Cb radio bezpośrednio pod akumulator

wszystko co się wiąże z CB
Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Cb radio bezpośrednio pod akumulator

#11

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

panowie a nie łatwiej jest podpiąc sie pod pusty bezpiecznik ?? na kabel zakłada sie bezpiecznik i jest stały + i kabla mniej, a masy to akurat nie brakuje w aucie
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Awatar użytkownika
jacko323

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:42
Imię: Jacek
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: wielkopolskie

#12

Nieprzeczytany post autor: jacko323 »

Witam serdecznie jestem świerzak i jednak chciałbym jakąś porade jak przejść tymi nieszczesnymi przewodami z kabiny do aku
patrzyłem pod kierą chciałem wejść tam gdzie idą wszystkie przewody ale wszystlo jest zalane w gumie a nie chce czegoś pchać na siłe bo może wyjść jakiś ambaras ze zwarciem, następnie patrzyłem dostać się do otworu linki otwierania maski i klops za mało miejsca. Więc bardzo prosze o jakies sugestie na ten temat bo już mnie bierze........ :oops: :oops: :oops: . Będę wdzięczny za każdą porade z góry dziękuje

*czarny*

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:48
Imię: Pawel
Auto: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 2.5 V6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TSK-->TST-->WRA itd

#13

Nieprzeczytany post autor: *czarny* »

jacko323 pisze:Witam serdecznie jestem świerzak i jednak chciałbym jakąś porade jak przejść tymi nieszczesnymi przewodami z kabiny do aku
patrzyłem pod kierą chciałem wejść tam gdzie idą wszystkie przewody ale wszystlo jest zalane w gumie a nie chce czegoś pchać na siłe bo może wyjść jakiś ambaras ze zwarciem, następnie patrzyłem dostać się do otworu linki otwierania maski i klops za mało miejsca. Więc bardzo prosze o jakies sugestie na ten temat bo już mnie bierze........ :oops: :oops: :oops: . Będę wdzięczny za każdą porade z góry dziękuje

Kolego o ile pamiec mnie nie myli to jak sie dobrze schylisz to za pedalami w aucie jest gumowa zaslepka i tamtedy mozesz spokojnie prowadzic jakie chcesz kable....
Na pokładzie...CB: Uniden PRO 520XL + WILSON LITTLE WIL ...szerokości...:]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
jacko323

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:42
Imię: Jacek
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: wielkopolskie

#14

Nieprzeczytany post autor: jacko323 »

*czarny* pisze:Kolego o ile pamiec mnie nie myli to jak sie dobrze schylisz to za pedalami w aucie jest gumowa zaslepka i tamtedy mozesz spokojnie prowadzic jakie chcesz kable....
Wielkie dzięki czarny po południu zobacze jak jest tak jak mówisz to super wielkie dzięki. Jacek

Awatar użytkownika
waldekkasta

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:03
Imię: KASTA
Auto: OPEL ASTRA G KARAWAN
Silnik: 1,6 16V
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń / Poznań

#15

Nieprzeczytany post autor: waldekkasta »

Wiara. Ja miałem taką historię: Miałem wcześniej F-kę. CB z magnesem na dachu. Odparzył mi się bezbarwny lakier na dachu. F-kę sprzedałem. Kupiłem G i by nie odparzać lakieru zrobiłem balkonik do relinga. Na eterze wyzywali mnie że gadam jak z za grobu. Pojechałem do speca od CB. Wymyślał, że słabe ładowanie (było ok), słabe aku (było ok), przebicie na antenie (było ok). Na końcu że CB mam z zapalniczki i trzeba bezpośrednio z aku. Tak zrobiłem ---i nic poprawy. Udałem się do innego speca. Spojrzał i zdjął antenę z balkonika (ma dawać pole z dachem), podpiął zegary, uciął lekko bata i..............jest OK! Osobne zasilanie zostawiłem bo gniazdo zapalniczki przydaje się np. do nawigacji. Na dachu mam nalepkę w kolorze auta i tylko tam stawiam magnesówę.
[External Link Removed for Guests]

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#16

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

A masa (dodatkowa) była podpieta pod antene? Podejrzewam ze nie, radze zmienic speca. 73 Lipek

Awatar użytkownika
waldekkasta

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:03
Imię: KASTA
Auto: OPEL ASTRA G KARAWAN
Silnik: 1,6 16V
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń / Poznań

#17

Nieprzeczytany post autor: waldekkasta »

Lipek pisze:A masa (dodatkowa) była podpieta pod antene? Podejrzewam ze nie, radze zmienic speca. 73 Lipek
Teraz jest wszystko OK. Radio to Magnum X, więc zwykły trzeszczak. Jednak daje radę w niedziele nawet 8 kilosów niesie. Hehe. Z masą nic nie było robione.
[External Link Removed for Guests]

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#18

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Robimy małe OT ,ale jeśli antena była na ,,balkoniku" to potrzebowała dodatkowej masy, a zasięg w największej mierze zalezy od anteny, warunków propagacyjnych , terenu , w najmniejszym stopniu od radia , a napewno niesie dalej niz 8 km jesli jest propagacja , ja z alana 48 i anteny 1,3 m rozmawialem z polskimi kierowcami np w Belgii. Zeby nie byc gołoslowny moja lącznosc (stacja bazowa) z kolegą Bogumilem z Hiszpanii [External Link Removed for Guests] 73 Lipek

ODPOWIEDZ