Zakup Astry G - pytania, porady, opinie.

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
luckyboy

Astro-maniak
Posty: 893
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:26
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra H 1.7 CDTI Edition
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Pomocny: 15 razy

Zakup Astry G - pytania, porady, opinie.

#1571

Nieprzeczytany post autor: luckyboy »

Na pewno omijalbym stare diesle, jeżeli już to tylko benzyna/benzyna+LPG, bo jak na niebiesko nie dymi, to problemu nie będzie. Starego klekota w mróz możesz nie odpalić, silnik iskrowy jest bezpieczniejszy.

Awatar użytkownika
zajceneger

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:06
Imię: lukasz
Auto: astra 1.2
Silnik: x12xe
Województwo: Zagranica - Azja

#1572

Nieprzeczytany post autor: zajceneger »

Lokalni Janusze zachwalaja te Passaty, ale szczerze też do starych diesli nie mam zaufania, ciekawe jak lykaja paliwko od sąsiadów :) obawiam się kosztów eksploatacji, u mnie przede wszystkim ekonomia, dlatego mój pierwszy strzał - Astra, wiadomo Passat to już nie jest taboret, ale człowiek ma jeszcze inne wydatki jakby mógł to by wydał nawet i 20 ale poza jazda jeszcze trzeba żyć. A wiecie może jak rozpoznać motodoktora?:) da się?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#1573

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Passat B5 był świetnym samochodem. Teraz jest zwyczajnie stary i wszystko moze sie dziac,a przez to,że były pancerne to nikt nic nie robil i dziś są zajechane trupy.
Pierwsza B5tke miałem w 2007 roku,ostatnia w 2014 (miałem od 1.9tdi vp110 z 96' przez pompę z 2000', 1.9pd 130 tiptronic 01, 2.0fsi 03' oraz 2005 2.0tdi) więc na B5 zjadłem zeby,to super auta ale już stare....
Ludzie boją się tego zawieszenia.....niepotrzebnie.
Tylko nie wiem,czy za 5k nie będzie to trup.

Zdrowy odwdzięczy się fajna tania jazda....

Stare a3 tez miałem...super wspominam ekstra auto.

Octavia jest nudna Ale do bólu poprawna z całego zestawienia będzie najmniej skatowana.

Co ja bym zrobił....


Poszukal jakiegoś klubowego,forumowego Lanosa 1.6 16v z Klima w stanie igła i cieszył się tanim w eksploatacji dobrym wozem.

EDIT:
Albo takie coś...
[External Link Removed for Guests]

Jeździsz dwa lata tylko paliwo lejesz.
Nie żal wyzlomowac i kupić inne,a to przyzwoite auto.

Z budżetem 5k szukać fury prostej w jak najlepszym stanie,ale tak właśnie szukasz więc passata bym odpuścił....
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#1574

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Ja zastanowiłbym się w tej kasie czy nie znaleźć ładną nubirę z klimą i gazem bez rdzy, teraz można to często trafić od pierwszego właściciela i jak nie jest to zatyrane na budowach kombi to spokojnie spełni rolę taniego dupowozu na jakiś czas. Oczywiście słabiej w środku tego auta niż w astrze G ale można tanio wyjąć samochód technicznie naprawdę trzymający się całości i z motorem 2.0 naprawdę daje radę.
Sam co prawda z braku laku kupiłem za taką kasę passata b4 2.0 z gazem, ale nic co by się nadawało do użytku innego w mojej okolicy na szybko nie było.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2018, 15:02 przez marek87mat, łącznie zmieniany 3 razy.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
zajceneger

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:06
Imię: lukasz
Auto: astra 1.2
Silnik: x12xe
Województwo: Zagranica - Azja

#1575

Nieprzeczytany post autor: zajceneger »

A co myślicie o leganzie?

EDIT:
No powiem szczerze Nubira ciekawa opcja, szczególnie te nieco nowsze i te z pod szyldu Chevroleta :)

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#1576

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Nie wniose nic do tematu....Ale raz miałem styczność z Leganza. Podczas jej prezentacji.....
Miałem chyba 10 lat.... Byłem z rodzicami.... Granatowa,skórzana tapicerka....patrzyłem na nią,piękne duże auto,ale jakie.... Byłem zafascynowany, taka fura....nigdy takiej nie będę miał....co za woz....

Ale.... Wychodzac...na parkingu stała biała Supra mk4 3.0 twin turbo.... To był chyba 97 rok....

Nie mogłem spać przez te auta.... Jakie to fajne czasy....

Sorki za ot :)
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
luckyboy

Astro-maniak
Posty: 893
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:26
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra H 1.7 CDTI Edition
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Pomocny: 15 razy

#1577

Nieprzeczytany post autor: luckyboy »

Ja pamiętam jak miałem 10 lat to na mieście zobaczyłem Xedosa - ale to auto robiło wrażenie.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#1578

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Xedos/cronos piękne auta. Świetne linie.

Jak już robimy offtop, w 97r sąsiad mojego dziadka przywiózł z Canady Maxime QX i Dodge Vipera GTS....srebrnego.... Nie potrafię powiedzieć jakie to robiło wrazebie,ale jakis kosmos....mój tato miał wtedy Opla z 1982....

znajomy miał wtedy Omege 92' wiśniowa wersja CD Diamond, drugi sierre xr4i cosworth....

Jak ja chciałbym być dorosły w tamtych czasach, a miałem 10 lat :)
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
zajceneger

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:06
Imię: lukasz
Auto: astra 1.2
Silnik: x12xe
Województwo: Zagranica - Azja

#1579

Nieprzeczytany post autor: zajceneger »

Hehe dobra sugestia, inteligentnien:)
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 9:07 przez zajceneger, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 861235

#1580

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Na samym tylko OLX masz 567 samochodów w całym kraju pod hasłem Niemiec z silnikiem benzynowym i według wyszukiwarki nieuszkodzone w zakresie cenowym od 3000 zł do 5000 zł.

Ja w tym zakresie cenowy zupełnie pomijam rocznik, rocznik nic nie oznacza, liczy się stan w jakim jest auto.

Można oszaleć...

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT:
Przebiegi trzeba między bajki włożyć.
Szukać sprawdzonych prostych silników które nie piją oleju, wytrzymują spore naloty i tanie w naprawie jakby co, bo nie raz buda się trafi że naprawdę zadbana i bez rudego to i ten silnik z czasem warto ogarnąć.

Ale gruzy...

Niektóre bardzo ciekawe ;)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 13:17 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ