Wybór miejsca na radio CB w Astrze.

wszystko co się wiąże z CB
Gregor23pl

#221

Nieprzeczytany post autor: Gregor23pl »

Thomas pisze:A ja mam pytanie za 100pkt.

Montuje w Fce radio w schowku i teraz skad najlepiej wziac zasilanie? Najchetniej dolutowalbym dodatkowe gniazdo zapalniczki, zeby w razie czego latwo bylo wyjac radio. Tylko gdzie?

naprościej to kup sobie rozgałęźnik gniazda zapalniczki, w zapalniczke w wtykasz takie cudo i z jednego gniazda masz dwa i gotowe. wygląd średni.

wiec polecam wykręcić popielniczke odpiąc zasilanie zapalniczki rozciąć kable i za pomoca kostki el. wpiąć sobie kable do cb radia, (lub hardcore zrobić skrętke i zaizolowac izolacją)

a przy samym radiu możesz sobie skombinowac kostke (baba-chłop) i wystarczy rozpiąc i wyciągasz radio

Thomas

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2009, 0:12
Imię: Tomek
Auto: 207
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Kontakt:

#222

Nieprzeczytany post autor: Thomas »

karola44-81 pisze:Zdaje sie, ze tez sama lampka podsietlajaca wnetrze schowka jest dobrym rozwiazaniem. Niestety chyba jest zasilana dopiero po wlaczeniu zaplonu.
Z tym jest wiekszy problem. Bo po zamknieciu klapki lampka sie nie swieci = nie ma pradu...

Chyba najsensowniej bedzie dodatkowe gniazdo zapalniczki w schowku, a prad pociagniety z kabli od tylu zapalczniki seryjnej.
[External Link Removed for Guests]

ducin

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:41

#223

Nieprzeczytany post autor: ducin »

cucek pisze:Gregor23pl, kolego też mam te radyjko ale powiedz ja udało Ci się je tak głęboko wpuścić w kieszeń, u mnie wystaje około 1 cm bo wtyczka od anteny opiera się już na obudowie wentylacji.
Ja przełożyłem zwykłe radio z górnego otworu w dolny (w miejsce schowka) - nic nie wystaje, a do górnego otwory (nad klimą) wsadziłem CB (też nic nie wystaje - wtyczka zwykła). CB wsadziłem w ramkę kupioną na allegro - wygląda jak oryginał. Radio mam INTEK M-150 z głośnikiem z przodu więc słychać ładnie

Przykładowa ramka: [External Link Removed for Guests]

cucek

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 gru 2008, 13:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#224

Nieprzeczytany post autor: cucek »

lisek pisze:Ja przełożyłem zwykłe radio z górnego otworu w dolny (w miejsce schowka) - nic nie wystaje, a do górnego otwory (nad klimą) wsadziłem CB
no też ciekawe rozwiązanie tylko u mnie kieszeń odpada bo głośnik pod spodem i zapewne tłumiło by dzwięk i trzeba by dac głośnik zewnętrzny, pozatym ja mam radyjko podłączone na kostkę (zasilanie) i jak zostawiam gdzieś autko na dłużej to szybko je demontuje a przy kieszeni to problem

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#225

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Thomas pisze:
karola44-81 pisze:Zdaje sie, ze tez sama lampka podsietlajaca wnetrze schowka jest dobrym rozwiazaniem. Niestety chyba jest zasilana dopiero po wlaczeniu zaplonu.
Z tym jest wiekszy problem. Bo po zamknieciu klapki lampka sie nie swieci = nie ma pradu...

Chyba najsensowniej bedzie dodatkowe gniazdo zapalniczki w schowku, a prad pociagniety z kabli od tylu zapalczniki seryjnej.
Tyle, ze tam PLUS jest podlaczony na stale do zarowki, a otwierajac schowek wlacznik krancowy zwiera obwod do masy. Gdyby jednak bylo odwrotnie, ze wlacznik zwiera PLUS to zez nie problem, bo i tak masz plus i mase . Wystarczy jedynie zasilanie wziac z przed wlacznika. Zarowka bedzie dzialac prawidlowo, a radio bedzieciagle zasilane ( po zaplonie )
Ale pewnosci nie mam co do tych napiec i pryekroi przewodow. Dawno ta ni ezagladalem, trzeba by sie upewnic.

Thomas

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2009, 0:12
Imię: Tomek
Auto: 207
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Kontakt:

#226

Nieprzeczytany post autor: Thomas »

Tak wiec postanowilem w koncu zamontowac u siebie CB na stale. Opcja byla tylko jedna, radio musialo byc z zewnatrz niewidoczne (a nie chcialo mi sie go za kazdym razem chowac). Padło na schowek.

W Fce jest o tyle fajnie, ze radio miescie sie bez wiekszej rzezby (tu Uniden 510). Do tego z tylu mamy dwie okragle zaslepki, ktore wystarczy wylamac, zeby miec miejsce na przeciagniecie kabli. Jako ze radia uzywam czasem w innym aucie, postanowilem pozostawic zasilanie z zapalniczki. W tym celu wykorzystalem jedna z tych okraglych dziur w tylnej sciance schowka i tam zamontowalem kolejne gniazdo zapalniczki:

Podlaczone zostalo ono pod podswietlenie schowka:

[External Link Removed for Guests]

Tak wyglada wymontowany schowek od tylu, z nowym gniazdem:

[External Link Removed for Guests]

Dziura jest idealna pod gniazdko, nic nie trzeba poszerzac, w srodku wyglada jakby bylo ono tam od zawsze:

[External Link Removed for Guests]

Blacha montazowa, wkrecona w podloge schowka:

[External Link Removed for Guests]

I zamontowane radyjko, podlaczone do nowego gniazdka:

[External Link Removed for Guests]

Antene mam na tylnej klapie, kabel idzie boczkiem, pod wykladzina bagaznika, pod tylna kanape, dalej progiem i wychodzi dopiero przy schowku. Tam jedna z dziur schowka i voila :D

Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]

djmaxis

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 23 lut 2009, 13:30
Imię: Piotr
Auto: ASTRA F 1,6 8V LPG
Silnik: X16SZ
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

#227

Nieprzeczytany post autor: djmaxis »

a ja mam zamontowane z przodu, w miejscu pasarzera po lewej stronie na boku tej calej konsoli srodkowej i niekomu nie przeszkadza :) a kabel do cb poscilem bokiem w tunelu srodkowym :P

Awatar użytkownika
pawel_oc

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

#228

Nieprzeczytany post autor: pawel_oc »

Thomas pisze: Padło na schowek.
A jak kolego ze słyszalnością radyjka? Czy z otwartym schowkiem musisz jeździć?
Ja właśnie zastanawiam się nad umiejscowieniem radyjka w mojej F-ce i Twój pomysł jest w sumie najprostszy do realizacji, bo nie mam jakichś wybitnych zdolności manualnych, żeby wkładać radyjko zamiast popielniczki ;)
"Przy rock'n rollu droga w lustrze szybko znika.."

ODPOWIEDZ