Montaż CB

wszystko co się wiąże z CB
Awatar użytkownika
John_26

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:40
Imię: Marek
Województwo: śląskie

Montaż CB

#1

Nieprzeczytany post autor: John_26 »

Czy jest jakiś sposób na montaż cb radia z boku konsoli od strony pasażera tzn. przy lewej noce najlepiej bez szkód typu wierceniu. Próbowałem na rzepy załapać ale po pewnym czasie odklejalo się i przestało trzymać klej.

scrapy9999

ex-Staff
Posty: 275
Rejestracja: 17 paź 2008, 13:06
Imię: Tomek
Auto: Astra G Kombi
Silnik: Y20DTH
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard szczeciński

#2

Nieprzeczytany post autor: scrapy9999 »

Jaki rodzaj opla ? Ja w eFce nie miałem tego problemu i w G też nie mam. Są śruby z boku mocujące panel i wykorzystałem tą śrubę
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

scrapy9999 pisze:Jaki rodzaj opla ?
John_26 pisze:Posiadam Astrę F 96'
John_26 - uzupełnij profil, bo bez przerwy będą pytać jaki model.. a takie tematy lecą potem do kosza ..

Samo radio jest za ciężkie - spróbuj zamontować sobie siatkę i do niej wkładać radio..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
waldekkasta

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:03
Imię: KASTA
Auto: OPEL ASTRA G KARAWAN
Silnik: 1,6 16V
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń / Poznań

#4

Nieprzeczytany post autor: waldekkasta »

Ja mam zawsze wciśnięte między kanał a fotek pasażera. W F-ce też tak miałem. Bez wiercenia i szybki demontaż. Jedyne co przerabiałem to wyciągłem dodatkowe gniazdi zasilające.
Obrazek[/img]

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2013, 21:36 przez waldekkasta, łącznie zmieniany 2 razy.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
John_26

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:40
Imię: Marek
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: John_26 »

Wielkie dzięki za podpowiedzi ;) .

Awatar użytkownika
bobsoooon-91

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2012, 18:41
Imię: Mati
Auto: Astra 1,6 8V
Silnik: C16SZR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Góra Kalwaria

#6

Nieprzeczytany post autor: bobsoooon-91 »

Witam.Posiadam CB UNIDEN PC33(stara konstrukcja z ANL) i magnesówkę titanium 7000.Jest ANL ale nie daje do końca rady z zakłuceniami i słyszę w nim trochę bo trochę ale słyszę wycieraczki,chyba pompę paliwa(bo jest ciągłe,słyszalne wycie) itd...Silnik zgaszony to w CB idealna cisza z ANL,a jak wyłączę ANL to normalny,spokojny szum...I teraz pytanie do was?czy to wycie itp może być przyczyną tego że kabel od anteny przeprowadzony jest progiem od strony kierowcy??czy wina anteny??Mam w planie założyć 1,5m antenę na uchwycie SF-40(lub jaki inny polecili byście?) do klapy bagażnika(astra f kombi)i patrzę raczej na LEMM AT-71 MAGNUM 1,5m lub ALAN 9 plus.Którędy wy macie puszczony przewód antenowy??jakie antenki polecacie??Odrazu zaznaczę że CB jest podłączone bezpośr.do akumulatora!Dzięki za rady:D

młody

Astro-maniak
Posty: 1162
Rejestracja: 17 gru 2008, 23:12
Imię: Szymek
Auto: Trio: F gls, F GSi16V i G Bertone
Silnik: c20ne/c20xe/z22se
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK :)

#7

Nieprzeczytany post autor: młody »

Zazwyczaj jest tak że antena zbiera ten cały syf... Lecz niestety PC33 to jest już prymitywny produkt i to na bank jest jego wina. Brak RFgain to dla mnie porażka... 71 na uchwycie z dobra masą na pewno Cię zadowoli. ;)
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..." :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

dusza

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 sty 2013, 20:22
Imię: Paweł
Auto: ASTRA H
Silnik: 1,9 CDTI 150 KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Kielce

#8

Nieprzeczytany post autor: dusza »

przedstawiam sposób na zminimalizowanie możliwości porysowania plastików przez CB umieszczane w aucie okazjonalnie np tak jak u mnie pomiędzy tunelem a fotelem pasażera

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
toms2409

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2012, 10:32
Imię: Tomasz
Auto: Astra-Corsa
Silnik: 1,8 16v-1,2 16v
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Dołuje

#9

Nieprzeczytany post autor: toms2409 »

Koledzy mam pytanie jaki zastosować uchwyt do anteny astra f 3d. Wiercenie dziury nie wchodzi w grę.Magnes też jest kiepskim rozwiązaniem.Więc pytanie jaki uchwyt i gdzie zamontowany?

młody

Astro-maniak
Posty: 1162
Rejestracja: 17 gru 2008, 23:12
Imię: Szymek
Auto: Trio: F gls, F GSi16V i G Bertone
Silnik: c20ne/c20xe/z22se
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK :)

#10

Nieprzeczytany post autor: młody »

JA bym zamontował na samym dole klapy na uchwycie CB SF-40. Przyjemny dla oka i wystarczalny. :)
A tak wygląda po montażu.

Obrazek
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..." :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ