Pomoc przy zakupie BERTONE

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
Tobi

ex-Staff
Posty: 1457
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:34
Imię: Tobi
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Pomoc przy zakupie BERTONE

#1

Nieprzeczytany post autor: Tobi »

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem astry G 1,6 8v od 4 lat i przymierzam się do zakupu Bertone i teraz moje pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie. Bo przy obecnym samochodzie praktycznie silnik jest bezkolizyjny i nawet jak coś padnie to są groszowe sprawy. Przy Bertone już jest 16 v i nie którzy twierdzą że jest już mniej wytrzymalszy od 8v. Kolejne pytanie jaka jednostka napędowa bo czytając wypowiedzi to chyba taki najsensowniejszy silnik to 1,8 125 km bo na 2,2 147 km ( podobno są bardzo paliwożerne). Dużo nie jeżdżę bo do pracy w obydwie strony mam 6 km więc instalacja gazowa czy diesel nie wchodzi w rachubę tylko i wyłącznie benzyna. Bo ogłoszeń jest sporo ale trafić w dobrą sztukę to graniczy z cudem. Proszę o podpowiedzi jakieś linki mile widziane. Cena tak do 12 tysi

Awatar użytkownika
Tobi

ex-Staff
Posty: 1457
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:34
Imię: Tobi
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tobi »

Znalazłem coś takiego [External Link Removed for Guests] i czy warto ???

Awatar użytkownika
Kamillo0

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2014, 17:59
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: Kamillo0 »

Też bym się podpiął bo mam na oku ciekawą 1,8 115 KM ale tak myślę czy jest sens czy nie lepiej 125 ? Choć różne są opinie.
Tą co podałeś linka to tyle widzę, że maska krzywo spasowana wiec coś było, felgi brzydkie ale to już kwestia gustu i tył jakoś wysoko stoi albo to złudzenie. Nie wiem czy Ty lubisz skórę ale ja odrzucam wszystkie ze skórą, w lato parzy w tyłek a w zimę zimno. Resztę to byś musiał na miejscu ocenić.

Awatar użytkownika
Tobi

ex-Staff
Posty: 1457
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:34
Imię: Tobi
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tobi »

Znajomy przymierza się do zakupu i ma coś takiego na oku
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
i na dniach mam z nim jechać obejrzeć bo się bardzo napalił i teraz moje pytanie na co zwracać szczególną uwagę ? Widzę że jest turbo ( i teraz jak to jest w praktyce czyli koszta eksploatacji ). Czy np. nie lepiej szukać z motorem 1,8 125 km?

ryba1

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 24 mar 2008, 15:41
Imię: Krzysiek
Auto: AG,ZA,ZB
Silnik: Z20LET+,Z20LEH+
Województwo: śląskie
Lokalizacja: CGD/SB/KR
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ryba1 »

tobiS pisze:Znajomy przymierza się do zakupu i ma coś takiego na oku
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
nie polecam żadnej
tobiS pisze:i na dniach mam z nim jechać obejrzeć bo się bardzo napalił i teraz moje pytanie na co zwracać szczególną uwagę ?
na wszystko
tobiS pisze:. Czy np. nie lepiej szukać z motorem 1,8 125 km?
w tej kwocie radziłbym szukać 1.8.sam mam qp 1.8 na sprzedaż
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#6

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

Ryba może rozwiniesz myśl o tym niepolecam

Czemu nie polecasz? Tobie się nie wiszą?

Awatar użytkownika
Tobi

ex-Staff
Posty: 1457
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:34
Imię: Tobi
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tobi »

ryba1 pisze:nie polecam żadnej
Jak na administratora ACC to dałeś bardzo wyczerpującą odpowiedz :lol:

ryba1 pisze:w tej kwocie radziłbym szukać 1.8.sam mam qp 1.8 na sprzedaż
długo coś ja sprzedajesz ...

ale dobra nie będę tu robił ot i nie na takie odpowiedzi mi chodziło. Trochę poszperałem poczytałem i wynika na to że silniki te są spoko średnio do 180 - 200 tys. przebiegu a potem czeka gruntowny remont który do tanich nie należy. Do tego regeneracja turbiny itd. Tyle znalazłem i zostawiam trochę tych "goglowych" wypowiedzi dla osób które zastanawiają się też nad tym modelem. Ile w tym jest prawdy to nie wiem i zostawię to osobą co mają mieli styczność z tym silnikiem.

Czyli pozostaje 1,8 125 i też są opinie najróżniejsze...

ryba1

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 24 mar 2008, 15:41
Imię: Krzysiek
Auto: AG,ZA,ZB
Silnik: Z20LET+,Z20LEH+
Województwo: śląskie
Lokalizacja: CGD/SB/KR
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ryba1 »

tobiS pisze:
ryba1 pisze:nie polecam żadnej
Jak na administratora ACC to dałeś bardzo wyczerpującą odpowiedz :lol:

ryba1 pisze:w tej kwocie radziłbym szukać 1.8.sam mam qp 1.8 na sprzedaż
długo coś ja sprzedajesz ...

ale dobra nie będę tu robił ot i nie na takie odpowiedzi mi chodziło. Trochę poszperałem poczytałem i wynika na to że silniki te są spoko średnio do 180 - 200 tys. przebiegu a potem czeka gruntowny remont który do tanich nie należy. Do tego regeneracja turbiny itd. Tyle znalazłem i zostawiam trochę tych "goglowych" wypowiedzi dla osób które zastanawiają się też nad tym modelem. Ile w tym jest prawdy to nie wiem i zostawię to osobą co mają mieli styczność z tym silnikiem.

Czyli pozostaje 1,8 125 i też są opinie najróżniejsze...
już sobie sam odpowiedziałeś.po za tym 100 tyś przebiegu u handlarza.marwy sezon był ale powoli zaczynaja sie odzywać.do do LET-a to średnio 200 tyś i remont.niestety takie są realia.co do 1.8 zrobiłem nimi ponad 100 tyś km i raczej z nimi nie mam wiekszego problemu.po warunkiem że kupisz dobry egzemplarz
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
JackSparrow

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2015, 0:32
Imię: Jake
Auto: Volvo V40
Silnik: 2.0 T
Województwo: małopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: JackSparrow »

Witam, podepnę się żeby nie zakładać podobnego tematu. Z góry dodam, że jeśli chodzi o ople i silniki w nich (awaryjność, bolączki itd) jestem zielony.

Jestem zainteresowany kupnem Opla Astry Bertone 1.8 16v 116 km, proszę powiedzcie mi jakie bolączki trapią 1.8 16v 116 km i czy jest to awaryjna jednostka? i jak z kosztami utrzymania (np. wymiana rozrządu, spalanie)? Oraz czy dobrze znosi LPG?

pisiek

Astro-maniak
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2008, 9:16
Imię: Michał
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1/LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: pisiek »

JackSparrow pisze:Witam, podepnę się żeby nie zakładać podobnego tematu. Z góry dodam, że jeśli chodzi o ople i silniki w nich (awaryjność, bolączki itd) jestem zielony.

Jestem zainteresowany kupnem Opla Astry Bertone 1.8 16v 116 km, proszę powiedzcie mi jakie bolączki trapią 1.8 16v 116 km i czy jest to awaryjna jednostka? i jak z kosztami utrzymania (np. wymiana rozrządu, spalanie)? Oraz czy dobrze znosi LPG?

Mam ten silnik ale inna buda bo HB 3D, generalnie jestem zadowolony, niby tylko 116km ale radochę daje, mam LPG od około 15000 km i jest ok zero problemów w zasadzie, jedynie jaki problem miałem to cewka zapłonowa (DIS) jeśli nie masz na podmianę to ciężko sprawdzić bo wszyscy mechanicy (wymieniacze) są w stanie stwierdzić błąd cewki jak masz błąd w komputerze a taki nie zawsze występuje, ale ok cewka dobrej firmy kosztuje od 400, ja płaciłem 450 za valeo. Rozrząd około około 400 zł, mój silnik lubi sobie pochlać oleju, ale temat olewam póki co bo tragedii niema, podobno w tych silnikach czasami problem sprawia EGR ale u mnie na razie z tym spokój jest, ale wtedy masz czyszczenie/zaślepienie/wymiana. Regularna wymiana oleju i świec i powinno być ok. No i wymieniałem uszczelkę pokrywy zaworów ale to nic strasznego. Więcej problemów nie pamiętam.

Co do spalania... cóż... tragedii niema w trasie potrafi zaskoczyć w miarę niskie spalanie wiadomo zależy od nogi... w mieście to już różnie mi komputer pokazuje średnie 9l i tak by gdzieś było ale ja spokojnie raczej nie jeżdżę.

ODPOWIEDZ