Zakup Astry G - pytania, porady, opinie.

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
Sonix96

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2016, 23:29
Auto: Astra G
Silnik: Z12XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

Zakup Astry G - pytania, porady, opinie.

#1301

Nieprzeczytany post autor: Sonix96 »

pozwolicie, że się podepnę pod temat. Jestem w trakcie poszukiwań 2 Astry w domu. Przeglądając sieć trafiłem na te autka
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Co o nich sądzicie?

dhaeraow

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2016, 10:37
Auto: Astra G kombi
Silnik: Z18XE
Województwo: pomorskie

#1302

Nieprzeczytany post autor: dhaeraow »

Witam, rozglądam się za Astrą w kombi i wszędzie można dostać "od ręki" 1,6 16V. Z tego co mi wiadomo to silnik na tle pozostałych raczej nieciekawy. W okolicy jest jedna lub dwie 1,6 8V, silnik nie do zdarcia ale trochę mało kuców. 1,8 Z18XE jak na lekarstwo, ale jest parę X18XE1 (z tego co pisze wiki to nie było X18XE w G). Jak to wygląda z tymi silnikami? Gdzieś wyczytałem że potrafi się sterownik sypnąć, albo przepustnica/EGR? Jak to wygląda w waszych autkach?

Na oku mam np ten egzemplarz:
[External Link Removed for Guests]

Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Rutek23

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2016, 22:08
Imię: Marcin
Auto: Astra H 1.7 CDTI
Województwo: dolnośląskie

#1303

Nieprzeczytany post autor: Rutek23 »

Witam serdecznie.
Pytanie prośba. Czy warto kupić taką astrę z tym silnikiem. W tej cenie, z tego co widac to troche lakierniczej roboty jest. Ale na wygladzie na chwile obecna mi nie zalezy :)

[External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#1304

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Nie cena, nie samochód, do tego jeszcze handlarz sprzedaje.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#1305

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Rutek23,nie bardzo wierze w przebieg auta.Niemiec ,nie po to kupuje diesla,zeby stal,tylko jezdzil.Srednio ,u nich przebiegi to 20-20tys.rocznie,to przelicz.Poza tym,to jakis komis ,wiadomo zarobic musza.

EDIT:
dhaeraow.W tym przypadku,rowniez ,nie wierze w ten przebieg.Ogloszenie wyglada,na handlarza,a cztero-letni gaz,mogl juz zrobic tam ,male spustoszenie,oczywiscie,w zaleznosci ,od uzytkownika.

Awatar użytkownika
sheryf1979

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2016, 11:16
Imię: Marcin
Auto: Opel
Województwo: łódzkie

#1306

Nieprzeczytany post autor: sheryf1979 »

Witam po raz drugi wszystkich
Nie jestem posiadaczem astry ale wlasnie sie przymierzam do zakupu.
Szukam kombi benzynka w łódzkim czy ktos cos moze polecic
Budżet 8-10 tys.

Awatar użytkownika
brt0555

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2016, 15:06
Imię: Bartek
Auto: Szukam
Województwo: łódzkie

#1307

Nieprzeczytany post autor: brt0555 »

Cześć!

Ma ktoś z forumowiczów Astre G na sprzedaż w okolicach łódzkiego? Szukam i znaleźć nie mogę, bo wiele od handlarzy zajeżdżonych, zależy mi na klimie, 5 drzwiach i silniku pod gazu lub już z instalacją gazową.

Byłbym wdzięczny za informacje!

Awatar użytkownika
wiktoras

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2017, 18:50
Imię: wiktor
Auto: nie mam
Województwo: kujawsko-pomorskie

#1308

Nieprzeczytany post autor: wiktoras »

Witam przymierzam się do kupna astry G mam parę pytań co do tego samochodu. A więc czy dobrze znosi on instalacje gazowa (staga) i czy to prawda ze pali olej jak smok ojciec mówi żebym tylko nie brał astry ale szczerze mówiąc podobają mi się będzie to mój 1 samochód myślałem o wersji 1.6 16v ale bardziej przekonuje mnie wersja 2.0 16v [External Link Removed for Guests] na co warto zwrócić uwagę przy kupnie astry oraz czy naprawdę inna buda nie będzie lepszym wyborem np volvo s40 [External Link Removed for Guests] czy może vectra B budżet max do 4-5k gazu nie musi być odrazu mam zamiar dogadać się jakoś w ratach z gazem na [External Link Removed for Guests] oraz może był ktoś tam i zakładał gaz tak propo ta astra co wysłałem kusi mnie żeby ja kupić przebieg na miesiąc około 2k KM jeżdzę codziennie do szkoły na samochodach znam się coś nie coś ale nie za dużo dlatego przydała by się jakaś podpowiedz i czy jest w miarę tania w utrzymaniu
pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
endrjucaman

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2015, 22:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1.6i 16V
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#1309

Nieprzeczytany post autor: endrjucaman »

Nie będzie palił jak smok. Ja mam 1.6 16v i prócz lekkiego brania oleju(bierze niemal każdy ecotec) jest w porządku. Jeżeli nie zależy Ci na osiągach tylko kosztach eksploatacji to szukaj 1,6 8V - ma bezkolizyjny rozrząd i pracuje dobrze nawet na mieszalnikowej instalacji.

Na co patrzeć? To stare samochody, więc co nieco na pewno będzie wymagało interwencji. Bezwypadkowość, korozja, ogólne wyeksploatowanie Nawet najtańszy miernik magnetyczny pokaże czy auto było szpachlowane, czy nie.

Co do Volvo - S/V 40 to średnio udane modele. Powstawały w kooperacji z Mitsubishi i Renault, produkowano je w Holandii i nie są to już te pancerne Volvo. Jak Volvo to tylko 850 8-)

Jeszcze jedno - ta czarna, którą podałeś w linku "śmierdzi trupem" ale żeby się przekonać trzeba ją obejrzeć, bo ze zdjęć to tylko wróżbita Maciej Ci powie co i jak. 8-)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2017, 10:03 przez endrjucaman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wierzchoł

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2017, 18:02
Imię: Kacper
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#1310

Nieprzeczytany post autor: Wierzchoł »

Kłaniam się nisko wszystkim forumowiczom.
Zwracam się do was z prośbą oceny samochodu. Wiadomo, że niewiele można powiedzieć na temat auta po samym ogłoszeniu. Byłem dzisiaj obejrzeć auto u handlarza, ale całkowicie mi się nie spodobało. Wpadło mi natomiast w oko inne, miałem nawet okazję się nim przejechać. Oto link :

[External Link Removed for Guests]

Nie znam się zbyt mocno na samochodach, człowiek który nam je pokazywał powiedział, że był malowany jeden bok (chyba lewy). Oprócz tego blacharsko wyglądał okej, elementy spasowane, w bagażniku wszystkie spawy wyglądały na seryjne, progi zdrowe, nigdzie nie widać rdzy. Co do silnika, to powiedział, że samochód stał dłuższy czas nieodpalany ale mimo to odpalił ładnie, ale zauważyć się dało delikatne falowanie na zimnym silniku ale po jeździe i przełączeniu na gaz pracował ładnie i równo. Gaz firmy Zavoli, butla zmieniona już na polską. Co myślicie? Czy cena nie jest zbyt wysoka? Na czym ewentualnie próbować coś utargować? Nie ukrywam, że mi się spodobała, ale emocje nie są dobrym doradcą,
Z góry dziękuję za zaangażowanie w pomocy.

ODPOWIEDZ