Jaka antena, krótka założona wysoko czy długa założona nisko

wszystko co się wiąże z CB
Awatar użytkownika
tomekkula

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2011, 8:09
Imię: Tomek
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6 8v + LPG BRC

Jaka antena, krótka założona wysoko czy długa założona nisko

#1

Nieprzeczytany post autor: tomekkula »

Witam.
Przymierzam się do założenia w astrze CB radia, radio już mam Alan 199.
Zastanawiam się nad anteną, problem w tym że garaż mam niski jak to garaż a nie chce mi się za każdym razem zdejmować anteny przed wjazdem i potem znów jej montować. Chce użyć uchwytu do klapy bagażnika. Teraz pytanie czy lepiej kupić antene około 90 cm i zamontować ją na klapie bagażnika około 5 - 10 cm od dachu, czy dłuższą 120-140 i zamontować ją na klapie praktycznie przy lampie? Które rozwiązanie będzie lepsze?

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

z tego co mi wiadomo to antena powinna byc jak najwyżej ze wzgledu na odbijanie fal radiowych , jeżeli ja założysz na dole to wiekszosc fal bedzie sie odbijało za ciebie (tak mi tłumaczył fachowiec zakładajacy mi cb) ja osobiście założył bym uchwyt jak najwyżej (u siebie w HB tak własnie mam ) antenke mam alan 9+ o długości 1,5m antenka jest dość giętka i myśle ze śmiało będziesz mógł z nią delikatnie wjeźdzać do garazu tylko przed wyjazdem bedziesz musiał ja odwrócić w druga strone, albo jest inna opca miec antenke na motylko i przed wjazdem do garazu ustawić ja ze skosa

wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć , wybór należy do ciebie
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

lepiej dłuższą niżej. Przerabiałem jedną i drugą opcję i jednak nic nie zastąpi długiej anteny nawet na klapie

ODPOWIEDZ