Zakup Astry G - pytania, porady, opinie.

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
zajceneger

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:06
Imię: lukasz
Auto: astra 1.2
Silnik: x12xe
Województwo: Zagranica - Azja

Zakup Astry G - pytania, porady, opinie.

#1581

Nieprzeczytany post autor: zajceneger »

Cordoba 2001 1.9 SDI mi wpadła za małe pieniądze

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#1582

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Pancerne auto,kompakt z wielkim bagaznikiem :)
Motor nie do zabicia. Miałem kiedyś Octavie 1.9 sdi 03' :) na miasto okzl,ale w trasie brakuje mocy.

Bardzo lubię to nadwozie, szczególnie deskę i przód. Ogólnie lubię Seaty. Pokaż jakieś fotki.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Usunięty użytkownik 861235

#1583

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Obrazek

Środek chyba taki, no bardzo bardzo odświeżony (tu jakiś wypas, kubły i elektryka)
Obrazek

Taka będzie, tylko 3 lata produkcji przed następnym modelem, Typ 6K GP01
1.9 SDI klekot na bezpośrednim wtrysku na pompie, pewnie trochę dopieszczony nowszym osprzętem z racji liftu i roku.
Dwa kody silnika AGP, AQM
Moc 68 PS przy 4200 obr.
Moment 133 Nm przy 2200 do 2600.
V-max 161 km/h
Do sety w 17,2 s
Średnie spalanie 5,1 l D
Dość lekkie autko, w końcu na Polo 6N jakby nie patrzeć 1040–1211 kg
Nadmuchany segment B chociaż to kompakt niby.
Bliżej mu do Polo jak do Golfa 4, no Golf 3 bardziej?
No bo Lupo czy Arosa to segment A chyba?

Mowa o sedanie bo był i w kombi tyż.

Można domniemać prosty swap na wersję z Turbo bo wychodzi że ten sam blok i parametry.
Stopień sprężania ten sam ciągle.
Ale osprzęt i wiązki to zupełnie inna bajka, więc ostudziłbym zapał, bez kompletnego dawcy problem pewno z pierdołami.
Na pewno nie jest tak że tylko turbo dołożone, wszystko w około silnika inne.
Skrzynia tylko 5-tka nawet w najmocniejszej z Turbo.
Co ciekawe najmocniejsza najmniej pali :o 4.9 w mieszanym według danych, kod silnika ASV
SDIturbo.jpg
Tylko żeby nie było że tu VAG-a promujemy to wrzucam porównanie z silnikami Diesla w AG.
Y22DTR robi wrażenie swoim momentem i spalaniem niestety też, ponieżj 6 l nie zejdzie.
Do Omegi to wsadzali...Ostatni chyba klekot na pompie w Oplu, no najmocniejszy w AG jakby nie patrzeć.
Gdiesle.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 17:21 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#1584

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Normalny środek :)

Asv to 110KM pompa. Ibize 90tke zrobiona na 168KM miał mój kolega w roku 2006....jego auto było z 2002...ale to szło....

Mój znajomy miał Ibi Cupre w tej budzie, żółta 1.8T 360KM... Auto miał w roku 2004/5....

Ibiza/Cordoba to bliźniak Polo/Fabii, ta sama płyta
Golf 4 to Seat Leon, A3,octavia

Lupo to to samo co Arosa.
Sdi ma najostrsejszy wałek, wkładając go do tdi no właśnie Asv można wyżej kręcić motor.


Co do 2.2 Opla. Ludzie narzekają... W roku 2011 miałem Saaba 93 z roku 2004 z ta jednostka, rewelacja.
Elastyczny,wygodny i bardzo ekonomiczny. 5.5 w trasie jadąc do 130kmh jak najbardziej osiągalne. 210 zegarowe bez problemu jechał.

Bardzo,ale to bardzo dobrze wspominam tego schaba 2.2TiD...
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
zajceneger

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:06
Imię: lukasz
Auto: astra 1.2
Silnik: x12xe
Województwo: Zagranica - Azja

#1585

Nieprzeczytany post autor: zajceneger »

Witam, tak dokładnie wygląda, ma nawet klime (działająca!) i pelna(!) historie, jest to wersja vario, porobiłem zdjęcia i coś powrzucam. Wszystko fajnie tylko hałasuje ten silnik niemiłosiernie, ledwo cokolwiek słychać. Dymic nie dymi ogoolnie moim zdaniem okazja była, drobna blacharke będzie trzeba porobić, podłoga cała njepordzewiala, progi są. Demon prędkości to to też nie jest ale jak tak sobie przeliczyłem, to wygląda na to że eksploatacja będzie tańsza niż na gazie :) ajak by się doliczylo jakieś paliwko od sąsiadów to powiem szczerze jest dobrze :)

EDIT:
W ostatecznym rozrachunku to i może nawet plus że jest to vario. Ciekaw jestem coś o tym silniku bo ciężko znaleźć żeby cokolwiek się w nim sypalo, na pierwszy rzut oka miota nim jak szatan ale te diesle tak mają, widzę że chyba bloczek pompy wody jest lekko zcentrowany. Te koło pasowe najbliżej od frontu po lewej na samym wierzchu. (można to to jakos wyciszyć?)

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#1586

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Nimi nie rzuca coś jest nie tak.

U mnie w Octavii tak było,głośna,rzucalo,dymila po odpaleniu. Winny był rozrząd,przeskoczył,na nowym chodziła ok. :)

Jechałem kiedyś Polo 6n 1.9sdi do Berlina ;)


[External Link Removed for Guests]
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
VyznR

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2018, 12:04
Imię: Grzegorz
Auto: Laguna GT
Silnik: F4RT
Województwo: kujawsko-pomorskie

#1587

Nieprzeczytany post autor: VyznR »

Dzień dobry, nie będę zakładał drugiego tematu, mam szybkie pytanie czy ktoś z was może kojarzy ten samochód? Wpadł mi w oko,
[External Link Removed for Guests]

na zdjęciach wygląda przyzwoicie, ale na zdjęciach to da się zrobić tak żeby każdy wyglądał przyzwoicie ;) Mam kawał drogi i szkoda na marne jechać stąd moje pytanie...
Ew. jeżeli chodzi o Ople to jestem zielony wiec jeżeli macie jakieś sugestie uwagi co do tego samochodu lub na co zwrócić uwagę to będę wdzięczny :mrgreen: na cenę nie patrzcie, jest trochę niższa, dałem link do starego ogłoszenia bo są lepsze zdjęcia...
Ostatnio zmieniony 11 paź 2018, 12:14 przez VyznR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zajceneger

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:06
Imię: lukasz
Auto: astra 1.2
Silnik: x12xe
Województwo: Zagranica - Azja

#1588

Nieprzeczytany post autor: zajceneger »

Witam
A jak myślicie czy opłaca się wymieniać Astre g 1.2 1998 (notabene kiedyś już jedna taka mi się trafiła ale postanowiłem nie remontować), po hmmm w miarę dużym remoncie silnika, tj rozrząd regulacja zaworów wymiana upg, czyszczeniu wewnatrz, regulacji globalnej, który chodzi w miarę okej, tzn w miarę bo widzę że z tym silnikiem to niestety jest bardzo nieprzewodywalnie sam łańcuch wymieniłem... Dwa razy ratuje mnie to że mam sporo znajomych mechaników, pozatym polatalem sobie w niej blacharke, i zatrzymalem się na kosztach w miarę akceptowalnych gdyz sam samochód nabyłem za bezcen, a mam okazję na zadbana Audi A4 b5 1.6 1997, wygląda na bezwypadkowe, silnik chodzi rowniutko, rdzy jakoś nie widać.. Zachodze więc w glowe nad tym silnikiem, czy nie jest to jakaś mina, myślę też o kosztach eksploatacji, i na co poza zawieszeniem i blacha w takim meksykańskim wozie zwrócic uwagę, czy będzie to godny zastępca Astry pod względem kosztów eksploatacji :)

astra 1.2 wiadomo nie jest to najlepszy wariant z Asterixow, zupełnie natomiast niewiem czego się po tym silniku 1.2 spodziewać, czy jak już jest zrobiony to wzorem 1.4 będzie chodzić nawet jak buda zgnije, i się posypie, czy lepiej pozbyć się póki działa :),

Dodano po 3 minutach :
Natomiast oczywiście seat chodzi pancernie :)

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#1589

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

audi bedzie lepszym autem, poza zawieszeniem(aluminiowe) .
Co do 1.2 wbrew pozorom to dobry silnik, tyle ze troche za słaby do astry.
1,6 z grupy vw palą duzo. Kumpel ma ZA 1.8 i golfa 1.6 Plusa, i golf pali zdecydowanie wiecej niz ZA.

Awatar użytkownika
zajceneger

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:06
Imię: lukasz
Auto: astra 1.2
Silnik: x12xe
Województwo: Zagranica - Azja

#1590

Nieprzeczytany post autor: zajceneger »

Słaby to on jest, ale dobry że w sensie niezawodny?


Ostatecznie podarowałem sobie to Audi, trochę blacharki do roboty gościu nie chciał wjechać nim na kanał, zawieszenie, naklejki sugerujące firmowa przeszłość samochodu, przyjechałem oglądać samochód już był odpalony,

ODPOWIEDZ