Pomoc przy zakupie BERTONE

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
Grabson

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2016, 17:07
Auto: Astra G
Województwo: pomorskie

Pomoc przy zakupie BERTONE

#101

Nieprzeczytany post autor: Grabson »

Heej! :) Przymierzam się do zakupu Bertonki. Czy za 8-8,5 tys. znajdę w miarę dobry egzemplarz z silnikiem 1.8 125 KM w wersji Linea Blu? Z tego co widzę to tych Opli w wersji coupe ogółem jest mało :/
No i już trochę negatywnych opinii nt. silnika 2.2 przeczytałem, ale co sądzicie o czymś takim (link poniżej)? Ponoć silnik był wymieniany i teraz na tym nowym jest przejechane 80 tys. km. Ja dużo nie jeżdżę, przez ostatnie 10 miesięcy zrobiłem 5 tys. km.
[External Link Removed for Guests]

Zoe

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:18
Imię: Maciej
Auto: Nextra
Silnik: X16SZ + Nexia
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#102

Nieprzeczytany post autor: Zoe »

Cześć!

Czy jest tutaj ktoś z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego, kto kojarzy samochód lub mieszka w pobliżu i mógłby podjechać i rzucić okiem? Oczywiście odwdzięczę się za taką pomoc!

Auto wygląda nawet znośnie, choć brak mu oryginalnych lusterek OPC, spoilera i oryginalnych felg, co sugeruje, że był jakiś dzwon, ale... No cóż, auto jest w moim wymarzonym setupie - arden blue i Recaro.

Tutaj ogłoszenie:

[External Link Removed for Guests]

Czy jest tutaj ktoś kto miałby blisko i mógłby podskoczyć rzucić okiem na samochód? A moze macie jakieś uwagi?
"lewy cztery za chałupę" :)

Awatar użytkownika
michal12635

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2017, 17:16
Auto: Astra G coupe Bertone
Województwo: podkarpackie

#103

Nieprzeczytany post autor: michal12635 »

Witam wszystkich
Przymierzam sie do zakupu Astry G Coupe Bertone. Znalazlem juz nawet egzemparz ktory mnie interesuje.
Vin rozkodowany i jest tam informacja :

ZQ8 Pakiet zawieszenie sportowe (zawiera IDS, ESP, przełącznik sport, podwozie sportowe)

Moje pytanie jest nastepujace czy te informacje swiadcza o tym ze mam zawieszenie ktore zmienia twardosc czy tylko sysytem zmieniajacy charakterystyke silnika czy moze oba te systemy ?
Czy ewentualnie majac ten system zmieniajacy zawieszenie mozna kiedys przy wymianie np amorkow go usunac lub zalozyc zwykle amorki i nie korzystac z tego systemu ?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
Venquence

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:35
Imię: Michał
Auto: Asdf
Województwo: podlaskie

#104

Nieprzeczytany post autor: Venquence »

Witam, otóż w niedługim czasie planuję zakup Astry G Bertone - mam do Was pytania odnośnie najsolidniejszych wersji silnikowych (tak, wiem - nie ma ich za wiele), na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie w.w samochodu oraz koszty jego eksploatacji (chodzi mi głównie o części i ich dostępność).Dodam, że budżet jakim dysponuję ocyluje w granicy 10tyś zł.

Jeśli nie trafiłem w odpowiedni dział to prosiłbym o przeniesienie tematu na odpowiednie miejsce.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 13:44 przez Venquence, łącznie zmieniany 3 razy.

lewy9767

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2017, 19:41
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

#105

Nieprzeczytany post autor: lewy9767 »

Witajcie, powoli zamierzam się do zmiany z mojej obecnej Astry G 1.6 16V wersja kombi na również Astre G ale w wersji Bertone z silnikiem 1.8 16V 125KM również z instalacją LPG. Czy któryś z klubowiczów posiada taki model Astry i mógłby sie podzielić opinią na temat tego silnika jak i ogólnych wrażeń z jazdy ,,Bertoną". Koszta eksploatacji są podobne czy różne? Ceny części są również tak dostępne jak do wersji kombi/sedan/hatchback? Czy jednak wybrać większy/mocniejszy silnik? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

lewy9767
Opel Astra G
1.6 16V Pb+LPG

Połączyłem z istniejącym tematem.

/marwisn/
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 5:43 przez marwisn, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 830064

#106

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

lewy9767 pisze:QR_BBPOST Czy jednak wybrać większy/mocniejszy silnik?
Oczywiście! Przecież taka zmiana to żadna istotna różnica w osiągach.

Usunięty użytkownik 861235

#107

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Niemiecka wiki, przetłumacz sobie w google tłumacz czy gdzieś, jest co nieco info, gdzieś w połowie przy Coupe.

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 1:28 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 1 raz.

LUK

Klubowicz AKP
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#108

Nieprzeczytany post autor: LUK »

Witajcie, miał ktoś może do czynienia z którymś z tych samochodów?
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Ta druga jakoś podejrzanie tania :P
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

Awatar użytkownika
urbanos

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2018, 11:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Województwo: śląskie

#109

Nieprzeczytany post autor: urbanos »

Witam,
jestem nowy na forum, planuję kupić Astrę G bertone, mój budżet to 10 000 zł, szukam modeli z silnikiem 1.8 16V 116KM lub 125KM benzyna, przebieg poniżej 250 000 km. Co myślicie o tym egzemplarzu [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; auto było w 2005 roku sprowadzane z Niemiec.

Awatar użytkownika
Hesus

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:14
Auto: Astra G Bertone
Województwo: łódzkie

#110

Nieprzeczytany post autor: Hesus »

Witam,

Chciałbym sprawdzić Astre G 1.8 Bertone u jakiegoś mechanika. Czy poleca ktoś jakiegoś w okolicach Grodziska Mazowieckiego?

ODPOWIEDZ