Astra H 1.7 cdti Yosan pro120 + Sirio Turbo 2000

wszystko co się wiąże z CB
jetx50

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 08 gru 2008, 23:57
Imię: Lucas
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Leńcze
Kontakt:

Astra H 1.7 cdti Yosan pro120 + Sirio Turbo 2000

#1

Nieprzeczytany post autor: jetx50 »

Witam, jestem posiadaczem Astry H 1.7 cdti (DTL) 2004 w swojej karierze miałem już radia takiej marki jak Tti 881 oraz Uniden 520xl i w każdym z tych modeli było bardzo wyraźnie słyszane pierdzenie z silnika i różne inne zakłócenia pomijam już przy modelu tti tcb 881 przerywanie głosu osoby nadającej to doprowadzało najbardziej do szału. Przeczytałem już wszystkie posty o cb na tym forum po dwa razy i zaraz stracę wzrok a odpowiedzi są różne jednemu działa to drugiemu tamto trzeciemu działa to co pierwszemu nie działało i tak w kółko. Stąd też moje zapytanie do konkretnego modelu i anteny która zamierzam w niedługim czasie nabyć czy ten zestaw ma szanse bytu w tym modelu i czy ktoś z was miał do czynienia z tym radyjkiem i jak mu się spisywało.
Radio: Yosan pro 120 cena ok 270 zl
Antenka: Sirio turbo 2000 145 cm ok 180 zl
Czekam na wasze opinie proszę o konkrety.

szczenka

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 14 sty 2011, 10:47
Imię: Piotrek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: z17DTH
Województwo: lubelskie

#2

Nieprzeczytany post autor: szczenka »

w z17dth mialem alana 109 (niby ok,ale szukalem lepszego), pozniej wzialem yosana 120pro (lepiej niz a109, ale jednak szalu nie bylo). wkońcu staneło na yosanie turbo i jest zajebiscie. aktualnie testuje antenkę sirio turbo 5000 na magnesie, wczesniej jezdzilem z sirio ml-145 z wlaczonym asq i powiem tak-tamte poprzednie moje radia to szmelc w porównaniu z tym. cisza, cisza i jeszcze raz cisza, do tego zasieg odbiioru zwiekszony (spokojnie łapie 20 km, czasem nawet do 30 wyłapuje rozmowy z tirów mocno i wyraźnie).
Moim zdaniem warto dołożyć do yosana turbo, radyjko naprawdę konkretne.
a tti (tez mialem) to takie badziewie ze szkoda na to wydac chocby 1zł.

jetx50

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 08 gru 2008, 23:57
Imię: Lucas
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Leńcze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: jetx50 »

To ciekawe co napisałeś bo wcześniej na forum nikt nie pisał ze ma oplu Yosana turbo. Koledzy zazwyczaj chwalili Yosana pro 110 lub 120 ewentualnie Omege 2 lub Herberta. Masz może jakiś filmik jak ci ten zestaw hula ?
Domniemam że masz radio YOSAN JM-3031M ?
Bo jest jeszcze YOSAN JC 2204 ASQ i na niektórych aukcjach na alle... też na niego mówią turbo.

szczenka

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 14 sty 2011, 10:47
Imię: Piotrek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: z17DTH
Województwo: lubelskie

#4

Nieprzeczytany post autor: szczenka »

jetx50 pisze:Domniemam że masz radio YOSAN JM-3031M
Tak, mam dokładnie ten model (z czarnym panelem).
Filmik mogę nagrać ale dopiero w najbliższy weekend (mogę wrzucić kawałek z trasy waw-lbn), ale wrzucę go dopiero w niedzielę poźnym wieczorem, ewentualnie aż w poniedziałek wieczorem.
Może i 120pro nie jest zły, ale naprawdę yosan turbo zostawa go w tyle pod każdym względem. Na asq mam ciszę, w 120pro kreciłem jak szalony SQ, i albo urywało odbiór co 2 sylabę, albo niestety trzeba było jeżdzić na pełnym szumie. (na cb-forum.pl znajdziesz informację jak SQ poprawić, co podobno skutkuje tym, że działą naprawdę przyzwoicie).
NIektórzy powiedzą że to zasługa ASQ, że jest cisza, ale nawet bez ASQ odbiór w porównaniu ze 120pro jest zdecydowanie lepszy, poprostu nie ma praktycznie nic tyrkotania od CR, nie ma traszków, i co wg mnei najważniejsze-bardzo zdecydowana poprawa zasięgu odbioru na tej samej antenie.
Razem ze mną identyczne radyjko kupował kolega do v40, i również wg niego to najlepsze radio jakie miał w rękach, mimo, że troche tego już się u niego przewinęło.

Lipek

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2011, 9:35
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: JO83VO

#5

Nieprzeczytany post autor: Lipek »

Yosan pro120 jest niezły ale wg. mnie Omega jednak troche lepsza, ASQ zbedny bajer, radio to nie komórka i szumiec musi , antena jak najbardziej ok. Co do łączności to w odpowiedznich warunkach robie z mobila (antena CTE1700 ,radio przepisowe 4W) nawet ponad 1000 km . 73 Lipek

szczenka

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 14 sty 2011, 10:47
Imię: Piotrek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: z17DTH
Województwo: lubelskie

#6

Nieprzeczytany post autor: szczenka »

jetx50, troche to trwało ale wkońcu nagralem i wrzuciłem. Na dachu sirio turbo 5000 na magnesie wiec smieci troche warszawrskich zbierałem. Ogólnie to radyjko lepiej pracuje niż w załączanym audio, ale w te mrozy jakby delikatnie nie trybilo jak nalezy. po rozgrzaniu jest ok. tylko ze przez 200km nie idzie rozgrzac z17dth do 88 stopni :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]

jetx50

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 08 gru 2008, 23:57
Imię: Lucas
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Leńcze
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: jetx50 »

Kupiłem radyjko Yosan turbo 3031 i antenke sirio ml 145 :) miała być sirio turbo 2000 ale ml 145 była tańsza, oto jak działa.
[BBvideo][External Link Removed for Guests][/BBvideo]
[BBvideo][External Link Removed for Guests][/BBvideo]

Awatar użytkownika
berni_gtc

Astro-maniak
Posty: 837
Rejestracja: 07 mar 2012, 16:04
Imię: Karol
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9CDTI 88KW+chip
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#8

Nieprzeczytany post autor: berni_gtc »

Trochę odświeżę. Chciałem zapytać czy taki zestaw zadziała też bezproblemowo w 1,9CDTI? Może ktoś się wypowie co ma w 1,9? Bo nie mogę znaleźć porządnego zestawu:(
jetx50 czy mógłbyś wrzucić filmik na odpalonym silniku?
[External Link Removed for Guests]



170.9PS 370.9Nm :twisted: Powered by Bear garage

jetx50

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 08 gru 2008, 23:57
Imię: Lucas
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Leńcze
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: jetx50 »

te filmiki są na odpalonym silniku

Awatar użytkownika
drago

Astro-maniak
Posty: 326
Rejestracja: 22 gru 2011, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra H caravan
Silnik: 1.7CDTi 101KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#10

Nieprzeczytany post autor: drago »

chyba na wylaczonym.. nie slychac pracy silnika.. ja mam inteka m550power i jest masakra na uruchomionym silniku i jak dodaje gazu. antenka magnesowa sirio as100
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ