Zakup Astry J - kilka pytań

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

Zakup Astry J - kilka pytań

#2271

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Jak jeździsz w długi trasy to jest to możliwe. Mniej korzystasz ze wszystkich przełączników, włączników itp.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2018, 20:55 przez kecram, łącznie zmieniany 1 raz.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2272

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Trwałość wnętrza to mocna strona AJ. Ale 42000 pln za wyszpachlowane kombi w tym kolorze to na pewno za dużo
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#2273

Nieprzeczytany post autor: qtom »

MI na przykład kombi w tym kolorze się widzi ale czerwonego auta mieć nie będę co do zużycia to muszę przyznać u mnie po 4,5 roku, tylko kierownica pedały wykładzina i lewarek wykazały zużycie nawet tapicerka na siedzeniu nie miała przetarć poza zabrudzeniem jestem w szoku jak teraz sobie myślę no ale ja nie traktowałem plastików często chemią to pewnie też miało swoje plusy. Myślę że odnowić środek auta to kwestia okolo 4-5 stówek kierownica,panel radia,lewarek,pedały i dobre pranie, a dla handlarza pewnie jeszcze mniej w końcu obniżka na szrotach.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2018, 21:47 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#2274

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Moje auto z 2013,mam je dwa lata.

Technicznie odpukac doskonale 130kkm i jedyne co to klocki przod, opony,filtry,oleje,wszystko pięknie. Jakościowo słabo. Kierownica i fotel kierowcy wygląda jakby miało 400kkm najechane... Ta Astra o której pisałem wyglądała wspaniale i taki przebieg,nie wiem jak to możliwe.

Czerwona AJ najladniejsza :) te mankamenty które ktoś wypisal to drobiazg. Pracowałem w uk w serwisie vauxhall, nowe auta były malowane po przycierkach a w aucie klienta którym zatrzymałem się na światłach (astra h cabrio) przywalil mi w dupe kolega z firmy(sprzedawca nową demowka Adamem) powrót do szefowej na serwis,pomyślała, telefon do właściciela astry,że części dojdą z opoznieniem,auto na wymianę lampy,lakierowanie blotnika i zderzaka, masakra,Nowy Adam na malowanie zderzaka i wymianę lampy i salon....

Dawno temu sprzedawca w salonie pewnej znanej marki Japońskiej, auto warte parę groszy (150k) wywalili na dach. Naprawione,polakierowane i do salonu.

Takich przypadków jest mnóstwo. Często pierwszy właściciel bezwypadkowego auta jest w szoku,że ma szpachle na aucie....

Kiedyś czytałem o ostrzelanych wagonach z fiatami nowymi,szpachla,lakier,salon chyba na koniec lat 90' w auto świecie to widziałem....

EDIT:
Jeszcze sytuacja,w salonie vauxhall,kolega wyjeżdżał podstawic nowke gtc,biała,klient już czekał na zewnątrz, urwał lusterko porysowal drzwi i tylny blotnik przy właścicielu, facetowi zaproponowano rabat 1/5 wartości auta,nie zgodził się,zarzadal nowego auta. To zrobione jako nowe poszło na salon,on otrzymał drugie,nie malowane....

A otwierany motor,mi się urwał zawór w corsie, remont na biegu i do salonu.... Pracowałem też w BMW,niewiele lepiej, kumpel jest mechanikiem w aso vw, też mocne historie opowiada.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
arek409

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2017, 17:05
Imię: Arkadiusz
Auto: Fiat Bravo 2
Województwo: małopolskie

#2275

Nieprzeczytany post autor: arek409 »

Witam, rozglądam się za Astrą J z silnikiem 1.4 Turbo. Poradzicie na co zwrócić uwagę przy tym modelu i jakie typowe usterki pojawiają się w tym samochodzie. Samochód będzie dla dziewczyny ja jeżdżę całkiem inną marką i nie bardzo miałem styczność z oplem do tej pory. Silnik 1.4 Turbo to chyba silnik fiatowski montowany również w Bravo 2? Wiem że skrzynie biegów w koncernie fiata współpracujące z tym silnikiem nie były udane czy w oplu są takie same? Orientuje się ktoś?

Za wszystkie cenne uwagi w wskazówki z góry dziękuję :D

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#2276

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Wystarczy przejrzeć ten temat od strony nr.1 i dalej.
Tam znajdziesz odpowiedzi.
Powodzenia. ;)

Usunięty użytkownik 861235

#2277

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

No trochę gorzkich słów o J-tce, tak od 2:20 :cry: / materiał z końca 2016 i rzuca że od 5000€ można było kupić J w Holandii?
Napisy ENG

Opel Astra J (2009-2015) buying advice / najlepiej pełny ekran bo małe napisy, mogłem tylko linka wrzucić w sumie chrr.

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, 15:37 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
mirpo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:06
Imię: Mirek
Auto: Astra J ST OPC line
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#2278

Nieprzeczytany post autor: mirpo »

Wymienili sporo rzeczy, no ale to taki zbiór wszystkich bolączek modelu. Dla każdego auta można zrobić taką listę. A nie powiedział o uszczelce smoka w 2.0 diesel Obrazek
Trzeba przyznać że auto ładnie się prezentuje w tych ujęciach :)

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#2279

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

mirpo pisze:QR_BBPOST Dla każdego auta można zrobić taką listę
Dokładnie. :)
mirpo pisze:QR_BBPOST Trzeba przyznać że auto ładnie się prezentuje w tych ujęciach
Fakt, ładny egzemplarz :)
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
19kamillo20

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2018, 15:23
Auto: Corsa C
Województwo: śląskie

#2280

Nieprzeczytany post autor: 19kamillo20 »

Witam,

Zamierzam kupić nową Astrę Sedan z skrzynia automatyczna .zastanawiam się nad silnikiem 116km/140km. Ktoś miał do czynienia z tymi jednostkami ?

ODPOWIEDZ