CB radio zakłocenia z silnika

wszystko co się wiąże z CB
MareczekAska

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26 lip 2011, 22:56
Imię: Marek
Auto: Opel Astra F , Opel Astra G
Województwo: śląskie

CB radio zakłocenia z silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: MareczekAska »

Witam niedawno kupiłem radio Midlana alan 121 i antene Midlana ML-145 i problem taki jest co prawda nie dostroiłem jeszcze anteny ale gdy jest szum a zwiekszam obroty silnika to przekłada sie na szum szumi w rytm obrotów silnika jaka moze byc przyczyna i co zrobic zeby pozbyc sie tego efektu ? bo nie wiem nigdy nie miałem styznosci z CB radiem :) pozdrawiam i jak by ktos był z okolic Czestochowy to gdzie dostrajaja anteny CB w Czestochowie i jaki koszt jest mniejwiecej:)

Jey

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Jey »

A jak masz podłączone zasilanie do tego radia? Jeśli z gniazda zapalniczki, to podłącz bezpośrednio pod aku. dzięki temu ominiesz zakłócenia wewnętrzne z instalacji auta. Możesz też wpiąć filtr przeciwzakłóceniowy w obwód zasilania, choć w takowy każde radio powinno być wyposażone. Jeśli to nic nie da tzn. że antena zbiera te zakłócenia i trzeba szukać od jej strony.
bordowy "bolid": [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;AstromaniaC

młody

Astro-maniak
Posty: 1162
Rejestracja: 17 gru 2008, 23:12
Imię: Szymek
Auto: Trio: F gls, F GSi16V i G Bertone
Silnik: c20ne/c20xe/z22se
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK :)

#3

Nieprzeczytany post autor: młody »

A jeśli nie chcesz płacić za naprawę przepalonej końcówki to jedz zestroić antenę...
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..." :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
laguna27

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 12 lip 2015, 22:15
Auto: Astra J
Silnik: 1.7CDTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: laguna27 »

Dzisiaj wyczaiłem - bardzo mocno CB zakłóca oryginalny duży wyświetlacz - jego przetwornica.
Będzie się to działo w Astrach, Insigniach itp - nie mam pomysły jak to zniwelować.
Także jeżeli taki macie to jest problem i dzisiaj tez się dowiedziałem, ze w związku z tym , że mam ori navi nici montażu nowego zestawu audio z Androidem :(

Jutro będę próbował pozakładać ferryty tuż przy samym wyświetlaczu nawi, przy zasilaniu radia cb i na wejściu anteny - ale wątpię, że to coś pomoże. I tak montuję Unidena 520, który na dobry filtr ANL.
Niestety tuż po przekręceniu stacyjki, w momencie gdy uruchomi się kolorowy wyświetlacz zakłócenia na pół skali, w drugiej astrze z CD400 cisza - cholera!

Może ktoś z Was to odkłócał?
Pozdrawiam wszystkich ;)

GTR

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2014, 17:00
Auto: Astra F 2001
Silnik: X14NZ
Województwo: podlaskie

#5

Nieprzeczytany post autor: GTR »

Trochę już czasu minęło od posta, ale najpierw trzeba ustalić czy to wina zakłóceń w zasilaniu, czy ściąganych przez antenę. Zwłaszcza jak ktoś posiada w aucie wzmacniacz to potrafi on mocno siać, podobnie pewnie sieje ta przetwornica wyświetlacza. Jedyne co można zrobić to właśnie pozakładać ferryty, z doświadczenia wiem że dużo dają, sprawdzić i puścić dalej od elektryki auta kabel antenowy lub wyeliminować źródło zakłóceń :cry:

przemoopel

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2016, 13:33
Imię: przemo
Auto: astra H 1.9 , Corsa C 1.2
Silnik: DTL
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: przemoopel »

Witam, już pisałem w innym topiku. Astra 1.9 kolorowy wyświetlacz plus navi.
Mam unidena 520xl pro plus antena president missouri..
W zapalniczce sialo takimi pierdami że nie szło tego wytrzymać.
Podłączyłem pod aku kablem 2x 2mm w dodakowej osłonie plus dobra masa aku z silnikiem i cisza ...
Ważne żeby od aku przewód poprowadzic jak najdalej od wtrysków i innych urządzen tj prawa stroną przy błotniku.
Radio z antena zestrojone do SWR 1.1. Do tego głośnik zewnętrzny i można się cieszyć. Chce jeszcze tego unidena wysłać na moda. ;)

Awatar użytkownika
laguna27

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 12 lip 2015, 22:15
Auto: Astra J
Silnik: 1.7CDTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: laguna27 »

Unidena nie wysyłaj do jakichkolwiek modów!!!
Taka rada :)
Jedyne co warto - lepszy mikrofon - ale zwykły elektret też pięknie daje radę - najważniejsze, żeby radio nie było wypustu Vietnam, najlepszy Chiny i ten jeszcze na "twardym" przełączniku kanałów.
Pozdrawiam wszystkich ;)

przemoopel

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2016, 13:33
Imię: przemo
Auto: astra H 1.9 , Corsa C 1.2
Silnik: DTL
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: przemoopel »

Tak uniden ten chiny z 2009 r smuklejsze nie pelne cyfry.
Miałem wczesniej tti w benzynie z jakims sunkerem, bylem w miare zadowolony. Potem tti przerzucilem do Asi i wyłem łzami do ksieżyca, porzucilem cb na dwa lata.
Potem kumpel porzyczył mi unidena z anteną Ml 145...pierdzialo ale SQ dużo wycinal. Podłaczylem na aku i dopiero zrobiła się cisza. Z tym modem to mnie zaciekawiłeś, bo na cb forum strasznie chwala modowanie tego radia.

Awatar użytkownika
laguna27

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 12 lip 2015, 22:15
Auto: Astra J
Silnik: 1.7CDTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: laguna27 »

uważaj na cudowne fora dot. CB :)
To radio naprawdę nie ich nie potrzebuje - chyba, że na kogoś działa efekt placebo :)
Pozdrawiam wszystkich ;)

przemoopel

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2016, 13:33
Imię: przemo
Auto: astra H 1.9 , Corsa C 1.2
Silnik: DTL
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: przemoopel »

laguna..czy możesz polecić lepszy mikrofon do unidena 520 pro xl 4 pin. . bez echa.

ODPOWIEDZ