Wydłużona gwarancja FlexCare

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
axel333

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2017, 19:18
Imię: Janusz
Auto: Astra j
Województwo: śląskie

Wydłużona gwarancja FlexCare

#21

Nieprzeczytany post autor: axel333 »

Dzięki.
Tak właśnie myślałem. Auto powinno jeżdzić bez problemu ale w razie większej awarii to czysty zysk. Poza tym za te parę stówek psychiczny komfort bezcenny. Moje ASO ma raczej dobre opinie.
Pozdrawiam

Andrzej59

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2018, 19:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra J sedan
Silnik: B16XER
Województwo: zachodniopomorskie

#22

Nieprzeczytany post autor: Andrzej59 »

Witam, w sumie niewiele jest na forum na temat FlexCare. Chciałem zapytać czy w świetle dosyć pokaźnej listy wyłączeń jest sens wchodzić w FlexCare z nowym autem z silnikiem B16XER? Może ktoś tak zrobił i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?

m1xer

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 26 sty 2014, 12:53
Auto: Astra ST Sport
Silnik: 1.4 NET LPG
Województwo: małopolskie

#23

Nieprzeczytany post autor: m1xer »

Dwa miesiące temu przy przebiegu ~75 tys km, w czwartym roku użytkowania samochodu - pęknięta turbina. Wszystko naprawione w ramach rozszerzonej gwarancji! Normalnie koszt od 3 do 5 tys..

Poza tym w ramach Flexa naprawione np: dwa zamki drzwi, nie ryglowały się lub nie chciały sie otworzyć (cena jednego to ok 700 zł) maty grzewcze lusterek, wiązka kabli w drzwiach, zbiorniczek wyrównawczy płynu, luźny pedał sprzęgła itp.

Sumarycznie patrząc na cenę tego co musiał bym normalnie zapłacić w ramach napraw "po gwarancji" to zakup FlexCare baaardzo mi sie opłacił :)

Jeszcze teraz nie musisz jak to było dawniej wykupywać go max do 6 miesięcy tylko możesz to zrobić przed końcem standardowej gwarancji (jak sie mylę to poprawcie mnie) więc na spokojnie można co miesiąc odkładać stówę do skarbonki i wykupić jak przyjdzie pora ;)

Andrzej59

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2018, 19:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra J sedan
Silnik: B16XER
Województwo: zachodniopomorskie

#24

Nieprzeczytany post autor: Andrzej59 »

m1xer - dziękuję za opinię popartą własnymi przykładami. Jeszcze raz przejrzałem "Zasady i warunki programu Opel FlexCare", być może lista wyłączeń nie jest aż tak wielka. Faktycznie po stówie można w międzyczasie odkładać.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#25

Nieprzeczytany post autor: soszo »

m1xer pisze:QR_BBPOST Poza tym w ramach Flexa naprawione np: dwa zamki drzwi, nie ryglowały się lub nie chciały sie otworzyć (cena jednego to ok 700 zł) maty grzewcze lusterek, wiązka kabli w drzwiach, zbiorniczek wyrównawczy płynu, luźny pedał sprzęgła itp.
Z jednej strony to fajnie że miałeś flexcare z drugiej to jakaś żenada żeby takie rzeczy psuły się w kilku letnim aucie
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
white14xer100

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sie 2015, 19:48
Imię: michaił
Auto: Astra J lift / hatchback
Silnik: B14XER
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 3 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: white14xer100 »

Andrzej59 pisze:QR_BBPOST Witam, w sumie niewiele jest na forum na temat FlexCare. Chciałem zapytać czy w świetle dosyć pokaźnej listy wyłączeń jest sens wchodzić w FlexCare z nowym autem z silnikiem B16XER? Może ktoś tak zrobił i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?
to też w znacznej mierze kwestia ilości pokonywanych km...dla kilku tys. rocznie raczej nie ma sensu...

Andrzej59

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2018, 19:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra J sedan
Silnik: B16XER
Województwo: zachodniopomorskie

#27

Nieprzeczytany post autor: Andrzej59 »

Rocznie wychodzi mi ok 15 tys. km

Awatar użytkownika
white14xer100

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sie 2015, 19:48
Imię: michaił
Auto: Astra J lift / hatchback
Silnik: B14XER
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 3 razy

#28

Nieprzeczytany post autor: white14xer100 »

jeżeli masz pecha, to nawet najprostsze konstrukcje się mogą zepsuć...
u mnie 6 m-cy po gwarancji padła cewka...
następnie napinacz rozrządu...a może ten napinacz przez nią...

ODPOWIEDZ