Pomoc przy zakupie BERTONE

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
LUK

Klubowicz AKP
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Pomoc przy zakupie BERTONE

#71

Nieprzeczytany post autor: LUK »

To chyba linea rossa czy jakoś tak jeśli się nie mylę była to jedna z wersji specjalnych
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

Awatar użytkownika
Rosterq

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:46
Imię: Karol
Auto: jeszcze nie mam
Województwo: wielkopolskie

#72

Nieprzeczytany post autor: Rosterq »

Zgadza się linea rossa. Nie wygląda najgorzej, a i będzie się na pewno wyróżniać. (w końcu tylko jakies 500 egzemplarzy jest)

Co do sprawdzenia na ciepłym silniku, to wiadomo, że trzeba się tym autem przejechać, natomiast raczje wątpie, że zrobimy nim 30 km, żeby sprawdzić, jak chodzi rozgrzany :O
Będę jechał go być może kupić w tym tygodniu z kolegą, który jest mechanikiem, więc wydaje mi się, że on będzie ogarniał temat i zobaczy jak będzie coś nie halo :) Po silniku widać, że zakurzony, ciekawe jak wygląda na dole, jeżeli nie bierze oleju to będzie super... i budzi nieco watpliwości ten przebieg... ale zawsze to będzie jakieś ryzyko co nie.

lukaszys

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 06 lip 2014, 21:58
Imię: Łukasz
Auto: Astra H GTC
Silnik: z20lel
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Pomocny: 1 raz

#73

Nieprzeczytany post autor: lukaszys »

20 minut pracy silnika i wystarczy żeby go w pełni rozgrzać. 30 km to przesada. temperaturę roboczą osiągnie po 10 a i na postoju go zagrzejesz zapewne.

Awatar użytkownika
Rosterq

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:46
Imię: Karol
Auto: jeszcze nie mam
Województwo: wielkopolskie

#74

Nieprzeczytany post autor: Rosterq »

Ok, DZIEKI, wezme to pod uwage. Pewnie i ja sie przejade kawalek i kolega kawalek.

A robi się tak ze np na jedynce albo na luzie wciska sie gaz na maksa zeby zobaczyc jak skacza obroty albo jak spadaja? Czy jak silnik chodzi?

ryba1

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 24 mar 2008, 15:41
Imię: Krzysiek
Auto: AG,ZA,ZB
Silnik: Z20LET+,Z20LEH+
Województwo: śląskie
Lokalizacja: CGD/SB/KR
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#75

Nieprzeczytany post autor: ryba1 »

Rosterq pisze:QR_BBPOST Forumowicze, udało mi się wyselekcjonować Astre Bertone z silnikiem 1.8.
Astra ta jest z 2004 roku, niby ma przejechane 135 tysi ale kto tam wie. Posiadam dużo zdjęc tego auta, oczywiście planuje pojechać zakupić ją z kolegą mechanikiem, jednakże jest to DOŚĆ daleko, dlatego na pierwszy "rzut oka" może wam się rzuci coś w oczy co wskazuje na zły stan auta, albo co :) oczywiście to co widoczne dla oczu :)

wymieniane były z tych kosztowniejszych: chłodnica na DELPHI oraz wentylator klimatyzacji na SPAL (bo po kupnie się okazało, że nie działa).

KUPOWAĆ, NIE KUPOWAĆ ????? Nieco ponad 11 tysi :/ sporo jak dla mnie ale wydaje się być ładna i zadbana, a w jakiej kondycji jest silnik okaże się na miejscu.

nie wiem jak długo będzie widać galerie :/

[External Link Removed for Guests]

widać ktoś dołożył dodatkowy wentylator.nie żartuj że 11 tyś to dużo???myślisz że ktos odda dobre auto za grosze
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

[External Link Removed for Guests]

lukaszys

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 06 lip 2014, 21:58
Imię: Łukasz
Auto: Astra H GTC
Silnik: z20lel
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Pomocny: 1 raz

#76

Nieprzeczytany post autor: lukaszys »

Jakbyś mi wcisnął na jedynce gaz w podłogę a potem puścił szybko to wyprosiłbym Cię z samochodu lub jeśli byś coś spieprzył to bys za to bulił rzecz jasna :lol: Btw. Co ma na celu ten test? :lol: Jeśli chodzi o silnik to zobacz czy nie szarpie, czy nie dymi, czy cicho pracuje (te silniki są bardzo ciche na biegu jałowym jeśli są w pełni sprawne), czy nie ma przedmuchów w bagnecie i czy nie dmucha spod wlewu oleju i oczywiście czy nie ma oleju w płynie chłodzącym - ale na zimno sprawdzaj.

Awatar użytkownika
Rosterq

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:46
Imię: Karol
Auto: jeszcze nie mam
Województwo: wielkopolskie

#77

Nieprzeczytany post autor: Rosterq »

Ok, przyjąłem, zapisałem wielkie dzieki za rade lukaszys ;)

wiem, ze wentylator wymieniony na firme DELPHI, bo jest napisane w ogloszeniu :) I cos od klimy bo nie dzialala jak chlopak kupowal.... widac bystre oko :) ale dobrze dobrze :)

EDIT:
I g**** z tego wyszło... nawet nie zdążyłem się umówić, żeby jechać to auto kupić, a chciałem w tym tygodniu.... wczoraj przyjechał koleś - bez zastanowienia wziął od razu. Ja pi*****... pół roku poszukiwań w plecy.
3 DNI STAŁO to auto! 3 DNI! :(

Ale dziękuję wam wszystkim za pomoc, szybką i rzetelną :/

LUK

Klubowicz AKP
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#78

Nieprzeczytany post autor: LUK »

Czyli musiało być dosyć fajne nie raz trzeba reagować od ręki ;)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

lukaszys

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 06 lip 2014, 21:58
Imię: Łukasz
Auto: Astra H GTC
Silnik: z20lel
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Pomocny: 1 raz

#79

Nieprzeczytany post autor: lukaszys »

Zabierasz się za to jak pies za jeża, więc co się dziwisz :lol:

LUK

Klubowicz AKP
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#80

Nieprzeczytany post autor: LUK »

Dokladnie, dobry samochód długo nie czeka na nabywcę
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

ODPOWIEDZ