Podłączam CB

wszystko co się wiąże z CB
bolus59

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2013, 15:57
Imię: Wojtek
Auto: Opel Astra II Bertone
Silnik: 1.8 16v
Województwo: śląskie

Podłączam CB

#1

Nieprzeczytany post autor: bolus59 »

Witam. Wszedłem ostatnio w posiadanie Cb radia do mojej bertonki. nie chcialbym jednak aby we wnetrzu samochodu walaly sie mi kable od zasilania no i potrzebne mi jest wolne gniazdo od za[alniczki (rozdzielacze mnie nie interesuja) i teraz pytanie klubowicze. Czy waszym zdaniem lepiej podpiąc pod aku? czy kombiowac pod stacyjke? ktora opcja jest latwiejsza i czy moze jakies manuale? z gory dzieki.

Awatar użytkownika
aRtiDG

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 06 gru 2013, 22:34
Imię: Artur
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 8V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice / D.G.

#2

Nieprzeczytany post autor: aRtiDG »

ogólnie szybciej i łatwiej jest pod aku, tylko wtedy musisz pamiętać o wyłączaniu radia, ja tak mam i nie narzekam ;)

bolus59

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2013, 15:57
Imię: Wojtek
Auto: Opel Astra II Bertone
Silnik: 1.8 16v
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: bolus59 »

a duzo slyszalem skarg na temat tego ze jesli podpiete pod aku moga byc duze szumy. a orientujesz sie jak wyglada w bertonce przepychanie kabla do aku? trzeba cos dodatkowo wiercic?

Majes

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 25 gru 2008, 16:49
Imię: Leszek
Auto: astra G
Silnik: X20XEV
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: WLKP

#4

Nieprzeczytany post autor: Majes »

Podepnij się pod gniazdo zapalniczki. Będziesz miał gniazdo wolne i radio włączy się po zapłonie.

bolus59

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2013, 15:57
Imię: Wojtek
Auto: Opel Astra II Bertone
Silnik: 1.8 16v
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: bolus59 »

A cos wiecej o takiej instalacji. czy jest to na tyle proste ze nie trzeba tłumacyzc? z elektryka niestety mam niezbyt wiele wspolnego .

Awatar użytkownika
aRtiDG

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 06 gru 2013, 22:34
Imię: Artur
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 8V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice / D.G.

#6

Nieprzeczytany post autor: aRtiDG »

Majes pisze:Podepnij się pod gniazdo zapalniczki. Będziesz miał gniazdo wolne i radio włączy się po zapłonie.

ale na 99% radio będzie sie mu zawsze resetować do kanału 9 że nigdy nie będzie mu zostawać na tym kanale co wyłączał radio, co do jakiś szmerów u mnie nie zauważyłem, a jeżeli chodzi o twoje auto to niestety nie mam pojęcia jak tam przepchać kable ale raczej w autach nigdy nie było problemów żeby się dostać do omory silnikowej ....

Majes

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 25 gru 2008, 16:49
Imię: Leszek
Auto: astra G
Silnik: X20XEV
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: WLKP

#7

Nieprzeczytany post autor: Majes »

Demontujesz zapalniczkę dokładasz 2 kable + bezpiecznik i wszystko. Resetować się będzie bo plus jest po zapłonie. Niektóre radia mają przełącznik na 19 kanał bezpośrednio i jak zostawię sobie na tym to na tym się włączy 8-)

bolus59

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2013, 15:57
Imię: Wojtek
Auto: Opel Astra II Bertone
Silnik: 1.8 16v
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: bolus59 »

mam własnie taki przelącznikdo włacznia 19 kanalu. sprobuje chyba podpiac pod zapalniczke ze wzgledu na to ze zwykle radio wylacza sie samo co wiaze sie z tym ze moglbym zapomniec wylaczyc cb no a akumulatora szkoda. zobaczymy jak nie bede zadowolony bede kombinowal do aku :) dzieki klubowicze.

bolus59

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2013, 15:57
Imię: Wojtek
Auto: Opel Astra II Bertone
Silnik: 1.8 16v
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: bolus59 »

a ze jeszcze zapytam... czy jakis schemat podlaczenia tego wszystkiego... bo rokzrecilem troche kokpitu i ukazalo sie mnóstwo kabli. jakies obrazki zdjecia co kolwiek.. jak juz mowilem jestem zielony.

Majes

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 25 gru 2008, 16:49
Imię: Leszek
Auto: astra G
Silnik: X20XEV
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: WLKP

#10

Nieprzeczytany post autor: Majes »

Korzystaj tylko z kabli które idą do gniazda zapalniczki. nie zapomnij o bezpieczniku.

ODPOWIEDZ