Aspekty prawne korzystania z CB Radio

wszystko co się wiąże z CB
Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Aspekty prawne korzystania z CB Radio

#1

Nieprzeczytany post autor: Bast »

DZIENNIK USTAW - jest dokumentem regulującym zasady korzystania z radiotelefonów cb radio na pasmo 27 MHz. Szczegóły w poniższym pliku pdf.


[External Link Removed for Guests]
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Dzisiaj się dowiedziałem że jakaś tam rada w naszym Polskim sejmie uczepiła się CB.
Bo tak jak w telefonie trzeba trzymać słuchawkę w ręku tak przy CB trzeba trzymać gruszkę.

Nie wiedziałem czy oglądam kabaret czy informacje :mrgreen:
Tylko czekać kiedy się nawigacji doczepią...

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

szary

#3

Nieprzeczytany post autor: szary »

No dzisiaj na te temat mówili w "uwaga"

[External Link Removed for Guests]

Paranoja. Te za przeproszeniem ciołki nie mają już czego się czepiać więc czepiają się BC. Lepiej by było żeby czepili się pędzącego tramwaju.

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

Zgadzam sie jest to kolejny temat zastępczy. Ale i tak nic ni zrobią:D
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

Awatar użytkownika
maksio_85

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2008, 9:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: maksio_85 »

Kodeks drogowy mówi wyraźnie "... telefonu komórkowego..." a jak wszystkim wiadomo CB radio to nie telefon :mrgreen:

MariuszMax

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 16 sty 2008, 16:29
Imię: Mariusz
Auto: ASTRA J
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Jemappes
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MariuszMax »

czepiaja sie bo im sola w oku jest ze kierowcy informuja sie o kontrolach drogowych ;)
Sniezka [External Link Removed for Guests]
Pozdrawiam wszystkich widzianych

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: VRx »

MariuszMax pisze:czepiaja sie bo im sola w oku jest ze kierowcy informuja sie o kontrolach drogowych
I tu się mylisz. Gdyby tak było to by zamknęli wszystkie serwisy informujące o fotoradarach.
Chodzi tylko i wyłączenie o bezpieczeństwo, przecież używania telefonu komórkowego nie zabronili dlatego bo ktoś dzwonił, że stoi patrol z radarem.
Prewencja, przeciwdziałanie.... Policji na rękę, że kierowcy wiedzą, ze tu i tu stoi fotoradar.... zobacz że np. punkty poi do automapy z fotoradarami nie są zdejmowane przez użytkowników, a niektóre od dawna są nieaktualne.
W zeszłym roku jechałem z automapą pod Gdańsk i średnio co 10 km zwalniałem bo krzyczała, ze radar stacjonarny, którego już dawno tam nie było. Skończy się na tym, że wg. wszelkich serwisów internetowych fotoradary stoją co kilometr.
A Policja będzie jeździła z CB i krzyczała, że stoją mimo że nawet radaru nie będą mieć. Co z tego że ktoś zapłaci 500 pln ? Jak i tak dalej wyrwie ponad ograniczenie, a jak będzie przekonany że stoją to będzie jechał wolno.

szary

#8

Nieprzeczytany post autor: szary »

maksio_85 pisze:Kodeks drogowy mówi wyraźnie "... telefonu komórkowego..." a jak wszystkim wiadomo CB radio to nie telefon :mrgreen:
No nie do końca się z Tobą zgodzę. Ponieważ CB to jest radiotelefon. Czyli w jakieś części jest też telefonem.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: VRx »

No tylko teraz tak, CB radio to nie jest telefon komórkowy, działa na innej zasadzie.
Poza tym kwestia, co znaczy używanie.... w przypadku telefonu komórkowego jest to jasne, a w przypadku CB mogliby Cię karać za to że masz na słuch, bo jest przecież włączone i komunikacja odbywa się tyle że w jedną stronę.
Muszę poszukać dokładnego zapisu w przepisach bo to może wiele wyjaśnić.

MariuszMax

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 16 sty 2008, 16:29
Imię: Mariusz
Auto: ASTRA J
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Jemappes
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: MariuszMax »

VRx,

nie mialem na mysi tylko kontroli "suszarkowej" , lecz rowniez wszelkiego typu np. dokumentow, trzezwosci , czasu pracy kierowcow itp....

co do POI w AM lub TT , to wszystko psu na bude , zbyt wiele powtarzajacych sie, wiele nieaktualnych itp itd
VRx pisze:Poza tym kwestia, co znaczy używanie.... w przypadku telefonu komórkowego jest to jasne, a w przypadku CB mogliby Cię karać za to że masz na słuch, bo jest przecież włączone i komunikacja odbywa się tyle że w jedną stronę.
nie do konca ;) musieli by karac wszystkich uzywajacych zestawow glosnomowiacych co byloby sprzeczne z zakazem rozmow przez kom. trzymana
Sniezka [External Link Removed for Guests]
Pozdrawiam wszystkich widzianych

ODPOWIEDZ