Jaki wybór CB radia?

wszystko co się wiąże z CB
FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

Re: Jaki wybór CB radia?

#21

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

ASQ to nie rozwiąznie problemu.Nie słyszysz pierdzenia bo ASQ wpuszcza Tylko bardzo silne sygnały.U mnie w Lafayette Ermes Pro mam tak ustawione ASQ żeby wpuszczał dużo więcej niż to producent ustawił.Pyrkanie jest nie do zniesienia.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

FranekDolas pisze:ASQ to nie rozwiąznie problemu.Nie słyszysz pierdzenia bo ASQ wpuszcza Tylko bardzo silne sygnały.U mnie w Lafayette Ermes Pro mam tak ustawione ASQ żeby wpuszczał dużo więcej niż to producent ustawił.Pyrkanie jest nie do zniesienia.
Wszystko zależy od radia jakie ma właśnie AQ, jedno bardziej miękkie drugie nie i oczywiście od danego auta, tak jak pisałem wcześniej sprawdzać bo to co działa u mnie nie działa u Ciebie i odwrotnie, nie ma złotego środka, skręcamy SQ i RF i jest cicho i słuchamy mobila którego właśnie mijamy albo sorry trochę szumi czy pierdzi
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Szczęka

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2012, 13:33
Imię: Michał
Auto: GTC Cosmo RM07
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: łódzkie

#23

Nieprzeczytany post autor: Szczęka »

dawid75 pisze:Kolego na pewno pierdzą tym bardziej w tym radiu no chyba że jest tak stare jak kolega pisze i jeszcze jest to w miarę porządna konstrukcja a nie masowa chińszczyzna którą dziś kupisz pod tą samą nazwą - to już nie to samo radio.
Radyjko faktycznie leciwe, ale niezawodne i, poza wspomnianymi wcześniej incydentami, bezproblemowe. Pierdzenie pojawia się tylko przy wyłączonym filtrze ANL. Współczesne chińskie klony to loteria, dlatego przed zakupem lepiej przetestować na docelowym aucie.

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#24

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Po przeczytaniu informacji że wymienione radio Uniden 520XL radzi sobie z pyrkaniem w Astrach zakupiłem starego Unidena.Niestety radio jednak nie daje rady.Słychać pierdzenie na załączonym filtrze ANL.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

FranekDolas pisze:Po przeczytaniu informacji że wymienione radio Uniden 520XL radzi sobie z pyrkaniem w Astrach zakupiłem starego Unidena.Niestety radio jednak nie daje rady.Słychać pierdzenie na załączonym filtrze ANL.
Jakbym o tym nie pisał. :roll:
Proponuje powalczyć jeszcze z filtrami które odszumią trochę radio, pytanie tylko czy pierdzenie wchodzi od strony zasilania czy po antenie, jeśli od zasilania to masz szanse a jak od anteny to ciężki temat

Powiem Ci jeszcze że miałem Merivę z tym motorkiem co Ty tylko na wtryskach Denso i do tego Cobre 75 + sirio turbo 800 i nie miałem problemów z pierdzeniem itp. a Cobra nie miała RF ani AQ i ANL tylko zwykły SQ i nic więcej, jeśli masz chęć na wycieczkę do mnie to mogę zaproponować Ci sprawdzenie jak zachowuje się moje radio u Ciebie, może takie coś da radę, ale z drugiej strony masz w Łodzi dobry sklep/serwis CB i spróbuj tam podjechać powinni Ci pomóc.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#26

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Jeśli jestes z częstochowy i masz czasz i ochotę to mogłbym podjechać i sprawdzić tą Cobre.Znudziło mi się już kupowanie radyjek.Narazie chyba najlepiej wypada u mnie Yosan120,chociaż też słychać pierdzenie.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Cobrę miałem jak miałem Merivę, teraz mam Apollo I Road Blues + Sirio Turbo 800 [External Link Removed for Guests], i dlatego piszę że masz koło siebie serwis i sklep, ale jeśli masz ochotę to nie ma problemu - zapraszam do testu zestawu który mam obecnie.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

jedivader

Astro-maniak
Posty: 198
Rejestracja: 27 sty 2012, 20:58
Imię: Marcin
Auto: Astra H SW 1.7 CDTI / K ST 1.6CDTI
Silnik: A17DTJ/B16DTE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ostrołęka

#28

Nieprzeczytany post autor: jedivader »

Ja ze swojej strony mogę polecić nowego Albrecht-a AE6110 mini "zamieniłem" (spaliło się) z Lafayett-a Ermesa Pro. Pracuje z Sirio ML-145 i działo o całe niebo lepiej niż poprzednik.

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Czy ktoś uzywał Cobra 75 ST EU lub podobnego pokroju radia ?? Mam dwie anteny Sirio ML-145 i Sirio Turbo 800. Potrzebuje niewielkich gabarytów radia bo zapewne bedzie skakało między autami i rozwiązanie baza do schowania a całość w gruszce najbardziej mi pasuje, potrzebuję opinii jak się ten sprzęt sprawuje czy nie wycina za mocno i czy nie przepuszcza całego syfu .

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Grzana_Pl pisze:Czy ktoś uzywał Cobra 75 ST EU lub podobnego pokroju radia ?? Mam dwie anteny Sirio ML-145 i Sirio Turbo 800. Potrzebuje niewielkich gabarytów radia bo zapewne bedzie skakało między autami i rozwiązanie baza do schowania a całość w gruszce najbardziej mi pasuje, potrzebuję opinii jak się ten sprzęt sprawuje czy nie wycina za mocno i czy nie przepuszcza całego syfu .
Parę postów wyżej pisałem że miałem to radio w Merivie 1,7 DTH z antenką sirio turbo 800, to radio nie na AQ ani RF tylko zwykły SQ, u mnie akurat spisywało się ok, nie siało od wtrysków ani altka, ale zawsze mówię co dobre u mnie nie zawsze u Ciebie, także najlepiej podjechać do kogoś co ma radyjko i przetestować u siebie, ja w tej chwili mam Apollo I Road Bluess + Sirio Turbo 800 i jest ok.
Ale jeśli dobrze widzę to masz Astrę G i F, moim zdaniem zwykłe pełnowymiarowe radio dla Ciebie jest ok, ręczniak nigdy nie będzie miał tych parametrów, ja kupiłem takie bo ani w Merivie ani w Astrze H nie ma "dobrego - ładnego" miejsca na pełny wymiar radia, polecam Johny II po modach i lepszego radia za małe pieniądze nie ma.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

ODPOWIEDZ