Odfiltrowanie zakłóceń CB

wszystko co się wiąże z CB
papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

Odfiltrowanie zakłóceń CB

#1

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Jak w temacie. Astra F, CB podłączone do tego samego zasilania co zapalniczka. Jest OK, dopóki do zapalniczki nie podłączę nawigacji. Szumi strasznie, mogę podregulować wyciszeniem w radiu, ale na tyle, że słyszę wtedy tylko tych co jadą bezpośrednio koło mnie, więc guzik to pomaga. Jak to odfiltrować? Dać na kabelku plusowym radia jakiś kondensator czy coś? Problem nie jest w instalacji Astry, bo ten sam zestaw woziłem w Samarze ojca zanim przesiadłem się do Astry, podłączenie było podobne - z tego samego źródła i zakłócenia te same. A w trasie korzystanie z CB i nawigacji jednocześnie się jednak przydaje...
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Moim zdaniem wystarczyłby zwykły filtr na zasilanie. Takie coś [External Link Removed for Guests]. Oczywiście są tańsze i droższe modele ale wybór należy do ciebie. Ewentualnie w niektórych starszych radiach samochodowych były takie filtry na przewodach zasilających, też by się nadał.
Mój [External Link Removed for Guests] :D

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#3

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Żadne filtry tylko podlączyc radio bezposrednio pod akumulator ,zaklucenia powstaja od zasilacza impulsowego nawigacji.73 Lipek

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#4

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Problem w końcu rozwiązany, jak zwykle na ostatnią chwilę dzień przed wyjazdem. Pociągnąłem zasilanie i masę ze skrzynki bezpieczników z zacisku bezpiecznika którego nie mam, a mam instalację - od spryskiwacza świateł bodaj, któryś z dolnego rzędu. Podwiesiłem pod skrzynką - mniej więcej - dodatkowe podwójne gniazdo, navi przeniosłem ze środka szyby na lewy dolny róg. Nie zakłóca, działa razem bez zarzutu, no i dalej mam wolne fabryczne gniazdo zapalniczki :)
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

ODPOWIEDZ