Zakup Astry J - kilka pytań

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
MaciekLomza

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2018, 13:19
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: podlaskie

Zakup Astry J - kilka pytań

#2211

Nieprzeczytany post autor: MaciekLomza »

Oglądałem jedną J-kę z wcześniej wymienionych ogłoszeń, silnik 2.0cdti 2014r. Ogólnie patrząc na sczeliny między elementami wyglądała ładnie, jedne drzwi malowane ok 180 mikronów. Środek nie zniszczony w stanie niemal idealnym.Na zimnym piszczał lekko pasek poza tym żadnych niepokojących dźwięków. Po przejechaniu sie wszystko ok ale gdy odkręciłem korek oleju leciał lekki dym, po wyjęciu bagnetu nie zauważyłem dymu. Silnik nie zmienił obrotów po odkręceniu korka czy wyjęciu bagnety. Dodam, że olej do wymiany, jego żywotność wynosiła 11%. Auto po leasingu , serwisowane w ASO ale niestety olej zmieniany co ok 30000. Aktualny przebieg 143tyś, rozrząd jeszcze nie zmieniany. Odpuszczać czy prowadzić do ASO lub mechanika na dokładniejsze przejrzenie? Auto bardzo mi się spodobało wizualnie z zewnątrz, w środku też jak dla mnie mega, ale co z mechaniką?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#2212

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Zrób płukankę, zalej porządnym olejem i lataj :)
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Dorka

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 23 lut 2018, 11:30
Imię: Dorota
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

#2213

Nieprzeczytany post autor: Dorka »

MaciekLomza Dobrze żeby była chociaż roczna rękojma na mechanikę.Zawsze jakies zabezpieczenie przez ten rok ;)

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#2214

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

warto dokładniej sprawdzić, auta po leasingu potrafią być nieźle zajechane, w tym wypadku jest dobrze wyposażone więc może jeździł ktoś normalny,

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#2215

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Cześć.
Rodzice chcą kupić autko i spodobała się Astra J.
Upatrzyliśmy jedną sztukę krajową, od pierwszego właściciela.
Jednak historia którą po danych auta można sprawdzić na stronie :[External Link Removed for Guests] jest jakaś nie kompletna.
Dodam że jeszcze osobiście nie byliśmy na oględzinach, tylko na razie rozmowa przez telefon.
Obrazek
Nie wiadomo co się działo między rokiem 2013-2016 i 2016-2018.
Czy to niedopatrzenie ze strony CEP?
Z ciekawości sprawdziłem samochody w rodzinie i wszystko jest rok po roku.
Co o tym myślicie?

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#2216

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Wszystko jest ok. Pierszwy przegląd nowego auta po 3 latach, potem po dwóch a później co rok.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#2217

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Dokładnie. Według opisu wszystko ok. Co się działo w tym okresie nie wiesz i się według tego raportu nie dowiesz. Może więcej dowiesz się z ASO

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#2218

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Dzięki za odpowiedz.
Nie wiedziałem że taka procedura jest wobec nowego autka.
Nigdy nie kupiłem nowego z salonu, chociaż już cztery autka, z tego wszystkie Opelki. ;)
No normalnie człowiek całe życie czegoś się uczy.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2018, 16:12 przez xxvvcc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andrao

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2018, 17:36
Imię: Andrzej
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#2219

Nieprzeczytany post autor: Andrao »

Cześć, planuję zakup astry J sport tourer rocznikowo 2011-2013. Zastanawiam się nad dwiema opcjami silnikowymi. Pierwsza 1.7 cdti i tutaj pierwsze pytanko czy lepszym rozwiązaniem waszym zdaniem jest wersja 110KM i wrzucenie chipa podnoszącego moc i moment czy wersja 125-130KM. Czy obydwie wersje silnikowe mają wtryskiwacze denso?? I druga opcja benzynka 1.4 turbo z gazem i tutaj pytanie lepiej szukać z gazem fabrycznym (tylko że przebiegi sa zazwyczaj grubo ponad 200tyś) czy szukać benzynki z mniejszym przebiegiem i założyć instalację gazową samemu. Prośba o pomoc doświadczonych kolegów. Wrzucę jeszcze przkładowo linki aut, które obserwuje jak macie chwilę zerknijcie i dajcie znać co byście wybrali.

1. [External Link Removed for Guests]
2. [External Link Removed for Guests]
3. [External Link Removed for Guests]

Dzięki za odpowiedzi.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#2220

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Na temat diesla się nie wypowiem bo mam A14NET. Jeżeli chodzi o gaz to przy kupnie auta z drugiej ręki lepszym rozwiązaniem jest założenie gazu. Można poszukać auto z mniejszym przebiegiem i założyć instalację z którą zwykły gazownik sobie poradzi ( oddzielny sterownik). Fabryczna instalacja ma sens przy nowym aucie, przy przebiegu 150kkm pewnie zaczną się problemy a tutaj pozostaje tylko ASO. Plusem fabrycznej instalacji jest głowica ale przy dobrze założonej instalacji nie ma problemu dla zwykłego A14NET.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ