Zakup Astry J - kilka pytań

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
Ela87

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2018, 7:34
Imię: Ela
Auto: Astra J
Województwo: lubelskie

Zakup Astry J - kilka pytań

#2351

Nieprzeczytany post autor: Ela87 »

Cena brutto 32tyś zł, po wizualnych oględzinach auto wyglada dobrze i zachowuje się dobrze, martwi sposób eksploatacji.

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#2352

Nieprzeczytany post autor: kecram »

W sumie to lepiej tak niż diesel 10 letni z przebiegiem np. 50 000 km

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2353

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Ela87 pisze:QR_BBPOST martwi sposób eksploatacji
Hmm. Na następnych stronach książki serwisowej jest: "dodatkowa wymiana oleju i filtra". Jeśli są tam adnotacje o wymianie chociaż co 30tys to spoko. Nie ma co liczyć, że przy rocznym przebiegu +60tys ktoś będzie wymieniał olej co 15tys.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#2354

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

soszo pisze:QR_BBPOST Nie ma co liczyć, że przy rocznym przebiegu +60tys ktoś będzie wymieniał olej co 15tys.
Dlaczego? Miałem w firmie dwa Sprintery którymi latalismy po całej Europie, auta robiły 10.000km miesiecznie i raz w miesiacu oba miały wymieniany olej wraz z filtrem....może dlatego po trzech latach miały 360kkm i nigdy nie zawiodły...
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

DonPomidor

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 26 lip 2018, 18:03
Imię: Mariusz
Auto: Astra j Sport Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#2355

Nieprzeczytany post autor: DonPomidor »

Ja znam gwiazdy ktore notorczynie wymieniaja po 30 tys bo niby maja plyny long life , sam posiadam takie auto ktore po ksiazce serwisowej mozna wyczytac wymiany co 30 tys 2x potem 1x 15 tys no i teraz ja robie manewry pierwszy po 12 . i kolejny zbliza mi sie ale zrobie juz na 15 tys bo trasy rb

Awatar użytkownika
syjan1212

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2018, 19:33
Auto: astra j
Województwo: śląskie

#2356

Nieprzeczytany post autor: syjan1212 »

Witam jestem nowy i planuję kupono astry, chciałem się dowiedzieć od forumowiczów czy wiecie może jakie opony były oryginalnie montowane w astrach z 2015r diesel 1.6, 136km? czy był to rozmiar 215 czy 225?? i firma kleber czy continental?
numer Vin jak ktoś ma dostęp do bazy to W0LPF6E30FG047630 byłbym wdzięczny za pomoc

EDIT:
po sprawdzeniu auto ma oryginalny przebieg ale malowane drzwi tył i szpachla błotnik tył
Ostatnio zmieniony 06 sie 2018, 19:38 przez syjan1212, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nikos93

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2018, 16:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra H
Silnik: Z20lel
Województwo: kujawsko-pomorskie

#2357

Nieprzeczytany post autor: nikos93 »

Witam. Zamierzam sie wybrac obejrzec astre i stad pytanie, moze juz ktos ja ogladal i cos moze powiedziec na temat tej astry.

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
damian64

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2016, 22:56
Imię: Damian
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#2358

Nieprzeczytany post autor: damian64 »

Witam,zamieszczam ten post ,żeby przestrzec potencjalnych nabywców tego oto samochodu,szkoda czasu i pieniędzy
ja straciłem ''tylko'' 500 zł,w rozmowie telefonicznej , właściciel twierdził że auto jest w bardzo dobrym stanie,wszystko robione na czas itd itd,kilkakrotnie pytałem go o stan auta ponieważ jechałem aż z Katowic i zamówiłem inspekcje ,za każdym razem odpowiedz była taka sama ,co jak się okazało potem było nieprawdą,usterek było mnóstwo,wszystkich chyba nie zapamiętałem:) po odpaleniu na zimnym silniku słychać jakieś tarcia ,ocieranie, ogólnie silnik głośno pracuje , moja Astra h chodzi ciszej,uszczelka pod pokrywą silnika do wymiany , ''ułamany'' pedał sprzęgła,nie wiem co trzeba zrobić żeby go ułamać,wyciek z kolumny kierowniczej wewnątrz auta,złamana sprężyna ,rolka napinająca mokra od jakiegoś oleju?,gąbka lub wełna wciśnięta koło turbiny, lakier matowy wymagający polerki, w 2 miejscach malowany, zacisk do wymiany ,opony tylne też,zawieszenie wybite,auto się tłucze ,komfort jazdy gorszy niż mojej 12-letniej astry h,właściciel twierdził że nic o tych usterkach nie wiedział i że przeglądy przechodzi bezproblemowo
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
mikun

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2018, 15:35
Auto: auto firmowe
Województwo: mazowieckie

#2359

Nieprzeczytany post autor: mikun »

Witam,

do tej pory miałem auto firmowe, ale przyszedł czas zakupu czegoś dla siebie

myślałem o czymś nowym, ale wiele osób doradziło że utrata wartości, że można kupić fajne używane itd. - więc stanęło na tym że kupuje Astre IV - najlepiej kombi

zdecydowałem się na pewną dużą firmę leasingową, która ma do sprzedania Astrę IV Cosmo wersja kombi, 2.0 CDTI 165 koni, rocznik 2015, 137 tysięcy przebiegu

auto jeśli chodzi o stan wizualny wygląda jak nowe, nic nie wytarte, nic nie obite, pełna książka, pierwszy właściciel

cena 40 000 zł (z VAT 23%) do ewentualnej lekkiej negocjacji

czy warto i na co zwrócić uwagę? zabrać auto na niezależny przegląd żeby mieć pewność co do stanu technicznego auta? jakie ewentualne naprawy/koszty mogą wypaść przy takim aucie i przebiegu?

mają także parę tysięcy tańsze Astry IV Enjoy ale z dieslem 1.7 CDTI - ale rzekomo go nie polecacie ;)

z ceny odliczę połowę VATu i reszte się wrzuci w koszty (prowadzę firmę) więc wyjdzie jakąś 1/4 taniej niż normalnie; no i wydaje mi się że pewniejsze auto od 1 właściciela, który nie kręcił licznika, ma pełną książkę itd. niż od pana Mietka z komisu - czy mylę się?

EDIT:
ewentualnie mają też Astrę IV Enjoy 1.4 benzyna 140 koni z fabrycznym LPG, z przebiegiem 148 tysięcy, rocznik 2014 - oczywiście tańsza

diesel daje chyba jednak większą frajdę z jazdy no i boję się perypetii z instalacją gazową, która ma już troche kilometrów zrobione

spalanie też chyba będzie podobne

a Wy co radzicie? 8-)
Ostatnio zmieniony 16 sie 2018, 15:42 przez mikun, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#2360

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Ciężko powiedzieć co wybrać.
Pewno wersja Cosmo ma więcej udogodnień, lepsze materiały, lepsze wygłuszenie kabiny itp. itd.
Silnik z gazem fabrycznym jest lepiej dostosowany do tego paliwa ( np: utwardzone gniazda zaworowe)niż gdybyś sobie sam założył. Najlepiej przejedź się jednym i drugim. Oczywiście przegląd przed zakupem to podstawa.
Powodzenia. ;)

ODPOWIEDZ