekroju 50 (taki miałem, ale łatwiej będzie z U) co do wymiarów to takie jak radyjko, u mnie z lekkim luzem na szerokości.
Jak masz jakieś pytania to pisz ;)

73!
Opel Astra 1.4 CEO 2777
CB: President Harry II asc + President Texas

Metys

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czwa
Kontakt:

#204

Nieprzeczytany post autor: Metys »

Siema wszystkim,

Czy ktoś z was ma zamontowaną antenę cb w miejscu anteny fm w astrze H GTC?

Chodzi mi to jak najprościej dostać się od środka do anteny fm żeby ją zdemontować (wiadomo przez podsufitke ale chciałbym żeby ktoś to wytłumaczył) i jakiej średnicy jest dziura na antene fm gdyż nie wiem czy bedzie potrzeba jej rozwiercenia (chce zamontować główke PL a średnica potrzeba do jej montażu to minimum 12 mm.


pozdro
Maetys

thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#205

Nieprzeczytany post autor: thot »

Pazdzioch, u mnie słychać bezproblemowo. Dla niektórych za słabo je słychać. Podejrzewam, że zależy od radia i wymagań.

Zamontuj sprawdzisz i zdecydujesz. Jak będzie dla Ciebie za słabo to podpinasz zewnętrzny głośnik i problem z głowy.


73!
Opel Astra 1.4 CEO 2777
CB: President Harry II asc + President Texas

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#206

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Piterro pisze:Siema wszystkim,

Czy ktoś z was ma zamontowaną antenę cb w miejscu anteny fm w astrze H GTC?

Chodzi mi to jak najprościej dostać się od środka do anteny fm żeby ją zdemontować (wiadomo przez podsufitke ale chciałbym żeby ktoś to wytłumaczył) i jakiej średnicy jest dziura na antene fm gdyż nie wiem czy bedzie potrzeba jej rozwiercenia (chce zamontować główke PL a średnica potrzeba do jej montażu to minimum 12 mm.
Sciagasz plastiki ktore trzymaja podsufitke i chyba jeszcze tam sa rzepy wiec odpinasz. Co do anteny to pewnie bedzie trzeba wiercic chyba ze dv zamontujesz :)

[ Dodano: 2009-11-27, 13:26 ]
Piterro, szkoda ze efektu koncowego nie ma

Pazdzioch,nawet montujac radio na zewnatrz glosnik zew warto miec
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Metys

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czwa
Kontakt:

#207

Nieprzeczytany post autor: Metys »

ps2snake, z tego co się dowiedziałem to otwór po fm to kwadrat o boku 15 mm więc wiercić nie będzie trzeba, co najwyżej zeszlifować trochę lakier od wewnętrznej strony dachu żeby była dobra masa.

Myślałem żeby wrzucić tam presidenta hawaii. Co o tym myślicie?

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#208

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

hehe wiem ze jest kwadrat :) nie pamietam wymiarow ale dv luzno siedzi
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Awatar użytkownika
wojtek76

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2009, 11:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

#209

Nieprzeczytany post autor: wojtek76 »

Siemanko, ja dziś zamontowałem zestawik cb (uniden520XL + SIRIO Silver - 90). Radio w schowku nad popielniczką za pomocą kieszeni montażowej antena mag na dachu blisko klapy dla zminimalizowania ilości kabla na nim i łatwego chowania.
Montaż niby prosta sprawa a jednak sporo refleksji i drobnych niedociągnięć, którymi się podzielę może ktoś jakimś pomysłem mnie z nich wybawi, a innym pozwoli ich uniknąć.

Zacznę od kabla anteny, z dachu do bagażnika pod tylną kanapę dalej tunel środkowy....chciałem pod wykładziną do tunelu jednak mimo wywalenia trzech zszywaczy i przeciągania metalową linką nie dało się lub zabrakło motywacji, wtyk anteny zbyt duży a całej wykładziny nie chciałem odpinać bo nie mam czym jej zszyć....tak więc do tunelu na zewnątrz PO wykładzinie.
Tunel- tylna popielniczka out śrubki po bokach i przy gnieździe diagnostycznym out przednia popielniczka z zapalniczką i kawałkiem plastiku poniżej out i to wystarczy by bez całkowitego wywalania tunelu przy jego lewej ściance i gimnastyce palców dotrzeć do schowka.
Mój pierwszy kłopot to chowanie i zakładanie anteny, przekrój kabla okazał się na tyle duży, że czy to z prawej czy lewej strony muszę strasznie się napocić aby wręcz wyrwać go spomiędzy szpary między dachem a klapą. Liczę że w tym miejscu się "wyrobi" kabel, no chyba że prędzej przerwa w karoserii :mrgreen:

Drugi to kabel między nogami pasażerów tylnej kanapy....zostawię jak jest tylko chciałbym wiedzieć czy do tej wykładziny łapie rzep. Tak widziałbym jego mocowanie na tym odcinku aby mi nogami nikt nie ściągnął anteny z dachu :) .

Kolejna niedogodność to prosty wtyk anteny do radia przez co się nie mieści całość w schowku ale załatwi to wtyk kątowy bo klimy nie zdemontuje ;)
Można też przesunąć radio w kieszeni montażowej ale nie chce by wystawało.

Zasilanie radia pod zapalniczkę ale plus i minus wpięte we wtyczkę zasilającą zapalniczkę od tyłu.
Mocowanie gruchy założyłem na wolnej przestrzeni kieszeni montażowej radia i wisi sobie zaraz obok potencjometru zmiany kanałów.
Zewnętrzny głośnik wyprowadzony z prawej strony pod kierą tylko brak pomysłu jak na razie go zamocować i gdzie by nie robić dziur w widocznym miejscu leży we wnęce przed tylną popielniczką.
To by był koniec relacji z dzisiejszego montażu, no może jeszcze dodam tak po za tematem :roll: że po drodze znalazłem resztę od mikrofonu który miałem nad swoją lewą szybą tj centralkę Nokia HFU-2 od zestawu głośnomówiącego CARK 91...archaiczny produkt pod stare telefony możliwy do adaptacji na nasze czasy za pomocą konwertera do telefonów Nokia ze złączem pop port ale i tak moja ma tylko mini usb i póki co nie wykorzystam tego znaleziska.
Dowiedziałem się też że mam instalacje dla podgrzewania foteli tak więc potwierdzam opinie, że dzięki radiu cb można wiele się dowiedzieć :)
Sorry za tak długi wywód ale mam nadzieje, że niektóre szczegóły tej opowieści pozwolą innym użytkownikom forum udoskonalić systemy montażu.
Zapomniałbym, jeśli to standardowe wyposażenie Astry to proszę o bardzo krótką i rzeczową odpowiedź...co to za centralka siemens'a pod tylną popielniczką...wielkości paczki papierosów. Jeśli to jakiś wynalazek nie odpowiadajcie to nie ten temat :-)

ODPOWIEDZ