czy warto? tanie radio ...

wszystko co się wiąże z CB
loles

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:38
Imię: Lukasz
Auto: Astra F
Silnik: 1400 cm
Lokalizacja: Rybnik

czy warto? tanie radio ...

#1

Nieprzeczytany post autor: loles »

Panowie mam pytanie i potrzebuje pomocy:) mam pytanie czy warto skorzystać z tych ofert?

[External Link Removed for Guests]

lub

[External Link Removed for Guests]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Organ18

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:20
Auto: Astra F
Silnik: 1600
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Organ18 »

Cześć ja tak za bardzo na Cb się nie znam ale jak chcesz znać moją opinię / doświadczenie nie pytałem nikogo co jest lepsze co polecają itd. kierowałem się ceną pierwszym moim radiem było radyjko Tiger 27 z antenką Sirio jak dobrze pamiętam miała 102 cm , radyjko jak na cene dość niską jakoś sobie radziło często zdażały się szumy no ale jak kasy się nie ma a coś chce się mieć to trzeba od czegoś zacząć , brat się napalił na te radyjko z anteną sprzedałem mu a ja postanowiłem kupić sobie radyjko z wyższej półki i dłuższą antene . Kupiłem Presidenta Harrego III z anteną Sirio ML145 dużo filtrów radyjko śmigało jak ja to mówiłem nie porównywalnie lepiej no ale cena też spora . Pożyczyłem kumplowi a ten kretyn chciał zmienić samemu podświetlenie wyświetlacza i zepsół te paski łączące ekran z płytką więc radio mogę tylko komuś na części sprzedać . Oddał mi kase i radyjko teraz Planuje kupić radyjko Intek M-490 Plus no i podłącze pod antenke Sirio ML145 ;) radyjko ma dużo filtrów , ma także podświetlane klawisze , pośrednie częśtotliwości np. President miał kanał 27 , a te radyjko możesz sobie ustawić kanał 27,18 albo 27,10 no wiesz że masz częstotliwość po przecinku że dość dokładniej ustawić kanał cena nie jest wielka bo na necie widziałem je za 265 zł czyli cena nie jest wysoka ani niska taka środkowa półka , a bajerów ma trochę . Na dzień Dzisiejszy jak bym miał kupić radyjko to te najtańsze za np. 150 zł odrzucił bym wolał bym za 200 zł a jakieś lepsze z większą ilością filtrów bo jak mam mieć szum to szkoda kasy , pierwsze radyjko nie miało squelsza i szumiało , president droższy i już miał i jakość dźwięku dużo lepsza. Co do Antenki mała to bajer w okolicy dobry dla miasta na trase mniejszy zasięg , ja mam Sirio Ml145 świeta antena dość duża przy 120 km/h nie odpadła mi raz mi odpadła wjeżdżałem do garażu i zapomniałem o niej :/ taka jest moja opinia każdy kupuje to na co ma ochotę ja taniego nie kupił bym chyba ze miało by być to moje pierwsze radyjko poznać smak używania CB a co do antenek to ja obie miałem Sirio i nienarzekałem ta ML 145 ma chyba 145 cm nie mierzyłem nigdy bo ją nawet kupiłem spontanicznie i urzytkowałem obie na podstawie magnesowej były . Załuż sobie kwotę jaką chcesz przeznaczyć na CB załuszmy nie masz jeszcze CB ani Antenki to zobacz takie coś dam ci przykład : masz 500 zł kup sobie antenke np. za 100 zł więc zostanie ci 400 zł i zrób sobie analize radyjek że zgóry odrzucasz tanie radia takie np. do 150 zł i jak wiesz już w jakim przedziale szukasz wybierz sobie kilka radyjek i oglądaj parametry porównaj sobie ;) ja tak robiłem i z mojej analizy z radyjek do 300 zł znalazłem Intek m490 Plus on mi wyglądem pasuje jak i bajerami ;)

mlokos

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 29 cze 2013, 15:20
Imię: Kamil
Auto: Astra H kombi
Silnik: Z17DTR
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bialystok

#3

Nieprzeczytany post autor: mlokos »

Warto zainwestowac w dobre radio cb i nie szukac tanich zamiennikow
Obecnie jezdze na presidencie i jestem zadowolony

Pablo-87

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2011, 18:10
Imię: Paweł
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Pablo-87 »

Z lepszych i tańszych mogę polecić yosan pro-120 (bliźniaczy model lafayette atena) - mam taki i jak dla mnie jest ok.

salas

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 cze 2009, 11:34
Auto: kyron 2.0 xdi , astra G 1.8
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wyoming
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: salas »

Ja rozważam zakup 1.) YOSAN CB300 albo 2.) LAFAYETTE VENUS . 1.) jest niewielkich rozmiarów i można je zamontowac w konsoli środkowej albo w miejscu schowka po lewej stronie kierownicy 2.) ma wyświetlacz w mikrofonogłośniku więc samo radio można zamontowac w miejscu niewidocznym dla lepkorękich ;) (auto trzymam pod blokiem więc jest to dobra opcja)
Co myślicie na temat tych radyjek ? ktoś je ma ? poleca ?

fartur

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 03 lut 2014, 9:57
Imię: Artur
Auto: Astra F
Silnik: c20ne
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: fartur »

podczepie sie pod temat czy antena uniwersalna nadaje sie urzytku z tanim radiem cb?

pawel94

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2015, 15:10
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X14NZ
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: pawel94 »

Tanie CB radio jest jak pół-środek, a wiadomo pół-środki są najgorsze, lepiej troszkę poczekać, oszczędzać i kupić jakiś konkret

Awatar użytkownika
laguna27

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 12 lip 2015, 22:15
Auto: Astra J
Silnik: 1.7CDTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: laguna27 »

Nie kupować:
Canva,
Cobra Ultra III, IV,
Sunker,
Unimax,
i podobnych wynalazków

ODPOWIEDZ