Jaki wybór CB radia?

wszystko co się wiąże z CB
bunczu

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 06 sie 2013, 18:44
Imię: Bunczu
Auto: Astra F Classic GL
Silnik: 1.4 Ecotec 90km lpg
Województwo: dolnośląskie

Re: Jaki wybór CB radia?

#11

Nieprzeczytany post autor: bunczu »

Od siebie dodam jedno: CB rado obowiązkowo musi posiadać: rf gain, squelch (lub auto squelch). Bez rf gaina oraz squelcha to nie radia, a szumatory. Niektóre zamiast potencjometrów mają przyciski dotykowe, zaletą tych jest to, że nie rozlecą  się jak potencjometry.

Sam posiadam Yosana 120 Pro z Sirio 145ML. Powiem krótko: to CB, a nie zaszumiacz.

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Też posiadam to radio po tuningu w konektorze.U mnie z Ml-145 działa średnio.Muszę wysoko ustawić SQ żeby nie było zakłóceń,co skutkuje mniejszym zasięgiem.Zdecydowanie lepiej dziala z Omegą 27.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

A u mnie śmiga AnyTone Apollo I Road Blues + Sirio Turbo 800 i jest ok, nie mam problemów z miejscem na radio jak wiadomo Astra H "ma pełno schowków", AQ działa ładnie, jest poręczne i wyświetlacz ładnie się komponuje z podświetleniem auta.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

bunczu

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 06 sie 2013, 18:44
Imię: Bunczu
Auto: Astra F Classic GL
Silnik: 1.4 Ecotec 90km lpg
Województwo: dolnośląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: bunczu »

FranekDolas pisze:Też posiadam to radio po tuningu w konektorze.U mnie z Ml-145 działa średnio.Muszę wysoko ustawić SQ żeby nie było zakłóceń,co skutkuje mniejszym zasięgiem.Zdecydowanie lepiej dziala z Omegą 27.
Miałeś strojną antenę pod radio? U mnie na Yosanie mam zasięg, w mieście, w zasadzie kilkunastokilometrowy. Zresztą, gdy je brałem parę lat temu to nawet w sklepie sprawdzałem i slyszałem okolice obrzeż miasta, na trasie wylotowej z Wrocławia w kierunku Oleśnicy, więc nawet w lini prostej to było ładnych naście km.

BTW - Konnektor co tam stroił, tak z ciekawości?

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

bunczu pisze:Miałeś strojną antenę pod radio?
Anteny nie stroi się pod radio tylko pod miejsce w którym jest zamontowana
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

bunczu

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 06 sie 2013, 18:44
Imię: Bunczu
Auto: Astra F Classic GL
Silnik: 1.4 Ecotec 90km lpg
Województwo: dolnośląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: bunczu »

Tak, to miałem na myśli. U mnie strojona była na środek dachu, bo w tym miejscu ma najlepszy odbiór.

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Oczywiście że strojona,to podstawa.W konektorze poprawili mi :
-poprawa blokady szumów SQUELCH - bardziej miękka praca układu
- modyfikacja RF Gain (czułości odbiornika) - zwiększenie zakresu pracy - "rozciągnięcie" czułości odbiornika
- zwiększenie głębokości modulacji - z 70 do ponad 100% - dobra baza pod mikrofon ze wzmocnieniem

Szczęka

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2012, 13:33
Imię: Michał
Auto: GTC Cosmo RM07
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: łódzkie

#18

Nieprzeczytany post autor: Szczęka »

Zmieniając auta zawsze zabieram ze sobą swojego Unidena 520XL. Ile go mam? Nawet nie wiem, 10 lat? W międzyczasie śmigał na AT1200, Georgia, IC100, a obecnie Pirat. Raz tylko musiałem kombinować z zasilaniem, bo radyjko nie dogadywało się z palnikami ksenonowymi i strasznie szumiało na odsłuchu. Przydaje się filtr ANL, który elegancko zbiera zakłócenia z motoru diesla. Squelch i RF ustawiam na 40-50% i radyjko nie przeszkadza szumami, a jednocześnie pozwala rozeznać się w sytuacji na drodze. Mandatów zero (odpukać).

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Wtryski nie pierdzą?Też jestem z łódzkiego,więc może podjechałbym i sprawdził jak to radio będzie działać w mojej Astrze.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

FranekDolas pisze:Wtryski nie pierdzą?Też jestem z łódzkiego,więc może podjechałbym i sprawdził jak to radio będzie działać w mojej Astrze.
Kolego na pewno pierdzą tym bardziej w tym radiu no chyba że jest tak stare jak kolega pisze i jeszcze jest to w miarę porządna konstrukcja a nie masowa chińszczyzna którą dziś kupisz pod tą samą nazwą - to już nie to samo radio. Co do pierdzenia to wystarczy zjechać RF i SQ i nic już nie usłyszysz ani pierdzenia ani wiadomości, radio z dobrym filtrem ASQ to podstawa + RF bo tak jak pisze przerobiłem już trochę radyjek onwy, presidenty, cobry, i teraz apollo + różne antenki i silniki ben+lpg, on i różne auta i mówię że każde z nich jest inne i to samo radio nie chodzi na wszystkim, trzeba niestety albo kupić i walczyć albo mieć możliwość podmiany
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

ODPOWIEDZ