Aspekty prawne korzystania z CB Radio

wszystko co się wiąże z CB
VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Hehehe
dzięki
Zapis ten jest jednak niejednoznaczny. Bo co znaczy korzystania. CB radio wymaga trzymania mikrofonu, ale czy to znaczy, że jak odkładasz gruszkę i słuchasz to nie korzystasz? :D
Bo jak telefon masz z zestawem głośnomówiącym to nie musisz nic trzymać, korzystanie z niego tego nie wymaga.

szary

#22

Nieprzeczytany post autor: szary »

VRx pisze:Bo jak telefon masz z zestawem głośnomówiącym to nie musisz nic trzymać, korzystanie z niego tego nie wymaga.
No i znowu sie z Tobą nie zgodzę :P Bo jednak musisz oderwać tą rękę od kierownicy żeby to połączenie odebrać. Co innego jeżeli twój telefon reaguje na komendy głosowe ;)

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: VRx »

szary pisze:No i znowu sie z Tobą nie zgodzę Bo jednak musisz oderwać tą rękę od kierownicy żeby to połączenie odebrać.
Mylisz pojęcia....
szary pisze:telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku,
A to nie to samo co odebrać połączenie.

szary

#24

Nieprzeczytany post autor: szary »

Ale to właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Że odwracasz swoja uwagę i skupiasz sie na czym innym niż prowadzenie. Równie dobrze policja może zacząć karać za zmienianie stacji podczas słuchania radia w samochodzie ;)

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Zgadza się. O to chodzi, ale przepis nie może brzmieć "zakaz odracania uwagi" bo jak Ci to udowodnią... dlatego jest taki a nie inny, a na podstawie takiego zapisu nie moga Cię ukarać za wciśnięcie przycisku telefonu, ale za trzymanie telefonu/gruszki w ręku jak najbardziej tak.
Trochę głupota ale takie nasze polskie prawo :P

szary

#26

Nieprzeczytany post autor: szary »

wiesz ile biedzie policjantów to też tyle będzie rożnych interpretacji przepisów. Ja dobrze wiem o co Ci chodzi i Ty chyba wiesz o co mi chodzi. Ale niektórym policjantom ciężko jest nieraz coś przetłumaczyć.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Zgadzam się w całej rozciągłości Twojej powyższej wypowiedzi, ale czy to jedyny przepis, który interpretowany jest w zależności od policjanta? I czasem wychodzi to nam na zdrowie, niestety jednak powoduje to, że połowa z nas nie wie jak ma się zachowywać, korzystać z CB czy nie....
To jest chyba najgorsze.

szary

#28

Nieprzeczytany post autor: szary »

Jak my "szaraczki" możemy wiedzieć jak sam organ ustawodawczy nie wie ;)

Jest jedno wyjście. Kombinować i tyle...

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

No to wychodzi na to ze trzeba sie bedzie czaic przy rozmowie przez CB i nie dac sie złapac:) Ale jestem przekonany ze damy rade:)
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

Gość

#30

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a palic w samochodzie jeszcze wolno? przeciez tez jest jedna reka wylaczona. a o dzialaniu nikotyny na organizm nie wspominam

ODPOWIEDZ