ASTRA H combi a kabel antenowy

wszystko co się wiąże z CB
BARREK

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 19 sty 2011, 11:24
Imię: Bartosz
Auto: ASTRA H
Silnik: Z19DT L
Lokalizacja: 3miasto

Re: ASTRA H combi a kabel antenowy

#11

Nieprzeczytany post autor: BARREK »

Co do przycinania to kiedyś usłyszałem w jednym sklepie, że każda zmiana długości kabelka ma wpływ na antenę, a więc konieczne jest kolejne strojenie, myślę że chodzi o przepływ sygnału i opór kabla, ale z elektroniki i elektryki jestem zielony więc się nie wypowiadam...

Co do opatentowanego sposobu, spróbuj zrobić to trochę inaczej, antena w rękę pod siłownikiem przechodzi kabel i jest w takiej długości jaka jest niezbędna do postawienia na dachu anteny, zamknij klapę i później ułóż kabel w szczelnie, powinien wejść pod skraj szyby na klapie i wyjść dokładnie tam gdzie pokazane jest na zdjęciu:


Śmieszne jest to, że po kilku razach już u mnie automatycznie kabelek się układa tak, że nie ma najmniejszego problemu z zamykaniem klapy, nie tylko przeze mnie...
No na pewno próby będą prowadzone! :D
Powiedz mi jeszcze jedną rzecz: ta twoja antenka to coś dłuższego niż 1 metr jest może? Obecnie mam little wil`a 100 cm ale chyba zanabęde sirio ML 145. I zastanawiam się jak dłuższe antenki mieszczą się w bagażniku...

szczenka

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 14 sty 2011, 10:47
Imię: Piotrek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: z17DTH
Województwo: lubelskie

#12

Nieprzeczytany post autor: szczenka »

sirio ml145 miesci sie bez problemow. ba ta antene moglbys wlozyc i do bagaznika fiacika 126p-bat gietki i elastyczny

stalowy22

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 16 mar 2011, 21:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra K ST 2017;
Silnik: 1.4 TURBO 150 KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#13

Nieprzeczytany post autor: stalowy22 »

Ja mam Sirio AS-100 Mag więc metrówka, mi idealnie mieści się w poprzek bagażnika, a planuję zrobić sobie system podwieszania pod roletą bagażnika, żeby mi się nie pałętała po bagażniku jak nie wożę jej na dachu...

Kiedyś myślałem o ML 145, ale to było jeszcze jak miałem Citroena C5 ale jak popatrzyłem sobie na te pogięte baty, które można spotkać na polskich drogach i do tego pomyślałem, że będzie trzeba jeszcze się z tym gimnastykować w bagażniku to stwierdziłem, że wolę coś krótszego...

wybór padł na Sirio As-100 Mag, choć miała być Omega 27 ale akurat jej nie było w sklepie...jednak z Maga jestem zadowolony, realny zasięg w jeździe po autostradzie dochodzi do 10 km w zależności od warunków zewnętrznych i na 19-stce, (jeżdżę z ASC z Harrym III ), w mieście typu Wrocław gdzie jest mega Bangladesz na 19-stce zasięg powiedzmy max 5 km;

W każdym razie nie widzę sensu żeby mieć coś dłuższego, bo pomyśl tak praktycznie, co Cię interesuje to co się dzieje 15 km dalej, ważniejsze są informacje spływające z najbliższej okolicy, a do tego ważna rzecz, dłuższa antena = większy zasięg = więcej zbieranego syfu z eteru; Wybór jak zawsze należy do Ciebie....

Ja może w przyszłości pomyślę nad jakąś na stałe, ale na razie nie jeżdżę tak często żeby było to mi niezbędnie konieczne...
Astra 5?

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#14

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Hmmmm mam antene 1,7m i jakiejs wielkiej ilości syfu z eteru nie zbieram , na bazie 6,8 m i tez nie ma tragedii , coż im gorsze radio tym gorsze filtry. 73 Lipek

stalowy22

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 16 mar 2011, 21:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra K ST 2017;
Silnik: 1.4 TURBO 150 KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#15

Nieprzeczytany post autor: stalowy22 »

Tak jak powiedziałeś, zależy jakie masz radio, widzę, że lejesz na ASC w Presidencie, spoko, mi się to sprawdza, może nie słyszę wszystkiego ale w większości przypadków nie ma problemu...a biorąc pod uwagę Wrocław gdzie jest mega syf na 19-stce to ASC czasem to zbawienie!:)
Astra 5?

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#16

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

BARREK pisze:
Lipek pisze:Jesli kabel jest uszkodzony proponuje jego wymiane gdyz prędzej czy później dostanie się do niego woda co spowoduje drastyczny wzrost SWR a co za tym idzie nastąpi pogorszenie odbioru , piski przy nadawaniu dodatkowo można poważnie uszkodzić radio paląc końcówkę mocy. 73 Lipek
A z ciekawości spytam. Można kabelek obciąć o te kilkanaście cm? To jakoś mocno wpłynie na strojenie anteny?
Anteny nie stroi się kablem a długością promiennika ale proponuje podpiąć miarkę swr dla świętego spokoju , nawet zakupić własną koszt niewielki ok 30 zł , z doświadczenia wiem ze antena na magnesie potrafi zmienić swr nawet przy dużej wilgotności powietrza.
Odnośnie presidenta , dobre radia tej firmy skończyły sie z chwila przeniesienia produkcji z Filipin do Chin , jeśli kolega bedzie miał okazje niech poslucha jak pracuje np stary Herbert, gdzie o zadnym ASC nie ma mowy. Amatorskie 73 Lipek

BARREK

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 19 sty 2011, 11:24
Imię: Bartosz
Auto: ASTRA H
Silnik: Z19DT L
Lokalizacja: 3miasto

#17

Nieprzeczytany post autor: BARREK »

A z ciekawości spytam. Można kabelek obciąć o te kilkanaście cm? To jakoś mocno wpłynie na strojenie anteny?
Anteny nie stroi się kablem a długością promiennika ale proponuje podpiąć miarkę swr dla świętego spokoju , nawet zakupić własną koszt niewielki ok 30 zł , z doświadczenia wiem ze antena na magnesie potrafi zmienić swr nawet przy dużej wilgotności powietrza.
Odnośnie presidenta , dobre radia tej firmy skończyły sie z chwila przeniesienia produkcji z Filipin do Chin , jeśli kolega bedzie miał okazje niech poslucha jak pracuje np stary Herbert, gdzie o zadnym ASC nie ma mowy. Amatorskie 73 Lipek
Znaczy można obciąć i z grubsza nic nie powinno się zmienić, tak? Ale warto by sprawdzić pomiarem jednak. Jako że ja generalnie lajkonik jestem w CB, zwykły użytkownik bez znajomości tego tematu bebechów to czy mówimy o czymś takim: [External Link Removed for Guests] ? Wystarczy do strojenia anteny amatorsko do takich celów jak powyżej?

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#18

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Wystarczy, jednak zdecydowanie lepsza firmą jest np. K-po [External Link Removed for Guests] , co prawda tez szalu nie robi ale mam do niej większe przekonanie niż do VoiceKraft, a sprawdzać warto bo jak już pisałem przy magnesie potrafią dziać sie cuda z swr szczególnie gdy antena jest marnej jakości . 73 Lipek

ODPOWIEDZ