ASTRA H problem z CB

wszystko co się wiąże z CB
zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASTRA H problem z CB

#11

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

Mi pierdzi Uniden 520 z Hustlerem. NAwet jak jest włączony pod zewnętrzny akumulator. Widać z tego że nie jest to wina łapania czegokolwiek przez zasilanie. Pozostaje antena. Sprawdzałem na Sirio 145 i było to samo. Jedyna rada to sie przyzwyczaić i używać SQ i RF Gain
pzdr
zbigor

dnc

Astro-maniak
Posty: 176
Rejestracja: 11 sie 2011, 8:34
Imię: Radarek
Auto: OPEL ASTRA KOMBI OPCLINE
Silnik: 1.9CDTI 150KM SPORT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#12

Nieprzeczytany post autor: dnc »

A ja się zapytam tak niedyskretnie, czy to jest odpowiedni dział dla tego problemu?
[External Link Removed for Guests]

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#13

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Kupiłeś 3 bliźniacze radia i konstrukcja i producent wszystkie te firmy to president wiec nie ma się co dziwić ze zadne nie daje rady.Poszukaj najlepiej coś starej produkcji Herberta, Wilsona , Alana 48 clasic lub 48 plus bez multi, z nowych zobacz omege , kolejna sprawa radio to nie komorka i szumiec musi. 73 Lipek

BARREK

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 19 sty 2011, 11:24
Imię: Bartosz
Auto: ASTRA H
Silnik: Z19DT L
Lokalizacja: 3miasto

#14

Nieprzeczytany post autor: BARREK »

Osobiście mam Albrechta AE-4200 + little wil i żadnych szumów pochodzenia samochodowego. A radyjko raczej z tych podstawowych

Awatar użytkownika
dar_pi

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:06
Imię: Dariusz
Auto: Opel Astra III STATION WAGON 2008
Silnik: 1.7 CDTI 74kW
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#15

Nieprzeczytany post autor: dar_pi »

Witam.
Podepnę się do tematu. Dzisiaj podłączyłem do mojej Astry radio UNIDEN Pro 520XL z anteną "magnesówką" SIRIO AS100. Zestaw był strojony i używany w Citroenie C5. Po podpięciu do Opelka nie była strojona antena. Mimo tego co pisaliście wcześniej w moim samochodzie wszystko działa "gites". Nic nie zakłóca radyjka, nie zbiera szumów z pracy silnika bez względu na obroty i jego obciążenie. Jedyną niedogodnością jest fakt, iż muszę radyjko bardziej skręcić SQ. Wydaje mi się, iż jest to konsekwencją braku zestrojenia anteny. Jednak nie wszystko jest takie idealne jak by się mogło wydawać. Zauważyłem, wyraźny problem z gniazdem zapalniczki. Jest ono za płytkie. Końcówka przewodu zasilającego w moim radiu jest dosyć długa i mówiąc jednym słowem wyskakuje z gniazda. Próbowałem używać również rozgałęziacza w celu jednoczesnego podłączenia zarówno radia jak i nawigacji, jednak końcówka w rozgałęziaczu mimo, iż krótsza również wyskakuje. Może ktoś z Was rozwiązał ten problem (jeżeli wystąpił), może używacie innych końcówek, jeżeli tak to proszę o podpowiedź.
OPEL. Wir leben Autos.

Awatar użytkownika
pkapitan

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2011, 14:47
Imię: Paweł
Auto: Astra H kombi Cosmo
Silnik: 1.7 CDTi

#16

Nieprzeczytany post autor: pkapitan »

dar_pi wcześniej też tak miałem że mi "wyskakiwała" wtyczka. Zmieniłem na stara, krótszą wtyczkę i siedziała cały czas a dostęp do nawiewu był lepszy. W starej wtyczce zamiast blaszek po bokach są druciki. Ale chyba lepszy sposób do podłączenie prądu na stałe :)

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#17

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Dar_pi antene stroi się do miejsca montażu a nie do radia, a jeśli Twój serwisant od CB mówi inaczej zmień go natychmiast. 73 Lipek

Awatar użytkownika
dar_pi

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:06
Imię: Dariusz
Auto: Opel Astra III STATION WAGON 2008
Silnik: 1.7 CDTI 74kW
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#18

Nieprzeczytany post autor: dar_pi »

Lipek pisze:Dar_pi antene stroi się do miejsca montażu a nie do radia, a jeśli Twój serwisant od CB mówi inaczej zmień go natychmiast. 73 Lipek
Lipek wczytaj się w mój post
dar_pi pisze:Zestaw był strojony i używany w Citroenie C5. Po podpięciu do Opelka nie była strojona antena.
Zestaw był strojony do konkretnie mówiąc dachu pojazdu, bo to jego powierzchnia jest tu najważniejsza. Po zamontowaniu anteny na dachu Opla nie stroiłem jej jeszcze, ale to nie znaczy iż nie powinienem. Po każdej zmianie samochodu lub "bata" dokonuje strojenia.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 lis 2011, 23:08 przez dar_pi, łącznie zmieniany 1 raz.
OPEL. Wir leben Autos.

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#19

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Masz 100% racje, odezwało się moje ADHD :lol: i profilaktycznie napisałem posta , gdyż wielu sprzedawców szczegolnie na alledrogo pisze bzdety typu : ,, zestaw gotowy do użycie, nie wymaga strojenia" lub ,, antena byla strojona z radiem". 73 Lipek

golden2912

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 15 sty 2011, 23:09
Imię: mic
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.7 CDTi Z17DTH
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#20

Nieprzeczytany post autor: golden2912 »

w zasadzie mam radio z najnizszej polki chyba i dziala ale strasznie pierdzi przy dodawaniu gazu (astra h z17dth)
zestaw to CB RADIO COBRA 19 DX IV EU i antena na magnes hustlera 1,3m

ale zakladajac tez inne slabe radio cobry tylko model wczesniejszy bez modulacji fm pierdzenie jest prawie nieslyszalne
prolemu szukac w radiu chyba nie ?

ODPOWIEDZ