Wybór miejsca na radio CB w Astrze.

wszystko co się wiąże z CB
ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#211

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

wojtek76 pisze: Zacznę od kabla anteny, z dachu do bagażnika pod tylną kanapę dalej tunel środkowy....chciałem pod wykładziną do tunelu jednak mimo wywalenia trzech zszywaczy i przeciągania metalową linką nie dało się lub zabrakło motywacji
Latwiej podsufitka ciagnac
wojtek76 pisze:wtyk anteny zbyt duży a całej wykładziny nie chciałem odpinać bo nie mam czym jej zszyć....tak więc do tunelu na zewnątrz PO wykładzinie.
Wtyk mozna bez problemu odlutowac nastepnie przylutowac spowrotem
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Awatar użytkownika
wojtek76

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2009, 11:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

#212

Nieprzeczytany post autor: wojtek76 »

ps2snake pisze:Wtyk mozna bez problemu odlutowac nastepnie przylutowac spowrotem
Właśnie tego się boje robić bo to przewód pewnie ekranowany jak to anteny mają i patrząc na prowizorke w domu jaką sobie zrobiłem z kablem od tv kablowej i gorszym obrazem na drugim telewizorze nie chcę powtórki w cb. Dlatego mam problem ze znalezieniem wtyku kątowego aby do końca upchnąć radio. Znalazłem właśnie taki z gniazdem do radia i do samego kabla a szukam z gniazdem i wtyczką. Są na alledrogo ale przesyłka więcej warta niż towar, jednak jak nie znajde kupie tam.

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#213

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Ale czego u sie bac ?? Lutownica kalafonia cyna... dobrze obrobiony kabel (aby masa z goraca zyla sie nie dotykala nawet najmniejszy drucik) lutujesz wtyczke i po zawodach... Ewentualnie poproś kogos kto zna podstawy lutowania :)
Co do wytczek juz zarobionych na kablu w 90% sa do ponownego przelutowania wiec nie opieral bym sie na kupnie gotowca z alledrogo
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Gregor23pl

#214

Nieprzeczytany post autor: Gregor23pl »

ja wczoraj zabrałem sie wreszcie za montaz cb radia
radio intek m110plus , antenka hustler magnes

zaczne od anteny : z tyłu na wysokosci końca tylnych drzwi , kabel przez tylne drzwi za tylne siedzienie , potem pod tylnym siedzeniem ,później pod plasikiem bocznym dolnym (po stronie drzwi) dalej pod dywaniki i do samego przodu, gdzie wchodze do miejsca radia tunelem od tyłu.

radio cb: montaż w miejscu kieszeni pod radiem , wycięta dziura w tyle kieszeni , radio troszke utopione w środku ( po pierwsze zeby nie rzucało sie w oczy , po drugie zeby mozna było wysunąc potem kieszeń , bo trzeba miec dojscie do podwadzenia tych zapadek co blokuja kieszen) i przykręcone z jednej strony do kieszeni za pomoca śrubki.

zasilanie: wcięte do zasilania zapalniczki.


wszystko by było super ale dy podpiołem zasilanie okazało się że radio robi zwarcie i bije mi bezpieczniki

co się stało niewiem ,jutro czeka serwis


ponizej foto z montażu

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

cucek

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 gru 2008, 13:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#215

Nieprzeczytany post autor: cucek »

Gregor23pl, kolego też mam te radyjko ale powiedz ja udało Ci się je tak głęboko wpuścić w kieszeń, u mnie wystaje około 1 cm bo wtyczka od anteny opiera się już na obudowie wentylacji.

Gregor23pl

#216

Nieprzeczytany post autor: Gregor23pl »

cucek pisze: kolego też mam te radyjko ale powiedz ja udało Ci się je tak głęboko wpuścić w kieszeń, u mnie wystaje około 1 cm bo wtyczka od anteny opiera się już na obudowie wentylacji.



kupiłem wtyk kątowy do anteny -koszt 10zl i wszystko ładnie weszło i tak jak na zdjeciu jest wsunięte troszke w środek .

radio jest zamocowane przy samej lewej krawędzi kieszeni - ale niewiem czy to akurat ma jakies wpływ.

myślałem ze trzeba będzie zamocowac głośnik zewnetrzny ale dobrze słychać


radyjko juz naprawione - poszła dioda prostownicza-okazało sie że w Asi na czarnym kablu w wtyku zapalniczki jest + ( z reguły czarny jest minusem w el. samochodowej)

cucek

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 gru 2008, 13:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#217

Nieprzeczytany post autor: cucek »

no właśnie też myślę nad zmianą wtyczki na kątową, ale nie sądziłem ze taki efekt będzie.
U mnie przy tym radyjku jak kiedys też przez pomyłke zamieniłem bieguny to na szczęście poszedł tylko bezpiecznik, niby producent pisze ze radyjko ma zabezpieczenie własnie przed takimi zdarzeniami
A co do montażu to przy takim umiejscowieniu obejdzie sie bez głosnika, u mnie tez ładnie słychac

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#218

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Dobre rady mowia ze w instalacjach pradu nieprzemiennego czerwony przewod to zasilanie PLUS, czarny to zasilanie MINUS.
Jednak w oplu bardzo czesto role minusa pelni przewod brazowy- niestety.
Moja osobista rada. Zawsze trzeba sie upewnic. Mies pod reka voltomierz ze wskaznikiem polaryzacji, lub nawet zrobic prosty tester z diody LED i rezystora.

Thomas

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2009, 0:12
Imię: Tomek
Auto: 207
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Kontakt:

#219

Nieprzeczytany post autor: Thomas »

A ja mam pytanie za 100pkt.

Montuje w Fce radio w schowku i teraz skad najlepiej wziac zasilanie? Najchetniej dolutowalbym dodatkowe gniazdo zapalniczki, zeby w razie czego latwo bylo wyjac radio. Tylko gdzie?
[External Link Removed for Guests]

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#220

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

A jak msz checi to nawet pociagnik zasilanie wprost z akumulatora. Na obu koncach jakies zlacze i juz masz odpinajace sie radyjko.
Zdaje sie, ze tez sama lampka podsietlajaca wnetrze schowka jest dobrym rozwiazaniem. Niestety chyba jest zasilana dopiero po wlaczeniu zaplonu.
Jednak chyba najpewniejszym bedzie podlaczenie sie do zasilania radioodtwarzacza samochodowego.
Jednego mozesz byc pewien. Na 100% nie masz od poczatku pewnosci co z zakuluceniami od instalacji.
Pewnie i tak bedziesz cos musial przerobic.

ODPOWIEDZ