Zakup Astry Twin Top

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

Re: Zakup Astry Twin Top

#391

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Pytałes czym udokumentowany przebieg? 300km po jedno auto troche duzo. Swieżo wstawione lpg., i sprzedawane auto moze sie zdarzyc. Zapytaj na jakich komponentach lpg, czy nie najtanszych....

kyruu

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:01
Imię: Ariel
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#392

Nieprzeczytany post autor: kyruu »

Tak podobno udokumentowany. A jest ktoś na forum co mógłby mi szybko rozkodować Vin W0L0AHL6775057550

vwrafi

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2018, 12:05
Auto: Astra G Bertone
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#393

Nieprzeczytany post autor: vwrafi »

Jeśli to będzie pierwsza Astra Twin Top jaką będziesz oglądać, to lepiej zrób tak jak ja. Mianowicie umów kilka wizyt po drodze ( ja brałem promień +100km) i jedź je obejrzeć. Zobaczysz pierwszą i będziesz wiedział jak dach chodzi i jaki dźwięk wydaje. Pojedziesz po drugą i będziesz miał porównanie, czy dach wydaje podobny dźwięk przy otwieraniu do tego pierwszego, czy jednak coś zgrzyta. Albo wyjdzie, że w tym pierwszym coś zgrzytało a drugi chodzi ciszej. Ja skończyłem oglądanie na drugiej, gdyż była 3,3 raza lepsza niż ta pierwsza i już po trzecią nie jechałem.

Może po drodze podjedź do jakiegoś komisu w którym jest Twin Top i zobacz jak dach chodzi.

Generalnie ja kupowałem sobie raporty serwisowe, bez nich nie jechałbym żadnej obejrzeć. Straciłem na to 150zł, ale przy kwocie 20 000zł to tylko ułamek ceny i masz spokojną głowę jeśli chodzi o przebieg. Wypadkowość już trzeba samemu sprawdzić na miejscu, więc dobrze że masz miernik grubości powłoki lakierniczej.

Za darmo wyposażenie po VIN sobie tutaj sprawdzisz [External Link Removed for Guests]

kyruu

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:01
Imię: Ariel
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#394

Nieprzeczytany post autor: kyruu »

Dzięki kolego za radę. Super stronka z Vinem :) A tak zapytam po jakich stronkach kupowałeś historie pojazdu. Są jakieś stronki co zapłacisz i masz historie z zagranicy. Ja wykupiłem dziś na autobaza.pl i tylko jest kiedy został wprowadzony do kraju z jakim przebiegiem. Żadnej historii z zagranicy a podobno jest. I się okazało po Vinie że to model z jednostką 170 konną a nie 200 jak w ogłoszeniu.

vwrafi

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2018, 12:05
Auto: Astra G Bertone
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#395

Nieprzeczytany post autor: vwrafi »

No ja kupowałem od kogoś z OLX. Wchodzisz na OLX, wpisujesz sobie VIN OPEL, wchodzisz w ogłoszenie, wysyłasz wiadomość z VIN'em i pytasz czy istnieje historia serwisowa dla tego modelu. Wtedy koleś odpisuje ci, czy jest w stanie wydobyć historię czy nie. Jak tak, to wpłacasz mu 30,40 bądź 50zł i wysyła ci PDF z pełną historią.

Dodano po 10 godzinach 9 minutach 49 sekundach:
Kupiony?

kyruu

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:01
Imię: Ariel
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#396

Nieprzeczytany post autor: kyruu »

Jeszcze nie, jestem aktualnie na rozszyfrowaniu Vinu z OLX jak pisałeś. Poznam historie to wtedy będę wiedział czy warto jechać. Bo jak patrzyłem to od goscia do serwisu opla jest 60 km więc trochę sporo. Chce się przygotować przed zakupem żeby nie kupić jakiejś miny. Wiadomo wszystkiego nie da się sprawdzić .

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#397

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Kraj pochodzenia jaki tego auta?

vwrafi

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2018, 12:05
Auto: Astra G Bertone
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#398

Nieprzeczytany post autor: vwrafi »

Ja kupowałem u gościa, który się nazywa Michał i ma historie do Opel/Ford/Chevrolet. 30zł za Opla bierze i bardzo szybko odpisuje. Zakładam, że nawet w trasie by mi przesłał historię. Ja też chciałem jechać do serwisu Opla, ale po sprawdzeniu historii oraz przeglądzie na miejscu, przejechaniu się po dziurach ( sprzedający nawet namawiał, żeby jechać z nim w trasę 100km - :D poważnie) i obadaniu miernikiem stwierdziłem, że w tym konkretnym przypadku nie ma sensu jechać na stację.

kyruu

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:01
Imię: Ariel
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#399

Nieprzeczytany post autor: kyruu »

Historia sprawdzona auta. Ostatni wpis w oplu auta 2011.08-41 tys . W 2016 w Polsce miał 10800 jak przyjechał. Wydaje się przebieg autentyczny według mnie. W środe jade do gościa jak się okaże bez wypadek jak pisze i na stacji diagnostycznej nie będzie miał wycieków to biorę go. Jak coś to będę w plecy 150 zł paliwo :D

vwrafi

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2018, 12:05
Auto: Astra G Bertone
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#400

Nieprzeczytany post autor: vwrafi »

A który to samochód? Możesz wysłać na prv jak się boisz, że ktoś ci podkradnie furę :D

ODPOWIEDZ