Zakup Astry G - pytania, porady, opinie.

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

Pytanie do użytkowników ag 2,0 dti

#1331

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Za tą kwotę to nawet nie pytałbym się
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#1332

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

mialem VB z tym motorem. Dosc ekonomiczne, jak na dosc wiekowa konstrukcje dosc dynamiczne, bezawaryjne.
Moja vectra miala jakies 135-140.000km jak ja kupilem, W trasie 160kmh non stop zadnego problemu. Auto sprzedalem koledze, jezdzil kilka lat, przekroczyl 200.000km, padla mu skrzynia biegow, technicznie byla ok, motor chodzil jak zloto, sprzedal bo zgnila :D

za 1000pln to nawet nie kop w kolpaki tylko bierz, najwyzej miesiac abstynencji w razie okaze sie kiblem.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#1333

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

sam bym kupil taka. To ja jakis pare miecow temu z kumplem szukalismy ajkeigos autka i trafilo na AG kombi isuzu i dal cos kolo 4 tys a idealna tez nie byla.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Nickk

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2015, 11:33
Auto: Astra F
Silnik: 1.6, x16sz, gaz
Województwo: mazowieckie

#1334

Nieprzeczytany post autor: Nickk »

Przymierzam sie do zakupu Astry G do jezdzenia glownie po miescie. Chce kupic samochod z nadwoziem hatchback nie starszy niz 15 lat i go zagazowac. Najbardziej pasowalby mi silnik 1.6 8V Z16SE ale ciezko taki dorwac. I tu pytanie. Czy silnikow 1.6 16V rzeczywiscie nalezy sie obawiac ? Sa duzo latwiej dostepne (do tego dochodza dwa silniki 1.4 16V) ale podobno naprawy/czesci sa drozsze niz w 8V (nie wiem jakiego rzedu sa to roznice) no i jesli walnie np. pasek rozrzadu podczas jazdy to robi sie nieciekawie bo silnik kolizyjny. Do tego podobno lubia olej.
Generalnie jezeli upre sie na 8 zaworowy silnik to w sumie jestem skazany na Z16SE (tu mam wybor zalozyc gaz drugiej albo czwartej generacji) a jesli zdecyduje sie na 16 zaworowy silnik (tutaj nie mam wyboru i tylko czwarta generacja gazu wchodzi w gre) to wybor wyraznie sie zwieksza. Sam juz nie wiem jak to rozegrac. Co radzicie ?

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#1335

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Na takie dylematy to raczej sam musisz sobie odpowiedzieć. To nie "My" będziemy płacić i jeździć. Jesteś świadomy z "problemów" i zalet poszczególnych rozwiązań. Teraz trzeba być facetem i podjąć męską decyzję. Sorry pewnie liczyłeś na inną odpowiedź ale sam zrozum, Twój wybór i pieniądze
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Nickk

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2015, 11:33
Auto: Astra F
Silnik: 1.6, x16sz, gaz
Województwo: mazowieckie

#1336

Nieprzeczytany post autor: Nickk »

Moze i cos w tym jest. Nie wiem jedynie jakiego dokladnie rzedu sa roznice w naprawach/czesciach miedzy 8V a 16V. Wszedzie ludzie pisza ze 16V jest drozsze w utrzymaniu ale nigdzie nie znalazlem zadnych konkretow. Jesli to roznica 10 proc ceny to nie ma problemu ale jesli 16V to 50 proc drozsze naprawy wzgledem 8V to juz sie trzeba bardziej zastanowic.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#1337

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Tylko co Ty tam chcesz ciągle naprawiać ? Boisz się tej 16 jak ognia, gdyby był to diesel to jeszcze rozumiem, że w każdej chwili może paść coś za setki zł, jakiś zawór, wtrysk, sprzęgło, pompa itd. Tutaj nie ma tego stresu, praktycznie wszystkie nowe silniki to 16 i co ? I nic, jeżdżą. Przestań kalkulować bo w ten sposób nigdy nie kupisz auta, ja wiedziałem, że mój motor lubi olej i świadomie i z premedytacją mam już drugi taki. Gdybym tak wszystko przeliczał i kalkulował to najlepsze i najtańsze w niektórych przypadkach jest TAXI :lol:
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Nickk

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2015, 11:33
Auto: Astra F
Silnik: 1.6, x16sz, gaz
Województwo: mazowieckie

#1338

Nieprzeczytany post autor: Nickk »

Niby racja ale tez z drugiej strony nie po to sie kupuje samochod zeby podnosic co drugi dzien maske i sprawdzac poziom oleju czy akurat sobie nie wypil za duzo i czy nie trzeba dolac. A co do napraw to za 8000 zl kupie jakas 15 letnia Astre i zapewne co chwile bedzie trzeba zrobic jakas drobna naprawe.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#1339

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Pozostaje zrezygnować z Astry za 8k i kupić coś młodszego ale mniejszego typu fiat Punto Panda , choć tam też często trzeba grzebać, tylko jest taniej i dużo rzeczy zrobisz sam.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Nickk

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2015, 11:33
Auto: Astra F
Silnik: 1.6, x16sz, gaz
Województwo: mazowieckie

#1340

Nieprzeczytany post autor: Nickk »

Zdaje sobie sprawe ze to nie jest jakas duza kwota ale chyba calkowitego szrotu nie kupie za te pieniadze zeby odrazu rezygnowac z tego modelu.
Nawet tutaj calkiem zdrowo wygladajacy egzemplarz tylko wyposazenie troche biedne.
[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 19:40 przez Nickk, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ