którą wybrać MIDLAND ML-145 czy Sirio ML-145

wszystko co się wiąże z CB
misiek800115

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: żarów
Kontakt:

którą wybrać MIDLAND ML-145 czy Sirio ML-145

#1

Nieprzeczytany post autor: misiek800115 »

W euro rtv agd są dwie takie antenki w tej samej senie 149 zł,interesuje mnie którą wybrać gdyż jedna jest dłuższa 1630mm 400W i ZYSK 4dbi zaś druga jest krótsza 1420mm ale ma 900W i ZYSK 2,5 dbi.Czym mam się kierować mocą czy tym zyskiem 4dbi czy 2,5dbi,jestem laikiem mam radio intek używam głownie w mieście rzadko w trasie,proszę o doradzenie.
[External Link Removed for Guests]
7.5-10.5L /100km LPG

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#2

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Jedna i druga jest dobra a to 400 czy 900 w nie robi roznicy intek nadaje z moca 4w ten zysk tez nalezy przyjmowac z przymruzeniem oka . Generalnie zasada jest taka im dluzsza tym lepsza . 73 Lipek

Awatar użytkownika
kris123

ex-Staff
Posty: 470
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Krzysiek
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Kutno

#3

Nieprzeczytany post autor: kris123 »

Kolego podaj jeszcze do tego model radia. Bo to jest najważniesze. I wówczas coś się znajdzie. A generalna zasda jest taka jak kolega mówił, im wyzej tym dalej odbierzesz, nie koniecznie lepsza jakoś sygnału. Ja ma zestaw harego II z ASC i SIRIO ML 145, odbiera czysto zasię na spokojnie 10-15 km. Z tego co zdążyłem sie dowiedzieć to astra f ma to do siebie że wysyła dość duze zakłucenia fal.

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#4

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Z calym szacunkiem Kris ale co ma model radia do anteny? Ja w astrze F uzywam ponad 20-letniego alana 48 classic sq rozkrecone na maxa , rfgain na maxa i jakos jest spokojnie tak samo jesli podlacze presidenta lincolna do tego antena 180 cm i tez cisza zadnych odglosow alternatora ani tym podobnych,a ze szumi? Coz radio to nie komorka i szumiec musi. Gwoli scislosci radio cb nie jest dla mnie tzw ,,dupochronem'' a pasja i nie jedno radio przeszlo mi przez rece tak samo jak i antena. Pozdrawiam ( dla wtajemniczonych 73) Lipek czlonek International DX Group Bravo Delta 161 BD 483

Awatar użytkownika
8buli9

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:03
Imię: Michał
Auto: Astra h
Silnik: 1.7 cdti i 1.6 b+g
Województwo: kujawsko-pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: 8buli9 »

Kolego z własnego doświadczenia jak i opinii innych użytkowników CB wybrałbym jednak Sirio
a nie myślałeś o czymś mniejszym ale z podwójną cewką? President missouri ? albo jakaś podróba, np Sunker 116 i wyżej? Do miasta spokojnie wystarczą a i na trasie dają radę ;)

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#6

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Missouri? To badziew za 230 zl minimum, nic nie warte ew moze jako ruszt do grilla sluzyca nie jako antena. Tutaj jest swietna opinia [External Link Removed for Guests] skora sprzedawca wystawia o tym cudzie techniki taka opinie to ja nie mam nic do dodania z krotszych poszukalbym jakiegos helikala. 73 Lipek

Wunsch

#7

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

Lipek niektórzy lubią szpanerskie anteny. Szklana cewka, podwójna cewka. + milion db zysku... i wyobraź sobie, że rozmawiam z takimi i twierdzą, że lepiej im to zbiera niż moja Lemm AT-1000 Eagle na uchwycie. Tylko nie rozumieją później, że ktoś ma dość odpowiadania co chwilę temu samemu delikwentowi na to samo pytanie. :/ A na grilla się nie nadaje. Szkoda by mi było kiełbasek tym beszcześcić :lol:

misiek800115 jeśli szukasz anteny do stania w korku i pytania kierowcy dwa auta przed sobą, co ma przed maską to wieź coś taniego i krótkiego (przynajmniej nie będziesz miał problemu z wjeżdzaniem do garażu). Jeśli jednak potrzebujesz coś dobrego, to którą byś nie wziął z tych dwóch powinieneś być zadowolony. Ja miałem Sirio i uważam, że jest niezła. :)

thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: thot »

Miałem ML145 z 3 firm Midland Sirio i President -> Sirio i President na tym samym poziomie a więc po co przepłącać a Midland było dobrze ale Sirio wydaje mi się lepsze.
Opel Astra 1.4 CEO 2777
CB: President Harry II asc + President Texas

Awatar użytkownika
8buli9

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:03
Imię: Michał
Auto: Astra h
Silnik: 1.7 cdti i 1.6 b+g
Województwo: kujawsko-pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: 8buli9 »

na missouri nie jeździłem, na sunkerze owszem i nie dam złego słowa powiedzieć (tylko też została skradziona...fakt, moda na cewke). Bat 100 metrów = więcej zebranych szumów a co za tym idzie, jak powiedzieliście, więcej pytań i odpowiedzi. Obecnie jeżdżę na Presenterze 874 (za 29 zł :P) do miasta i sirio as 100 gdzieś dalej.

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#10

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Jesli radio ma kiepskie filtry to i na swinskim ogonie szumy bedzie zbieralo a informacje otrzymasz ale z drugiej strony ulicy o ile sygnal nie zapcha odbiornika.

ODPOWIEDZ