Zakup Astry H

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

Zakup Astry H

#2741

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

U Ciebie to bardziej wina silnika niż instalacji ;). Jak działa to fajnie jedzie, ale problemy jakie potrafi generować powodują, że nigdy bym go nie kupił.

Jak masz ch....o założoną instalację to już wina montera. Nawet najlepszą można zamontować po dziadowsku. 80% zadowolenia z lpg to fachowy i poprawny montaż i strojenie. Mam fiata z fabrycznym lpg. Trzy lata, i zero problemów. Nic z nią nie robię.

1.8 125 KM to pancerna jednostka. Ma hydraulikę zaworów i jest wręcz stworzona do gazu.

Wszystko zależy od stanu egzemplarza. Jak był dbany to będzie jeździł. Z czasem może być potrzeba wymiany wtrysków lub reduktora od lpg. Jak to jakiś wynalazek to nikt tego nie będzie potrafił serwisować lub nie bedzie części i szybko staniesz przed faktem podmiany instalacji na nową.

Dowiedz się co ta instalka. A papiery jakieś być powinny. Na dzień dobry wymiana zbiornika, bo bez jego homologacji auto nie dostanie przeglądu i go nie zarejestrujesz.

Zobacz jak to jest zamontowane. Gdzie i jak wtrysku wchodzą w kolektor, jak są wiązki poprowadzone i zabezpieczone. Jaki komputer tym steruje. Jak z głową i schludnie to jest szansa, że podziała
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 6:02 przez marwisn, łącznie zmieniany 1 raz.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#2742

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Nie No ewidentnie monter, bo reduktor jest w wersji wolnossącej bez dodatkowego króćca na dolot. Tak samo ten komputer i wiązka zżerana oparami kwasu z aku. Powymienialem wtryski, emulator, cewkę i świece i jakos jeździ. Mi bardziej zależy na jeździe autostradowej niż pałowaniu do odcinki koledze prewencyjnie pisałem żeby był czujny
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 13:38 przez kijas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#2743

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Nie jest to reguła, ale nie kupuje się aut gdzie instalacja była dokładana w DE. Czesto, gęsto jest to jedno wielkie druciarstwo

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#2744

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Teraz już wiem. Wiem tez ze wszystko w aucie musi działać - climatronic, AFL. Inaczej można się zdziwić.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 13:56 przez kijas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AstrOla

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2018, 14:20
Imię: Ola
Auto: Astra H
Województwo: mazowieckie

#2745

Nieprzeczytany post autor: AstrOla »

Witam, noszę się z zamiarem zakupu Astry H (rok 2004-2006), chciałabym zasięgnąć opinii kogoś, kto użytkuje/bądź ma jakieś porównanie pomiędzy silnikami benzynowymi. Autka potrzebuję na codzienne dojazdy do pracy, chciałabym od razu go zagazować. Proszę o poradę w kwestii doboru silnika: 1.6 - 1.616V - 1.8 ?
Słyszałam, że 1.6 pobierają dużo oleju.. z kolei inny mechanik nie radzi 1.8.
Ja jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o takie sprawy :P

Pomocy, nie chcę się "wkąpać" :D
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, 14:27 przez AstrOla, łącznie zmieniany 1 raz.

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2746

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Cześć, polecam dział LPG LPG jak też temat laik jedzie kupić samochód, w astrze H najlepszym silnikiem do LPG jest Z18XE czyli 1.8 125 koni, można też zagazować 1.6 105 koni ale wymaga on bardzo dobrego wystrojenia lpg i kontroli luzu zaworowego. Osobiście uważam,że jeśli chodzi o auto używane to stan konkretnego egzemplarza jest najważniejszy.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Usunięty użytkownik 857091

#2747

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Co do pobierania oleju , to każda astra ma 0,6/1000 km , wyższe zużycie daje do myślenia że coś nie tak z silnikiem. Mi osobiście pobiera olej jadąc normalnie 90/110 km/h zużycie jest w okolicach około 100-300 ml/1000 km powyżej 140 bierze te 0,6 na 1000km, Co do silnika ,jak kolega pisze 1.8 125 km ma tę zaletę ze ma samo-regulatory i nie trzeba sprawdzać luzu na zaworach , ale o tym tez decyduje olej i jego właściwości. Na forum sa ludzie co pochwalą Ci sie jak jest z tymi silnikami 1.4 , 1.6 jazdą na LPG. Co do 1,8 125 a taki posiadam zużycie 10/100 LPG, przejechane mam narazie 40 kkm na gazie i jak narazie spokój.

Usunięty użytkownik 861235

#2748

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Astra H... Saturn z USA / Tylko HB 3 albo 5d i 1.8 U18XER i zawsze automat 8-)

[External Link Removed for Guests]

EDIT:
Ciekawe czy skrzynie mają Asin czy GM

EDIT:
Z 5 lat i za 500 baksów wyrwie 8-)
Tylko przebieg będzie 200 000 mil... :shock:

Awatar użytkownika
braidedwire

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2018, 14:58
Imię: Marek
Auto: Astra H
Województwo: łódzkie

#2749

Nieprzeczytany post autor: braidedwire »

Dzień dobry wszystkim!

Jestem totalnym laikiem i zamierzam kupić Astrę H. Chciałem zapytać czy jest gdzieś na forum lista rzeczy, na które warto zwracać uwagę przy bezpośrednich oględzinach auta? Czy są jakieś sygnały, które już na etapie czytania ogłoszenia powinny budzić wątpliwości? I jeszcze dziwne pytanie: co oznacza brak znaczków na aucie (np. emblemat opla na froncie, nazwa modelu z tyłu itd.)? – wybór estetyczny/tuning jakiegoś poprzedniego właściciela, czy kwestia jakiś poważnych przeróbek lakierniczych?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#2750

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Zależy. Pokaż zdjęcia.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

ODPOWIEDZ