ASTRA H problem z CB

wszystko co się wiąże z CB
Awatar użytkownika
krs92

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2013, 22:08
Imię: Krystian
Województwo: lubelskie

Re: ASTRA H problem z CB

#41

Nieprzeczytany post autor: krs92 »

Ponawiam temat ponieważ nie uzyskałem bardzo odpowiedzi.

Z19DTJ oczywiście problem w tym że przy jeżdzie słyszę obroty silnika w radiu. Podłączenie pod aku też nie daje rezultatów. Radio M-tech Legend II + antena President Florida Super ( ta ze spławikiem). W fokusie II 1.8 TDCI radio śmiga aż miło. Na wcześniejszym radiu President Tommy + antena Presideny Florida ( ta bez spławika) efeky był taki sam- obroty silnika słyszane w radiu. Czy jest na to jakaś rada czy coś z alternatora daje takie efekty ?

Awatar użytkownika
drago

Astro-maniak
Posty: 326
Rejestracja: 22 gru 2011, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra H caravan
Silnik: 1.7CDTi 101KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#42

Nieprzeczytany post autor: drago »

wtryski cammon raila od winowajca.. radio z dobrymi filtrami jedyna opcja.. podjedz do serwisu cb i przetestuj inne radia.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
krs92

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2013, 22:08
Imię: Krystian
Województwo: lubelskie

#43

Nieprzeczytany post autor: krs92 »

Ok ok tylko właśnie jakie radio ?! Ktoś z 1.9(1.7 chyba też jest cr ?) może się wypowiedzieć jakiego używa i nie ma zakłóceń z silnika ?

Awatar użytkownika
drago

Astro-maniak
Posty: 326
Rejestracja: 22 gru 2011, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra H caravan
Silnik: 1.7CDTi 101KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#44

Nieprzeczytany post autor: drago »

Krs92 na samym poczatku miales link do dzialu forum.. byly juz tematy jakie radio do tego auta..

ja mam lafayette zeus pro podlaczone pod zapalniczke i jest dobrze.. jak cos to raz jeszcze przywoluje linka: [External Link Removed for Guests] przejrzyj tematy a znajdziesz czego szukasz:)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
marbaj1

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2015, 14:42
Imię: Marek
Auto: Astra H
Silnik: 1.9CDTI
Województwo: opolskie

#45

Nieprzeczytany post autor: marbaj1 »

Hej drago, pozwól że odgrzeję jeszcze kotleta.
Link który podałeś już nie działa.
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Astry z 1.9CDTI.
Nie znając w ogóle tematu chwilę(przez wakacje) jeździłem na zestawie M-Tech Legend II i antenie Wilsona - i totalnie zero szumów i trzasków, wtedy zdecydowałem się na zakup i całkowicie nieświadomie zakupiłem radyjko President'a Johnny II i antnena president ML-145. Na obecnym zestawie słychać dobrze odbiór ale są delikatne świst od obrótów. Obecnie podłączam sie pod wtyk zapalniczki, ale jestem umówiony z elektrykiem na zrobienie wtyku prosto od aku w kablu ekranowanym(napiszę jaki to dało efekt), a jeżeli to nie pomoże to zakupię M-Techa Legend II z allegro i też dam znać jak działa z presidentem ML-145.
P.S. Jak byłem z problemem "świstu" od obrótów u speców od CB radia to powiedział tyle że w to że słychać odgłosy wtrysków to wina że podłączonych mas pod zapalniczką i takie tam, że nic sie nie da z tym zrobić odszumić itd.
Pozdrawiam

RippeR

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 11 cze 2014, 20:46
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie

#46

Nieprzeczytany post autor: RippeR »

Trochę odgrzewasz kotleta, ale skoro już to zrobiłeś to powiem, że chętnie posłucham jak z tym M-Techem Ci pójdzie, bo sam myślałem o jego kupnie, ale ciągle zastanawiam się w ogóle gdzie takie radyjko schować później... ;)

No i te szumy na które wszyscy narzekają też trochę martwią, a chciałbym zamontować radyjko + jakąś antenę, którą mógłbym chować czasami do bagażnika (w mieście to szybciej mi ktoś ją zaper**** niż się przyda, więc używał bym tylko na trasach).

iTommy

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2015, 22:39
Imię: Tomasz
Auto: Vectra C
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: śląskie

#47

Nieprzeczytany post autor: iTommy »

podpiecie bezposrednio pod aku to podstawa przy CB
to nic trudnego, nie trzeba placic elektrykowi

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#48

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Ja w moim z17dth miałem już takie radia jak Lafayette ermes pro,haryy 3,yosan 3031.Najlepiej chodzi Lafayette Ermes Pro.Ogolnie do astry cdti ciezko dobrac radio ktore da rady z wtryskami.W serwisie sprawdzalem kilka radyjek i tylko President JFK za 1000zl sobie poradził z wtryskami.Na innych słychać prace silnika.Każde radio po prostu trzeba sprawdzić osobiście a nie kierować się opinią z forum.Zauważyłem że radio które działa dobrze w jednym aucie w drugim zachowuje się zupelnie inaczej.Wszystko zależy od elektroniki.Teraz czekam na yosana 120 Zobaczymy jak się spisze.

Awatar użytkownika
marbaj1

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2015, 14:42
Imię: Marek
Auto: Astra H
Silnik: 1.9CDTI
Województwo: opolskie

#49

Nieprzeczytany post autor: marbaj1 »

Próbował ktoś CB RADIO JOHNNY III PRESIDENT ?

EDIT:
Obecnie mam CB RADIO JOHNNY II PRESIDENT + filtr przeciwzakłóceniowy i antenę PRESIDENT ML-145
i tak naprawdę efekt jest średni, obroty jeszcze słychać ale już minimalnie - da się rozmawiać i słuchać CB radia

ale ten sam powyższy zestaw zakładany do Śkody Octavii albo VW Passatów i działa jak perełka ideał i czysto bez żadnych harków szumów i szelestów ???

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Jak ktoś lubi dłubać to może sprawdzić ten patent:
[External Link Removed for Guests]

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ