Zakup Astry J - kilka pytań

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

Zakup Astry J - kilka pytań

#1

Nieprzeczytany post autor: domior »

Witam wszystkich. Jak w temacie planuje zakup Astry J nowej z salonu. Już sobie skonfigurowałem listę wyposażenia i będzie to wyglądać następująco:
Opel Astra J Sedan Active 1.6 115 KM Czarny metalik, oprócz standardowego wyposażenia będzie:
Lakier metaliczny
Pakiet Active (alarm, pakiet oświetlenia wnętrza, zapasowe koło, komputer pokładowy, skórzana kierownica wielofunkcyjna, tempomat i przesuwany podłokietnik)
Pakiet Active Plus (Radioodtwarzacz CD/MP3 600 IntelliLink. Światła do jazdy dziennej w technologii LED)
Klimatyzacja sterowana elektronicznie, dwustrefowa
Elektryczne szyby z tyłu
Podgrzewana kierownica + przednie fotele

Jeszcze nie byłem u żadnego dealera zapytać o wycenę takiej konfiguracji. Katalogowo wychodzi to 75650 minus rabat od Opla 7500 czyli 68150. Ile Waszym zdaniem mógłbym z tych 68150 ubić w salonie tak żeby opłacało się kupić?
W tym Radioodtwarzaczu CD600 jest Bluetooth. Czy jak połączę telefon z radiem za pomocą tego Bluetootha to będę mógł odbierać połączenia jakimś przyciskiem w samochodzie?
I ostatnie pytanie odnośnie komputera pokładowego, który jest w tym pakiecie active. Czy będą w nim wszystkie opcje odblokowane typu śr spalanie, zasięg itp? Od 2012 podobnież są nowe wyświetlacze gdzie można wyświetlać kilka pozycji naraz, czy w tym kompie z pakietu active też będzie się dało czy to dopiero w jakiś droższych wersjach jest możliwe? Czytałem trochę ten temat "komputer pokładowy" ale nie wiem w końcu od czego to zależy czy ma się wyświetlacz midlevel czy uplevel...
To chyba wszystko o co chciałbym na razie zapytać. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Zanim założysz kolejny temat zapoznaj się z układem działów i tematów na forum.
Przeniosłem do właściwego działu.
[External Link Removed for Guests]

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

Oj czytałeś, czytałeś ale chyba za mało i niezbyt dokładnie.
Co do ceny, to jednak wybierz się do jakiegoś salonu i poproś o wycenę. Będziesz miał punkt odniesienia. Potem możesz pokorespondować z salonami mailowo. W większości chętnie zrobią wyceny i odpowiedzą na szczegółowe pytania. Jak nie w jednym to w drugim.
Sprawdź czynie jesteś czasem w którejś z grup branżowych, które mają dodatkowe rabaty w Oplu. Można nawet dostać około 20 tys. rabatu w zależności od wersji i konfiguracji.
Po co Ci CD600? Planujesz dodatkowo kamerę cofania? Bo to tylko chyba po to jest jak ktoś chce zaoszczędzić i nie brać NAVI. Pomyśl czy nie wystarczy Ci spokojnie CD400, tu też jest BT. Albo możesz wziąć najlepiej pakiet flotowy, tam jest na pewno BT I full autoalarm.
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: domior »

Mam w Krakowie chyba 3 salony Opla to się wybiorę i zobaczę jakie ceny zaproponują. Niestety do grupy zawodowej nie należę. A słyszałem jeszcze o jakimś rabacie lojalnościowym jak się miało kiedyś opla albo ktoś z rodziny ma. Ile tego rabatu wtedy dają? Na stronie opla nic na ten temat nie znalazłem. A co do tego radia cd600 to być może zamontuję sobie kamerkę cofania nawet szczerze o tym nie myślałem ale jakby się dało to może kiedyś czemu nie. Chce je dlatego że podoba mi się ten wyświetlacz 7 cali w astrze, fajnie to wygląda. A Navi nie potrzebuje bo mam. A dopłacać 6k to trochę sporo tym bardziej że mam ograniczone środki na ten samochód.

Awatar użytkownika
StormChaser

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2015, 9:45
Auto: Astra J
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: StormChaser »

Lojalnościowy Opla to w tej chwili dodatkowe 2 lata gwarancji za zeta bodajże, z limitem 60 tyś km. Dodatkowego upustu nie ma

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Na rabat może mieć wpływ wiele czynników.

Przejedź sie po salonach i zobacz co maja na placu. Czasami trafisz coś co podejdzie Ci konfiguracyjnie, a dealer będzie chciał wypchnąc auto z z placu i może wtedy konkretnie zejść z ceny.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

CD 600 nie ma w standardzie Bluetootha, musisz dokupić ja osobiście wolałbym dołożyć i wziąć Navi 650 i biksenony. Oczywiście 650 w podstawie nie ma BT- opcja. Navi 650 ma przynajmniej nawigację. Ja za pakiet Top Cosmo (biksenony i Navi 650) dopłaciłem 5800 i nie żałuję biksenony w Astrze to najlepsza rzecz w tym samochodzie :lol:
Z drugiej strony popytaj czy jeszcze nie ma gdzieś w salonie auta z 2014 r - dodatkowy rabat. Ja tak właśnie kupiłem Diler jest w stanie ściągnąć taki samochód z innego salonu.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: domior »

Jak to CD 600 nie ma bluetootha? Przecież w cenniku jak byk piszę : Radioodtwarzacz CD/MP3 600 IntelliLink Zawiera: 6 głośników, łącza Bluetooth®, USB, AUX-in,wyświetlacz kolorowy 7”. Dlatego właśnie zdecydowałem się na pakiet Activ Plus bo kosztuje on 2500 a mam w nim CD 600, światła do jazdy dziennej LED i listwy ozdobne. A w standardowym CD300 nie ma ani bluetotha ani USB. Chcąc dobrać usb, bluetoth i światła led wyszło by mnie to 2400 więc lepiej dołożyć 100 i mieć lepsze radio bo 6 głośników i kolorowy wyświetlacz i dodatkowo listwy ozdobne. A najlepsze jest to że od roku produkcji 2015 wszystkie Astry z komputerem mają mieć wyświetlacz Uplevel Combi więc i Ja będę mieć. Autko już zamówione i w Kwietniu ma być odbiór.

Aras55

Astro-maniak
Posty: 383
Rejestracja: 28 kwie 2014, 14:05
Imię: Arek
Auto: Astra K
Silnik: B 14 XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#9

Nieprzeczytany post autor: Aras55 »

Jeśli mógłbym coś doradzić to w kwestii silnika. Miałem okazję jechać silnikiem 1.6 115km oraz tym 1.4 turbo. Jak na tą masę samochodu to 1.6 115 'nie jedzie'.
Dla mnie to była jakaś masakra jazda z tym silnikiem ;) Dlatego wybralem 1.4 turbo z większym momentem obrotowym. Fakt, narażam się na wydatki (turbina, koło dwumasowe) ale komfort jazdy jest dużo lepszy.
Ale z tego co widze już auto zamówiłeś ;)

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: domior »

Świadomie zamówiłem 1.6 115 KM. Do 1.4 T musiałbym dołożyć 5k więc wolałem za to sobie coś do wyposażenia dobrać, a 1.4 T też wcale szału nie robi.. Gdyby mi zależało na osiągach to nie kupowałbym nowego Opla Astry tylko za tą kasę bym kupił 6-7 letnie Audi czy BMW z silnikiem 300 KM. Nie kręcą mnie małe pojemności z których się na siłę wyciska moc. Jak kiedyś będę chciał mieć dynamiczny samochód to kupię coś z silnikiem V8 albo V12 to jest prawdziwa moc a nie jakieś turbo kosiarki. Byłem o krok od zakupu BMW 750 367 KM, ale stwierdziłem że póki co wolę mieć nowy samochód z salonu i wydawać pieniądze na rodzinę niż na ewentualne naprawy 8 letniego BMW 7 które do tanich nie należą.

ODPOWIEDZ