ASTRA H problem z CB

wszystko co się wiąże z CB
madmax

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 13 lis 2012, 10:10
Auto: ferrari
Województwo: pomorskie

Re: ASTRA H problem z CB

#31

Nieprzeczytany post autor: madmax »

kolego Ramzes to właśnie wina willson litte są to anteny które zbierają dosłownie 90% z otoczenia to tak jak Hustler IC 100 one też zbierają syf. Dobra antena to podstawa, samo cb może być gorszej jakości ale antena musi być dobra, a jak nie stać nas na dobrą to chociaż umasowienie anteny poprawić

Awatar użytkownika
drago

Astro-maniak
Posty: 326
Rejestracja: 22 gru 2011, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra H caravan
Silnik: 1.7CDTi 101KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#32

Nieprzeczytany post autor: drago »

madmax tylko zauwaz ze Ty masz silnik benzynowy a dieselki miaja wtryski piezo wiec same wtryski sieja jak malo co.
co do anteny to penie przy benzynie ten willson dalby rade spokojnie, przy ropniakach z cr jest ryzyko nawet przy antenach presidenta.
dobre radio z dobrymi filtrami to podstawa udanego zwiazku;)
ja mam tez 1.7 radio laffayete zeus pro i antene sirio as100 wiekszych powodow do narzekania nie mam. w miescie niestety zawsze zakłócenia beda i z tym trzeba sie pogodzic.
[External Link Removed for Guests]

madmax

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 13 lis 2012, 10:10
Auto: ferrari
Województwo: pomorskie

#33

Nieprzeczytany post autor: madmax »

Drago masz racje ale nie pisałem nic o benzynie i dieslu. Jeśli do diesla to tym bardziej dobra antena dobrze umasowiona. Racja odnośnie wtrysków bo sieją niesamowicie, filtr jak najbardziej wskazany nawet zewnętrzny. A tak jak pisałem wilson i hustler zbiera mega dużo syfu nawet jak jest podłączony poza samochodem więc to też swoje robi.

Odnośnie twojego zestawu to laffayetki zawsze były dobrymi radiami a siro robiło zawsze dobre anteny.

Jeśli chcecie zlikwidować dodatkowo trochę więcej szumów to do cb osobne zasilanie i oczywiście w dobrym ekranie, tak samo z kablem antenowym.

W benzynie nie ma tych problemów, do asterki H w benzynce polecam President Johny II ASC + missouri Presidenta ekranowany kabel i osobne bezpośrednie zasilanie

ramzes18

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2012, 13:35
Imię: Paweł
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.7 DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie

#34

Nieprzeczytany post autor: ramzes18 »

to kolego madmax podpowiedz jak jeszcze dodatkowo mogę lepiej wymasować antenkę. choć ja nie mogę za bardzo narzekać, na swój zestaw, bo w trasie jest super, gorzej właśnie z tym miastem, ale jak czasem mam okazję jeździć w innych autkach z CB, bo szum goni trzask, a niby sprzęty świetne i w serwisach robione, :) więc ja nie narzekam, ewentualnie myślę o filtrze zewnętrznym na kable, tylko jeśli mogę prosić o pomoc jaki wybrać, bo allegro jest zawalone tymi filtrami i nie wiem który będzie najlepszy, żeby ewentualnie nie ładować wielkiej kasy, jeśli wystarczy kupić np za 30 dyszki. :)
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.

madmax

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 13 lis 2012, 10:10
Auto: ferrari
Województwo: pomorskie

#35

Nieprzeczytany post autor: madmax »

napisz do mnie na PW gdzie jak i co masz podłączone którędy zasilanie a którędy kabel antenowy gdzie antena itp itd coś pomyślimy

Awatar użytkownika
berni_gtc

Astro-maniak
Posty: 837
Rejestracja: 07 mar 2012, 16:04
Imię: Karol
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9CDTI 88KW+chip
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#36

Nieprzeczytany post autor: berni_gtc »

Panowie czy ktoś może polecić jakiś sprawdzony zestaw do 1.9CDTI Z19DT?
[External Link Removed for Guests]



170.9PS 370.9Nm :twisted: Powered by Bear garage

Awatar użytkownika
drago

Astro-maniak
Posty: 326
Rejestracja: 22 gru 2011, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra H caravan
Silnik: 1.7CDTi 101KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#37

Nieprzeczytany post autor: drago »

berni ja mam silnik 1.7cdti 101kucy radio lafayette zeus pro i antenke sirio as100 mi smiga bardzo dobrze. jezeli potrzebujesz zawsze mozesz dac dluzsza antenke.. kwestia ceny, wielkosci radia itp tak czy owak zawsze polecam podjechac do serwisu z cb i obadac jakies 2 modele ktore by Cie interesowaly.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
berni_gtc

Astro-maniak
Posty: 837
Rejestracja: 07 mar 2012, 16:04
Imię: Karol
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9CDTI 88KW+chip
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#38

Nieprzeczytany post autor: berni_gtc »

No i chyba tak zrobię ;)
Gdzieś wyczytałem, że alan 109 ogarnia temat w 1.9CDTI. Muszę to sprawdzić bo bez radia to trochę kupa:(
[External Link Removed for Guests]



170.9PS 370.9Nm :twisted: Powered by Bear garage

Awatar użytkownika
drago

Astro-maniak
Posty: 326
Rejestracja: 22 gru 2011, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra H caravan
Silnik: 1.7CDTi 101KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#39

Nieprzeczytany post autor: drago »

oj tak.. co jade w trase to przekonuje sie ze bez CB ciezko. alan dobre i w miare tanie wiec warto przetestowac.. jak ja kupowalem swoje to podlaczylem w serwisie i sprawdzilismy jak sie zachowuje podczas pracy wszystkich ukladow ktore moga zaklucac dzialnie radia.
[External Link Removed for Guests]

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#40

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

drago pisze:madmax tylko zauwaz ze Ty masz silnik benzynowy a dieselki miaja wtryski piezo wiec same wtryski sieja jak malo co.
co do anteny to penie przy benzynie ten willson dalby rade spokojnie, przy ropniakach z cr jest ryzyko nawet przy antenach presidenta.
dobre radio z dobrymi filtrami to podstawa udanego zwiazku;)
ja mam tez 1.7 radio laffayete zeus pro i antene sirio as100 wiekszych powodow do narzekania nie mam. w miescie niestety zawsze zakłócenia beda i z tym trzeba sie pogodzic.
Willson i sirio jakością biją na głowę anteny presidenta, o cenie nie wspomne, radio z dobrymi filtrami np. Omega 2 lub coś ze starej szkoły, zasilanie bezpośrednio pod akumulator, najlepiej ekranowanym przewodem i antena stały montaż, w Lagunie 2 Dci dawało rade, a to wyjątkowy siewnik. Dobre radia skończyły się ok. roku 2000 , teraz nie liczy się jakość a ilość, tanio wyprodukować , dużo sprzedać i najlepiej gdyby dzień po upływie gwarancji się rozpadło. Smutne ale prawdziwe. 73 Lipek

ODPOWIEDZ