Montaż CB

wszystko co się wiąże z CB
Awatar użytkownika
waldekkasta

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:03
Imię: KASTA
Auto: OPEL ASTRA G KARAWAN
Silnik: 1,6 16V
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń / Poznań

Re: Montaż CB

#11

Nieprzeczytany post autor: waldekkasta »

Gdzie w AG proponujecie zawiesić gruchę? Znalazłem po 2 latach wieszaczek i jakoś nigdzie mi nie pasuje.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

Sam dol klapy to bez sens. Auto Ci zaslania prawie caly sygnal ktory jest przed Toba.
Nie wiemy gdzie masz radio to nie mozna nic powiedziec gdzie gruche wieszac. Ja mam radio miedzy siedzeniami a grucha lezy sobie pod recznym
kupie podłokietnik przód astra g

młody

Astro-maniak
Posty: 1162
Rejestracja: 17 gru 2008, 23:12
Imię: Szymek
Auto: Trio: F gls, F GSi16V i G Bertone
Silnik: c20ne/c20xe/z22se
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK :)

#13

Nieprzeczytany post autor: młody »

Wszystko zależy od tego jaką antenę chce zamontować. Ten sam uchwyt może zamontować z boku klapy przy samej górze. Wedle uznania.

U siebie gruszkę mam przy nawiewie nad radiem. Tyle że uchwyt zrobiony prowizoryczny ale na szczęście estetyczny a jak się gruszkę zawiesi to nie widać go i się dobrze trzyma mimo wagi denseia...

Oto fotka jak to wygląda u mnie:

[External Link Removed for Guests]
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..." :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
waldekkasta

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:03
Imię: KASTA
Auto: OPEL ASTRA G KARAWAN
Silnik: 1,6 16V
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń / Poznań

#14

Nieprzeczytany post autor: waldekkasta »

grzechu86tonie pisze:
Nie wiemy gdzie masz radio to nie mozna nic powiedziec gdzie gruche wieszac.....
Gdzie mam radio to widać na fotce kilka postów wcześniej... :lol:
młody - u mnie by przewód przechodził nad wajchą biegów. Pozostaje mi chyba okolica schowka nad kolanami pasaża... albi wieszak z sufitu.
:|
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
mroowa

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2009, 15:58
Imię: Piotrek
Auto: Opel Astra F Caravan
Silnik: X16XEL
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: mroowa »

U mnie radio wisiało na bezpiecznikach... ale to dosłownie wisiało... kable nie pochowane itp.

Obrazek

I przy okazji osuszania podłogi od strony kierowcy wziąłem się za to co miało już być dawno zrobione, z racji takiej, że nie palę to popiołka pod nawiewami była mi zbędna po wycięciu jej pięknie mieści się tam radio. Które do małych nie należy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze trzeba gdzieś gruchę przyczepić, i na pewno będzie lepiej niż było :)

Awatar użytkownika
emphasy

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2012, 8:42
Imię: Sebastian
Auto: Astra J Sports Tourer CDTI
Silnik: 1.7 / 110KM
Województwo: małopolskie

#16

Nieprzeczytany post autor: emphasy »

Dzień dobry,

Ja zdecydowałem się na ingerencje w plastiki (śruby), bo miałem już dość kombinacji. Ponadto podpinam jeszcze nawigację i czasem dodatkowe urządzenia na zapalniczkę i dostawałem spazmów od ilości kabli w środkowej części auta. Jako, że lubię mieć wszystko w "kupie" to przesunąłem całą aparaturę na lewą stronę. Krótki opis poniżej:

- CB przykręcone do otwieranego schowka obok kierowcy, czyli jak otwieram schowek to i CB się z nim porusza.
- Z bagażnika przeciągnąłem kabel zasilania do przodu pod plastikami progowymi (nie miałem możliwości wpięcia się bezpośrednio, to musiałem znaleźć obejście)
- Przy małym trójkątnym okienki po lewej stronie umieściłem rozdzielacz na 3 urządzenia (taki zwyczajny, jedynie dobrany gabarytami) i do niego wpinam np. nawigację, którą też wieszam po lewej stronie.
- Wszelkie kable, te od rozdzielacza i od CB, wpuściłem pod plastiki, demontując mały schowek i kawałek konsoli maksymalnie po lewej stronie. Była to prosta operacja, a przyznam, że jestem tu laikiem. U góry, przy szybce, kable "na siłę" wcisnąłem w szparę między plastikami i dzięki temu cały rozdzielacz nie porusza się - co by mnie chyba wykończyło psychicznie.
- Grucha wisi albo na kolumnie kierownicy, albo na uchwycie - też po lewej. Różnie to bywa.
- Antena w bagażniku, wystawiana wedle potrzeb bo mieszkam na osiedlu i rano mógłbym jej już nie mieć. Tu uwaga do osób, które nie potrzebują specjalnie wielkiego zasięgu. Kupiłem małą antenę i mogę ją pionowo przyczepiać na magnesie do rolety bagażnika (do metalowej obudowy).

Ogólnie, nie mam kabli na środku. Jestem z tego niezmiernie zadowolony :) Może i nie jest to hit sezonu, ale zniszczeń całkiem mało.

Pozdrawiam. Miało być krótko, ale nie wyszło.

ODPOWIEDZ